Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Alternatywa dla Dropbox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2013 - 11:12

Witajcie, w swojej działalności gospodarczej korzystam z bezpłatnego konta Dopbox. Niestety jest tam dla mnie zbyt mało miejsca a następny limit trochę kosztuje. Proszę o informacje czy jest jakaś bezpieczna alternatywa - coś o większej pojemności, z możliwością udostępniania plików, obsługi tego samego na kilku komputerach, dostępne z poziomu folderu ale też przez stronę www.

#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 września 2013 - 11:28

Copy ;) Jeżeli możesz to skorzystaj z mojego linka polecającego ;)
https://copy.com

Na wejściu dostajesz 15gb +5gb za skorzystanie z mojego linku.

#3 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 30 września 2013 - 11:39

Alternatywa jest bardzo prosta. Postawic NAS od Synology i korzystac z chmury od nich, ilosc miejsca bedziesz mial uwarunkowany wielkoscia dysku jaki tam wsadzisz. Oczywiscie do tego jakis UPS zeby podtrzmywal go w razie braku pradu. zakino: co to jest 20GB jak na dropie mozesz miec podobnie tyle 16GB za dodatnia nowych plus inne bzdury i robi sie niecale 20GB W szczegolnosci, ze koleg ma dzialnosc wiec moze kupic wlasny sprzet taniej.

#4 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 września 2013 - 11:42

Alternatywa jest bardzo prosta. Postawic NAS od Synology i korzystac z chmury od nich, ilosc miejsca bedziesz mial uwarunkowany wielkoscia dysku jaki tam wsadzisz. Oczywiscie do tego jakis UPS zeby podtrzmywal go w razie braku pradu.

zakino: co to jest 20GB jak na dropie mozesz miec podobnie tyle 16GB za dodatnia nowych plus inne bzdury i robi sie niecale 20GB

W szczegolnosci, ze koleg ma dzialnosc wiec moze kupic wlasny sprzet taniej.

Z tym sprzętem sie zgadzam,że lepiej zainwestować.

#5 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2013 - 11:51

A jak jest w przypadku Copy (20GB mi wystarczy) z bezpieczeństwem? Czy nikt nie ma do tego dostępu?
No i czy można udostępniać jedynie wybrane pliki?

- - - Połączono posty - - -

Zarejestrowałam się przez wskazanego linka ale mam jedynie 15gb...

#6 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 września 2013 - 11:53

A jak jest w przypadku Copy (20GB mi wystarczy) z bezpieczeństwem? Czy nikt nie ma do tego dostępu?
No i czy można udostępniać jedynie wybrane pliki?

- - - Połączono posty - - -

Zarejestrowałam się przez wskazanego linka ale mam jedynie 15gb...


Musisz zainstalować na komputerze.
[ATTACH=CONFIG]17360[/ATTACH]

#7 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2013 - 11:55

No i kolejny problem: copy nie chce mi się zainstalować na systemie 10.5.4

#8 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 września 2013 - 12:07

No i kolejny problem: copy nie chce mi się zainstalować na systemie 10.5.4


Zobacz czy Ci już nie zaliczyło czasem tych 5gb.

Hmm 10.5.4 może być nie wspierany przez copy.

#9 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2013 - 12:14

Już mam te 5GB. A nie ma starszej wersji Copy? Jak mogę sobie zainstalować nowe oprogramowanie? Czy jak mam na drugim kompie oryginalne nowe oprogramowanie to mogę je sobie przenieść również na ten? Chyba, że jest jakaś niedroga opcja zakupienia nowego?

#10 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 września 2013 - 12:17

Już mam te 5GB. A nie ma starszej wersji Copy? Jak mogę sobie zainstalować nowe oprogramowanie? Czy jak mam na drugim kompie oryginalne nowe oprogramowanie to mogę je sobie przenieść również na ten? Chyba, że jest jakaś niedroga opcja zakupienia nowego?


Oryginalne kupione czy dostałaś razem z komputerem?Jeżeli kupiłaś to możesz zainstalować.Pytanie jaki system i jaki komputer-może się okazać,że 10.5 jest najlepszy dla Twojego.

#11 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2013 - 12:49

Dostałam razem z komputerem. Nowy to macbook pro sprzed 1,5 roku a ten to jeszcze biały macbook sprzed ok 5-5,5 lat.

#12 BlackJack

BlackJack
  • 147 postów

Napisano 30 września 2013 - 13:50

Copy ;) Jeżeli możesz to skorzystaj z mojego linka polecającego ;)
https://copy.com

Na wejściu dostajesz 15gb +5gb za skorzystanie z mojego linku.


Tez z niego skorzystałem ale mam tylko 15Gb... czy to był link jednorazowy?
Zainstalowałem program na iPhone... muszę na Win czy wystarczy operować na stronie www?

#13 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2013 - 16:16

Co mogę zrobić? Nie zainstaluję tego programu na swoim oprogramowaniu. Chyba, że jest jakiś sposób aby pobrać tańszą wersję.

#14 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 30 września 2013 - 18:58

Tu masz ciekawe rozwiązanie od OVH: https://hubic.com/en/. Za darmo masz jak widać 25 GB.
Płacąc niewielkie pieniądze, jako firma, masz kilka planów do wyboru: https://hubic.com/en/offers/

#15 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2013 - 10:58

To też nie chce mi się zainstalować...

#16 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 października 2013 - 11:15

Tez z niego skorzystałem ale mam tylko 15Gb... czy to był link jednorazowy?
Zainstalowałem program na iPhone... muszę na Win czy wystarczy operować na stronie www?


Musisz zainstalować na komputerze. Win/Mac,żeby dostać bonus.

#17 MilenaPL

MilenaPL
  • 1 postów

Napisano 04 października 2013 - 15:33

[CIACH]

Twój wpis został usunięty jako zupełnie niezwiązany z tematem wątku. Proszę znaleźć wątek traktujący o Twoim problemie i w nim zadać pytanie. renqien

#18 darek

darek
  • 513 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 października 2013 - 12:45

Ja mam Dropboxa od dawna i sprawdza się bardzo dobrze, jednak cenowo jest znacznie gorszy od copy.com (tak referal) (NIE!). Dodatkowo na Copy dają Ci 5GB za każde polecenie podczas gdy na Dropboxie z tego co pamiętam 250MB (no i zaczynasz od 15GB).

Jeśli natomiast szukacie czegoś na duże backupy polecam Amazon Glacier, w porównaniu do Dropboxa/Copy wychodzą groszowe kwoty. Ale on nadaje się tylko na długie backupy (ja mam zamiar tam przechowywać dodatkowo archiwa ze zdjęciami których aktualnie nie potrzebuję).

#19 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 08 października 2013 - 18:46

To Copy fajne tylko jak mam to cholerstwo zainstalować?? Nawet do nich napisałam i dostałam odp: At this time we do not have plans to support OSX 10.6.x. Copy utilizes features in 10.7+ that are not present in earlier versions. Copy needs these features to function. You can still access your Copy account from our web interface and mobile.

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 października 2013 - 20:28

Przestań być muzealnikiem, po prostu.

#21 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 08 października 2013 - 20:54

Ale ja nie wiem jak przestać! Więc pytanie: jak mogę uaktualnić swój system? A czy Hubic pójdzie na oprogramowaniu 10.6? Na stronie nie znajduję żadnej informacji na ten temat. Proszę o informację czy program HUBIC (podobnie jak np. Dropbox) ma możliwość określenia, które pliki/foldery będą dostępne dla innych osób? Widziałam tu tak na szybki tylko jakieś udostępnianie na max 30 dni a mnie nie o to chodzi lecz raczej o wybranie tylko niektórych folderów, które byłyby dostępne dla moich współpracowników.

#22 marcinZ

marcinZ
  • 27 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2013 - 23:03

A co sądzicie o LG Cloud? https://pl.lgecloud.com Obecnie w promocji można zdobyć pokaźna ilość GB bo aż 50. Oczywiście jest też apka na iOS. :)

#23 Lisowska87

Lisowska87
  • 2 postów
  • SkądRybnik

Napisano 06 stycznia 2014 - 18:04

A co sądzicie o LG Cloud? [url]https://pl.lgecloud.com[/url] Obecnie w promocji można zdobyć pokaźna ilość GB bo aż 50. Oczywiście jest też apka na iOS. :)


Pierwsze słyszę, ale 50GB brzmi zachęcająco :)

#24 analizator

analizator
  • 36 postów

Napisano 08 stycznia 2014 - 02:20

jak mogło się nie pojawić coś tak wielkiego jak mega.co.nz - serwis ala drop box od twórców legendarnego megaupload.com w lutym mają zamiar wypuścić sync-clienta na mac osx, na telefony z andkiem i ios już jest + na windows także. 50GB za darmo, piękny interfejs, szybki upload - u mnie zazwyczaj z max speed jak i download- także z max. :)

#25 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 08 stycznia 2014 - 09:35

Całkiem ciekawe porównanie chmur o dziwo na stronie Microsoftu:
Porównanie chmur

Ja korzystam ze Skydrive i sobie chwalę, działa na "wszystkim" i przechowuje "wszystko". Poza tym, MS to jednak nie jakaś firma no name typu mega i inne uploady, więc jest szansa, że ci serwisu nie zamkną bo tłusty, a sorry pulchny pan ze strzelbą pozwala na piracenie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych