Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[DZIAŁA][USB/FW]Dysk iomega do Maca-Mini.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 phorna

phorna
  • 48 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 14:21

Właśnie przyszedł do mnie dysk zewnętrzny do Maca Mini. Zamówiłem go 24-go wieczorem bezpośrednio przez sklep internetowy Iomega-europe. Naprawdę dobry-szybki serwis.

Komponuje się fantastycznie z Mini i jest niedrogi. Obudowa wykonana jest co prawda z plastiku lecz jego odcień jest nie do odróźnienia od obudowy maca.

Dla zainteresownych link:

http://www.iomega-eu...=hddminimaxtype

Dają dodatkowy, znaczący rabat od cen podanych na stronie i przesyłka gratis!

Temat przeniesiony z Hardware -> Urządzenia zewnętrzne
Dodanie flag przed tematem
/code


[ Dodano: 2005-12-29, 22:43 ]
Teraz wrażenia z użytkowania.

Dysk przychodzi gotowy do pracy z Mac'iem. Podpinamy FW lub USB i już jest w systemie:

IOMEGA MINIMAX Device 1:
Manufacturer: IOMEGA
Model: 0x0
GUID: 0x1D202E0BC0F7D
Maximum Speed: Up to 400 Mb/sec
Connection Speed: Up to 400 Mb/sec
Sub-units:
IOMEGA MINIMAX Device 1 Unit:
Unit Software Version: 0x10483
Unit Spec ID: 0x609E
Firmware Revision: 0x102
Product Revision Level: 08.0
Sub-units:
IOMEGA MINIMAX Device 1 SBP-LUN:
Capacity: 149.05 GB
Removable Media: Yes
BSD Name: disk1
OS9 Drivers: Yes
S.M.A.R.T. status: Not Supported
Volumes:
Iomega HDD:
Capacity: 148.92 GB
Writable: Yes
File System: HFS+
BSD Name: disk1s10

Było o zaletach teraz napiszę coś o wadach.

Ustawiłem dysk pod Mini tak jak zaleca producent. Dysk musi być na dole ponieważ przez obudowę wystaje od spodu radiator przykręcony do dysku analogicznie jak radiator do procesora. Całość przytwierdzona jest od spodu do obudowy czterema śrubami.

Jak wszyscy wiemy Mini pracuje niemal bezgłośnie. Dysk Iomega natomiast jest w zasadzie twardzielem wsadzonym w obudowę. Słychać więc start dysku, jego pracę jak każdego twardziela.

Nie byłoby to jeszcze takie złe gdyby nie to, źe dysk ma w obudowie dosyć mało miejsca i kręci się 7200 rpm. - dodatkowo jest przytwierdzony do obudowy bardzo mocno ww. czterema śrubami. Drgania dysku zaczęły więc przenosić się na biurko po tym jak dysk został z góry dociśnięty Mini. Słychać było delikatne rezonansowe buczenie. Niby nic wielkiego a jednak irytuje.

Rozebrałem więc urządzenie na części pierwsze. Okazało się, że sercem urządzenia jest WD Caviar 160 GB. Myślę, że z powodzeniem można założyć dowolny inny dysk.

Odkręciłem całkowicie śruby przykręcające dysk do obudowy. W sumie do niczego nie są one potrzebne bo dysk i tak "nie lata" w środku. To zredukowało przenoszenie drgań w 80%. Dodatkowo do standardowej podstawy zrobiłem nóżki wycięte z pianki z opakowania po apple white mouse :). Nóżki są niewidoczne gdyż znajdują się głębiej od krawędzi obudowy - tak więc estetyka nie ucierpiała. Dzięki temu problem praktycznie przestał istnieć. Dodatkowo jest lepszy przepływ powietrza pod spodem i dysk przez radiator ma lepsze chłodzenie.

Tak więc nie było tak do końca różowo z tym dyskiem jednak gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję o zakupie to dalej byłbym na tak.

Całość oceniłbym w skali od 1-5 na 4.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych