Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook white - cos sie w nim popalilo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 fajfelek

fajfelek
  • 50 postów

Napisano 11 września 2013 - 08:35

Witam! Posiadam Macbooka White 2008, nie posiadam juz baterii w tym laptopie, wiec laptop ciagle byl na kablu, wczoraj normalnie z niego korzystalem jednak dzisiaj ciezko. Dioda na zasilaczu sie tli i laptop sie nie wlacza (bo otwarciu laptopa wszystko smierdzi spalenizna) - znalazlem jednak na innym forum podobny przypadek jednak niezakończony. Prawdopodobnie gdybym mial baterie dzialoby sie tak samo jak u tego Pana: "Witam,problem z tym sprzętem wygląda następująco. We wtyczce od zasilania jest dioda, która powinna się świecić jak się ją podłączy do laptopa.Dioda zamiast świecić,delikatnie się tli,prawie jakby nie świeciła.Laptop nie ładuje baterii i się nie włącza.Zasilacz sprawny. " "Wcisnąłem i trzymałem ciągle przycisk POWER po czym podlączyłem zasilacz do macbooka trzymajac wcisniety power,potem wcisnalem kilkukrotnie az zaskoczyl.Wiatraki chodzą z maksymalnymi obrotami. Po odpięciu ładowarki laptop tak jak wczesniej nie włącza się normalnie.Można go odpalić tylko w ten sposób jak wyżej opisałem." Rowniez udalo mi sie to - laptop sie wlaczyl, wiatraki chodza na full obrotach, a smcfancontrol nie odczytuje teperatury i nie pokazuje obrotow wentylatora. Jeszcze gdzie indziej znalazlem ze to problem SMC. Nie mam pojecia co moge zrobic. Prosze o Wasza pomoc pozdrawiam! Wyciagnalem plyte glowna i na SMC jest zielona zolta i czerwona plama (nie wiem czy to ma znaczenie)

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 września 2013 - 09:12

Jak juz wytargałeś płytę z Macbooka to zamieść tutaj zdjęcia w dobrej rozdzielczości. Prawdopdoobnie czeka cię wizyta w serwisie, bo objawy wskazują na probelm z układem zasilania.

#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2013 - 09:30

Jak juz wytargałeś płytę z Macbooka to zamieść tutaj zdjęcia w dobrej rozdzielczości. Prawdopdoobnie czeka cię wizyta w serwisie, bo objawy wskazują na probelm z układem zasilania.


Michał a co da zdjęcie? Nawet jak zobaczymy co jest uszkodzone , to nie wiadomo czy nie poszło dalej. Twoje prawdopodobieństwo urasta do rangi pewności :-).
fajfelek - nie ominie Cię wizyta w serwisie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 fajfelek

fajfelek
  • 50 postów

Napisano 11 września 2013 - 09:47

[ATTACH=CONFIG]16936[/ATTACH] To chyba mosfet sie spalil ale nie jestem w stanie odczytac co na nim jest napisane. A te kolorki na SMC cos oznaczaja?

#5 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 września 2013 - 10:01

Zdjęcie potwierdza tylko koneczność wizyty w serwisie. Ewidentnie widać uszkodzenie co najmniej jednego elementu.

#6 fajfelek

fajfelek
  • 50 postów

Napisano 11 września 2013 - 10:05

Jesli mozna wiedziec jaki bedzie koszt naprawy? Za miesiac kupuje nowego macbooka, a tego mialem dac rodzicom.

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2013 - 10:14

[ATTACH=CONFIG]16936[/ATTACH] To chyba mosfet sie spalil ale nie jestem w stanie odczytac co na nim jest napisane. A te kolorki na SMC cos oznaczaja?(...)

To nie mosfet. Możesz być pewien, że poleciał również element po drugiej stronie płytki. , możliwe, również, że masz uszkodzony laminat gdzie montowany jest układ. Kolorki na SMC oznaczają wersję wsadu. Ceny Ci nie podam... nie wiadomo co powstało dalej ( istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia SMC).


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 fajfelek

fajfelek
  • 50 postów

Napisano 11 września 2013 - 10:22

Ale chodzi mi okolo. To zalezy czy go wloze do szafy i o nim zapomne czy go jednak warto naprawic. Z drugiej strony uszkodzonego elementu jest wtyk DVD, a komputer jest sprawny oprocz ukladu zasilania (bo normalnie go wlaczylem). Chodzi mi nawet o granice cenowe

#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2013 - 10:27

Naprawa układu detekcji zasilania u nas to koszt od 300 zł do 500 zł (jeśli poleciał SMC). Od drugiej strony masz na 100% spalony jeden tranzystor.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 września 2013 - 10:31

Ceny przy tego typu usterce są wszędzie podobne, tak jak podał tumpio.

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2013 - 10:42

Dodatkowo stwiam piwo jak nie masz zasilacza zamiennika. Takie uszkodzenia powstają tylko przy podaniu za wysokiego napięcia na wtyk detekcji.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 fajfelek

fajfelek
  • 50 postów

Napisano 11 września 2013 - 10:59

Mozecie mi podac jaki to kondesator? bo nie da rady przeczytac? Masz racje mam 1 chinski a 2 oryginalny. na noc zostal na chinskim.....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych