Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mała płyta wciśnięta na siłę do SuperDrive


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 23 września 2013 - 09:46

Witam,

Mam problem - moja Mama wcisnęła na siłę małą płytę CD do SuperDrive. Niestety, przycisk wysunięcia nie pomaga - nie ma nawet ruchu silniczków. Płyta nie jest w ogóle widziana przez system. Próbowałem wszystkich sposobów opisanych tutaj: The ultimate guide to ejecting a stuck disc from Mac SuperDrive | MacYourself, ale nie pomaga.

Czy znacie jakiś inny sposób czy muszę kontaktować się z serwisem?

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 września 2013 - 15:37

1. Napęd może i próbuje to wypchnąć ale średnica płytki jest za mała (8 cm) więc nie będzie ruchu silniczków ani reakcji na eject - bo niby jak ? 2. Porady dotyczą kłopotów z wysuwaniem "dużej" płyty (12 cm) - więc nijak się mają się do problemu z wysuwaniem mniejszej. Jedyne rozwiązanie = wymontowanie i rozbiórka napędu. Wytrząsanie może zniszczyć jego soczewkę.

#3 webrider

webrider
  • 15 postów

Napisano 23 września 2013 - 16:47

Moim zdaniem, i tak najtańszym rozwiązaniem i najbezpieczniejszym będzie serwis :-|

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 września 2013 - 17:10

Jak ktoś nie ma "smykałki" do takich rzeczy to rzeczywiście - pozostaje tylko serwis, gdyż najlepszy nawet poradnik wtedy nie pomoże.

#5 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 23 września 2013 - 17:18

spróbuj włożyć drugą normalną płytę. Znajomy tak miał , wcisnął mówił na siłe i o dziwo obydwie wyszły.

#6 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 23 września 2013 - 19:10

A potem jak obie nie beda chcialy wyjsc to wcisnij plytke chodnikowa,podobno pomaga ;)

- - - Połączono posty - - -

Daf jaki masz komp?

#7 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 23 września 2013 - 19:43

Dziękuję Wam bardzo za rozwianie wątpliwości. Niestety, tego się właśnie obawiałem. Pewnie oddam do serwisu, bo faktycznie smykałki do sprzętu nie mam. Z drugą płytą nie będę ryzykował - Mama wciąż korzysta z płyt więc nie chcę uszkodzić SD do reszty (jeśli jeszcze nie jest zniszczony).

JEDI_V - to jest MBP mid-2010.

#8 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 25 września 2013 - 15:44

Nie wiem jakiej wielkosci masz lapek wiec podaje 2 rozwiazania,zakladajac,ze jestes sprawny technicznie lub masz kogos,kto sie tego podejmie.
1. [url=http://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+15-Inch+Unibody+Mid+2010+Optical+Drive+Replacement/3074/1]MacBook Pro 15" Unibody Mid 2010 Optical Drive Replacement - iFixit[/url] dla MBP 15" oraz
2. [url=http://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Unibody+Mid+2010+Optical+Drive+Replacement/4318/1]MacBook Pro 13" Unibody Mid 2010 Optical Drive Replacement - iFixit[/url]

#9 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 września 2013 - 17:34

Może podam inne (do przeprowadzenia wyłącznie na ryzyko własne ): - obróć MBP "do góry nogami" - tzn. tak co by napęd był w pozycji "odwrotnej". - wsuń w napęd odpowiedniej szerokości kawałek odpowiednio sztywnego i cienkiego arkusza plastiku a-la karta płatnicza. - odwróć MBP do pozycji "normalnej", a następnie tak staraj się wyrzucić płytkę. Chodzi z grubsza o to aby płytka najpierw znalazła się u góry napędu (na jego górnej obudowie) a potem opadła i wyjechała na włożonym do napędu plastiku jak chleb na łopacie z pieca piekarskiego.
  • dvcam lubi to

#10 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 25 września 2013 - 18:19

Wyprowadź się od mamy na początek :)

- - - Połączono posty - - -

PS.
1. Weź od mamy dwa druty do szycia sweterków (one mają podobną szerokość jak CD).
2. Delikatnie wsuń je, każdy na skraj kieszeni, mniej więcej na długość dużej płyty CD.
3. Lekko rozsuń od siebie zewnętrzne końce, aż wyczujesz opór.
4. Powoli, jednostajnie wysuwaj oba druty jednocześnie.

Jako, że płytka nie miała nawet szans zostać załadowana na bęben prowadzący, więc prawdopodobnie leży luzem tuż za wejściem do kieszeni i powinna ww. sposobem wyjść z kieszeni.

Gwarantuję Ci, że w serwisie zrobią tak samo, nikt nie będzie się bawił w wykręcanie i rozkręcanie napędu, bo roboczo godzina kosztuje, a ty i tak zabulisz za to 50 zł.
  • dvcam lubi to

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2013 - 20:41

1. Weź od mamy dwa druty do szycia sweterków (one mają podobną szerokość jak CD). 2. Delikatnie wsuń je, każdy na skraj kieszeni, mniej więcej na długość dużej płyty CD. 3. Lekko rozsuń od siebie zewnętrzne końce, aż wyczujesz opór. 4. Powoli, jednostajnie wysuwaj oba druty jednocześnie. Jako, że płytka nie miała nawet szans zostać załadowana na bęben prowadzący, więc prawdopodobnie leży luzem tuż za wejściem do kieszeni i powinna ww. sposobem wyjść z kieszeni. Gwarantuję Ci, że w serwisie zrobią tak samo, nikt nie będzie się bawił w wykręcanie i rozkręcanie napędu, bo roboczo godzina kosztuje, a ty i tak zabulisz za to 50 zł.

Jaaaasne......, zwłaszcza , że optyka napędu jest plastikowa, mechanizm jednosilnikowy (wystarczy aby ci jeden ząbek przeskoczył i napęd do wymiany). Odżałuj te 50 zł, niech ci w serwisie wyjmą napęd (trzy śrubki) , otworzą go (tym razem cztery) i normalnie wyjmą płytę - cały czas pracy ok 10 min. Jak jednak zdecydujesz się na "macgyver`yzmy" z drutami - mam nowe napędy po 280 zł - bo to się skończy wymianą napędu.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 14 października 2013 - 12:57

Dramatyzujesz...
  • dvcam lubi to

#13 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 14 października 2013 - 13:12

Też nie polecam zabawy z drutami itp. Sam miałem ten problem, płyta utknęła w napędzie, rozberałem imaca i rozebrałem napęd i wyjąłem płytke




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych