Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Drukarka z wifi czy przez router?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 diadoc

diadoc
  • 1 postów

Napisano 17 września 2013 - 04:20

Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post. Od kilku dni używam pierwszego Maca (MBA) z którego jestem bardzo zadowolony. Wcześniejsze kontakty z produktami z jabłuszkiem miałem i mam nadal :-)przez IPhone 4s. Proszę o pomoc w wyborze drukarki która będzie bezproblemowo i pewnie działała z moim nowym MBA. Potrzebuję urządzenie wielofunkcyjne (druk, skan, kopia) laserowe cz.b. i nie wiem czy szukać model z wifi, czy może lepiej podłączyć sprzęt za pośrednictwem routera? Czy są jakieś firmy które szczególnie lubią się (lub nie lubią) z urządzeniami Apple? Pozdrawiam wszystkich, diadoc

#2 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 17 września 2013 - 08:51

Bierz brothera. Są wersje z wifi i bez. Tanie w eskploatacji i bezawaryjne. Gwarancja na 3 lata. Pamiętaj, że drukarka z wifi także wymaga routera w domu, nie łączysz się z nią bezpośrednio.

#3 iFan2000

iFan2000
  • 331 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 17 września 2013 - 17:01

Ja mam drukarkę Brother DCP-J925DW WiFi , która działa z aplikacją na iPada . Ale da się ją też podpiąć standardowym kablem . W moim przypadku jest podłączona i kabelkiem , i WiFi .

#4 NoMercy

NoMercy
  • 143 postów
  • Skąd3M

Napisano 17 września 2013 - 17:48

Jeżeli nie musi być laser, to Epsony z serii XP od modelu 300 wzwyż mają wifi, usb i możliwość drukowania i skanowania w chmurze (epson connect). Są stosunkowo niedrogie, maja 2 letni serwis, jest dostęp do zamienników eksploatacyjnych i obsługują Apple AirPrint .

#5 bwojciechowski

bwojciechowski
  • 55 postów

Napisano 28 września 2013 - 21:00

Podepne sie pod watek bo tez szukam sprawdzonej drukarki laserowej, ekonomicznej w uzytkowaniu, niezawodnej, dzialajacej bezproblemowo przez AirPlay. Moze byc urzadzenie wielofunkcyjne. Wczesniej pomyslalem ze najlepiej kupic sprawdzone i rekomendowane rozwiazania na AppleStore - zakupilem Epsona XP700. Stanowczo odradzam - badziew niesamowity. OK jest skaner. Drukarka to jakies nieporozumienie. Tonery sie koncza po wydruku mniej niz 200 stron, lacze WiFI dziala kiedy chce. Oddam swoja za 200PLN jesli ktos zainteresowany. Jakies rekomendacje? dzieki Bogdan

#6 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 28 września 2013 - 22:23

Podstawowa wskazówka: strona Apple pod tytułem, które drukarki obsługują AirPrint. Po drugie, jeśli żądania drukarka nie obsługuje AirPrint to można to zastąpić kupując dowolny ruter Apple czy to airport Extreme czy cokolwiek innego Airport Express. Drukarka podłączony przez USB do takiego rutera bedzie działać na 100%. Co do urządzeń wielofunkcyjnych to tylko strona Apple. Ja mam drukarkę Samsung 2165w mono laser wifi obsługiwaną przez iPod, iPhone i iPad przez dedykowaną aplikację. Mac mini tez ją widzi bez sterowników a laptop z Windosem musiał zainstalować sobie specjalne sterowniki. Ogólnie uważam, ze warto zapłacić raz a porządnie za laser i mieć spokój.

#7 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 29 września 2013 - 00:18

Witam wszystkich na forum.
To mój pierwszy post. Od kilku dni używam pierwszego Maca (MBA) z którego jestem bardzo zadowolony. Wcześniejsze kontakty z produktami z jabłuszkiem miałem i mam nadal :-)przez IPhone 4s.

Proszę o pomoc w wyborze drukarki która będzie bezproblemowo i pewnie działała z moim nowym MBA.
Potrzebuję urządzenie wielofunkcyjne (druk, skan, kopia) laserowe cz.b. i nie wiem czy szukać model z wifi, czy może lepiej podłączyć sprzęt za pośrednictwem routera?
Czy są jakieś firmy które szczególnie lubią się (lub nie lubią) z urządzeniami Apple?
Pozdrawiam wszystkich,
diadoc



Niedługo przyjdzie do mnie mba. Czy urządzenie wiekofunkcyjne Samsung scx 3400 można skonfigurować w taki sposób, by drukować z ipada i mba?

#8 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 29 września 2013 - 23:41

Komputer tak - przez ruter po wifi, natomiast iDevices tylko przez dedykowaną darmową aplikację -samsung mobile print ( zeby np wydrukować email nalezy w aplikacji skonfigurować oddzielnie konto pocztowe)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych