Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AppleWorks 6 - kodowanie i słownik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 karakuli

karakuli
  • 32 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 12:20

Gdzie można ustawić kodowanie znaków w w tym programie? Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się znaleźć. I druga sprawa - słowniki. Występuje coś takiego jak Polish - Spelling (istotne rzeczy AppleWorks), ale po ustawieniu go jako głównego słownika, występuje błąd - słownika nie znaleziono. To co to jest? Atrapa jakaś? pozdrawiam, karakuli

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 13:06

co do kodowania to czy przyczyną nie jest brak języka polskiego na pierwszym miejscu w system preferences/ international :?:

Wydaje mi się że za słowniki w produktach apple odpowiedzialna jest aplikacja o nazwie cocoaSpell
Oczywiście na forum jest pełna instrukcja instalacji tego programu wraz z polskim zasobnikiem.. przydatne programy za darmo, jedna z pierwszych stron (czyli tych ze starszymi wątkami) polecam użyć opcji szukaj

gdybym sie mylił to może tu jest jakieś wyjaśnienie http://www.myapple.p...opic.php?t=2268

Chyba pochwaliłem forum.. wątek znikł... :(
Nie pozostaje nic innego jak go odtworzyć http://cocoaspell.leuski.net/
Dalsze postępowanie opisane jest w pliku "read me"

#3 karakuli

karakuli
  • 32 postów

Napisano 04 stycznia 2006 - 09:23

Witam! Co do kodowania - chodzi mi o pliki kodowane w windows. W textedit nie ma z tym problemu - ustawia się kodowanie i cześć. A AppleWorks nie ma tak dobrze. Co do słownika - wgrałem cocoAspell i z textedit działa bardzo dobrze - ale z Works już nie. Sam pakiet jest niezły, tylko te problemy lokalizacyjne. No znalazłem na razie poza tym jednego buga - zmiana rozmiarów obiektów w malowaniu, oraz niemożność ustawienia wymiaru obrazu (cały czas pokazuje się strona A4 w układzie pionowym i koniec), --- pozdrawiam karakuli




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych