Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy program graficzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 osprey

osprey
  • 18 postów

Napisano 11 września 2013 - 12:05

Witam, chciałbym zacząć przygodę z tworzeniem grafiki, na początek proste banery reklamowe pod kampanie AdWords. Jaki program możecie polecić ? Zależy mi aby nie był zbyt skomplikowany w obsłudze (w końcu jestem laikiem), natomiast dobrze jakby miał ciekawe opcje pozwalające wgryźć się w temat. Z góry dzięki.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 11 września 2013 - 12:11

GIMP - masa, masa poradników Pixelmator - płatny lecz ciekawy

#3 Klamra

Klamra
  • 4 postów

Napisano 21 września 2013 - 18:33

GIMP - dość przejrzysty, jak kolega wyżej mówi naprawdę wiele, wiele różnych poradników Photoshop - Mi po GIMP'ie ciężko było się przestawić na PS, dlatego jeśli masz troszkę pieniążków, polecam wykupienie. PS wbrew pozorom nie jest ciężki w obsłudze.

#4 Ziootek1971

Ziootek1971
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 października 2013 - 10:07

Dołączę się. Jestem "świeżo upieczonym" posiadaczem Mac'a i poszukuję prostego programu graficznego - odpowiednika Painta w Windows. Będę wdzięczny za polecenie ciekawej - a co ważniejsze - darmowej aplikacji.

#5 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2013 - 10:18

Tani i dobry jest Adobe Photoshop Elements (teraz wersja 12) - to takie uproszczone narzędzie profesjonalistów czyli Adobe Photoshop-a.
Ma w zasadzie większość funkcji większego brata (typu praca na warstwach/filtry/poziomy/modyfikacje) + coś ważnego dla początkujących czyli do wyboru dwa uproszczone "panele sterowania" dzięki którym wiele efektów uzyskasz z automatu no i panel sterowania już dla zawansowanych. Generalnie bardzo dobra alternatywa dla większego brata jak ktoś na początek nie chce inwestować grubego szmalu w oprogramowanie. O dziwo, mi w firmie architektonicznej, gdzie używamy Adobe Photoshopa, kupiony na próbę Element równie dobrze się sprawdza.

Ja do domu kupowałem przeceniony o połowę w black friday (jakoś tak z ok 90 E na 40 E), czyli następny jakoś za miesiąc.

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 31 października 2013 - 10:30

https://www.macupdat...5050/paintbrush & inne z listy niżej. Do profesjonalnej pracy to już raczej odrazu Photoshop.

#7 Ziootek1971

Ziootek1971
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 października 2013 - 11:28

[url]https://www.macupdate.com/app/mac/25050/paintbrush[/url] & inne z listy niżej. Do profesjonalnej pracy to już raczej odrazu Photoshop.

Wielkie dzięki madmax332. Czegoś takiego właśnie szukałem - prostego rozwiązania.

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 31 października 2013 - 12:03

Nie ma za co :-). Do bardziej poważnej pracy - to już wiadomo - takie narzędzia jakie są wymagane w branży poligraficznej.

#9 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 31 października 2013 - 12:55

@Ziootek1971- sprawdź sobie jeszcze SketchBookExpress do pobrania z AppStore :) Oczywiście Free..

#10 Edzio1903

Edzio1903
  • 191 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 11 listopada 2013 - 16:46

A ja polecam narzędzie on-line: Photo editor online / free image editing direct in your browser - Pixlr.com na początek idealnie by się "odnaleźć" w programach graficznych.
Jeśli ogarniesz i okaże się że jest to co czego szukasz.... to zakup sobie Photoshopa, będzie Ci bardzo łatwo się przestawić.

#11 mrLosiek

mrLosiek
  • 3 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 11:35

Ja również polecam zapoznać się z darmowym Gimpem. W zupełności wystarcza na obróbkę i przygotowanie pod wykorzystanie np. w stronach internetowych. Jeśli jednak zamierzasz wykorzystywać swoją pracę przy projektach przeznaczonych pod druk, proponuje rozpocząć przygodę od pakietu Adobe /czyli Photoshop, Illustrator/.

#12 Gość_krzykwiat_*

Gość_krzykwiat_*

Napisano 20 listopada 2013 - 11:48

Nie będę oryginalny ale z płatnych najlepiej mi osobiście podpasował Pixelmator. Na stronie domowej jest do pobrania 30-dniowy trial więc jest trochę czasu by przetestować program. A ma duże możliwości jak na swoją cenę bo liczne tutoriale pokazują że da się sporo ciekawych efektów zrobić, szczególnie że z wersji na wersję są dodawane nowości. No i sprawa istotna, mamy nieoficjalne spolszczenie przygotowane przez Daniela (czekamy teraz na wersję 3.0).

#13 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 listopada 2013 - 12:29

@krzywykwiat
TYLKO PIXELMATOR 3.0 - nie instalować na starszych wersjach

Spolszczenie do pobrania z:
https://www.dropbox....wr6x/Gdiii5W2ei

************************************************** *****************Instrukcja*********************** ****
Proszę odszukać ikonę Pixelmatora w Programy, zaznaczyć lewym przyciskiem myszki, potem kliknąć prawym i wybrać
Pokaż zawartość pakietu. Proszę przejść do folderu Contents następnie Resources i wkleić tam cały folder Polish.lproj


Wersja testowa - mam jeszcze co robić, ale nie jest tak źle
Część menu jeszcze po angielsku.

#14 Ziootek1971

Ziootek1971
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2014 - 10:30

Ja również polecam zapoznać się z darmowym Gimpem. W zupełności wystarcza na obróbkę i przygotowanie pod wykorzystanie np. w stronach internetowych. Jeśli jednak zamierzasz wykorzystywać swoją pracę przy projektach przeznaczonych pod druk, proponuje rozpocząć przygodę od pakietu Adobe /czyli Photoshop, Illustrator/.


Jako, że Macowe odpowiedniki Painta niezbyt mi odpowiadają, postanowiłem ściągnąć i zainstalować Gimpa. I tu napotkałem na problem. O ile ze ściągnięciem problemu nie miałem, to z instalacją już tak. Czy mogę prosić o pomoc w kwestii, co mam zrobić, żeby Gimpa skutecznie zainstalować. Z góry dziękuję

#15 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 15 stycznia 2014 - 11:14

Otworzyć obraz dmg & przeciągnąć na dysk plik .app ?

#16 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 15 stycznia 2014 - 19:05

A skąd pobrałeś gimpa?

#17 vrack2

vrack2
  • 291 postów
  • SkądBirmingham/Nottingham

Napisano 16 stycznia 2014 - 00:53

Photoshop naprawdę nie jest ciężki do opanowania :)

#18 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 16 stycznia 2014 - 08:15

Photoshop naprawdę nie jest ciężki do opanowania :)


...ale drogi, jak na pierwszy program graficzny.

#19 Ziootek1971

Ziootek1971
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2014 - 09:17

Z gimp.org/macitosh

- - - Połączono posty - - -

Wiem, że PS nie jest trudny do opanowania. Korzystam z jego wersji na Win już od ładnych paru lat. Wykorzystuję go do edycji zdjęć. Gimpa potrzebuję do prostych prac graficznych

#20 kaslapek

kaslapek
  • 256 postów
  • SkądGliwice

Napisano 16 stycznia 2014 - 17:44

Z gimp.org/macitosh

- - - Połączono posty - - -

Wiem, że PS nie jest trudny do opanowania. Korzystam z jego wersji na Win już od ładnych paru lat. Wykorzystuję go do edycji zdjęć. Gimpa potrzebuję do prostych prac graficznych


skoro masz PS i użytkujesz go od ładnych paru lat, to na cholere ci GIMP do "prostych prac graficznych" ??

#21 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2014 - 09:13

skoro masz PS i użytkujesz go od ładnych paru lat, to na cholere ci GIMP do "prostych prac graficznych" ??


Na Mac-a potrzebuje, nie na cholerę.

#22 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 17 stycznia 2014 - 11:26

A ja z innej beczki, ja na poza PS mogę polecić Pixelmator, kosztuje niewiele ale ma duże możliwości. Z wersji na wersję jest coraz lepszy. Trzeba się tylko nieco przestawić na obsługę. Nie ma tyle bajerów co PS ale jest dość szybki i co najważniejsze świetnie radzi obie z PSD.

#23 vrack2

vrack2
  • 291 postów
  • SkądBirmingham/Nottingham

Napisano 19 stycznia 2014 - 00:08

...ale drogi, jak na pierwszy program graficzny.

To prawda.

#24 Ziootek1971

Ziootek1971
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2014 - 09:43

GIMP'a udało mi się pomyślnie zainstalować i uruchomić. I o to mi chodziło. @ kasalepek - PS używam na komputerze stacjonarnym stojącym w domu. GIMP był mi potrzebny w pracy.

#25 Ziootek1971

Ziootek1971
  • 14 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2014 - 20:24

Nie chcę wyjść na marudę, któremu nic się nie podoba. Wręcz przeciwnie, na MBP pracuje mi się bardzo dobrze. Gimpa zainstalowałem i używam. Nadal jednak potrzebuję aplikacji jak najbardziej zbliżonej do Painta. Paint ma - co muszę stwierdzić ze smutkiem - jedną rzecz, której brakuje testowanym przeze mnie aplikacjom graficznym z App Store'a. Mam na myśli możliwość rozciągnięcia obszaru roboczego - łapię myszą za róg i mogę go zmniejszyć lub rozciągnąć. Aplikacji używam do niewielkich prac graficznych - np. do prezentacji muszę wstawić zrzut ekranu. "Kleję" go z kilku kawałków i żeby zmieścić na jednym obrazku muszę rozciągnąć obszar roboczy. W żadnej aplikacji graficznej z App Store'a takiej możliwości nie znalazłem niestety. Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych