Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plamy na obudowie Uni w MBP 13" Retina


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 pafciobb

pafciobb
  • 5 postów

Napisano 09 września 2013 - 08:20

Co powiecie na to ? MB ma 3 miesiące. W miejscach gdzie podczas korzystania z komputerka trzyma się dłonie, elegancko zaczęło się wycierać aluminium .... ręce opadają. W mojej konfiguracji komputer kosztował ponad 9 tyś..... Macie jakieś doświadczenia z podejściem gwarancyjnym Appla w takich sytuacjach ? [ATTACH=CONFIG]16889[/ATTACH]

#2 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 09 września 2013 - 08:28

Nie chcę być nieuprzejmy... Ale może masz problemy natury osobistej (nadpotliwość dłoni)? Aluminium się utlenia, więc jeśli miejsce gdzie trzymasz dłonie jest cały czas wilgotne, to wiadomym jest, że metal może się odbarwić, bądź też nawet wytrzeć... Nie wiem tylko jak będzie z gwarancją. Bo mogą to zakwalifikować jako uszkodzenie mechaniczne, bądź też np. stwierdzą, że właśnie ze względu na reakcje aluminium z Twoją skórą (potem).

#3 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2013 - 08:33

Nic tam za bardzo nie widzę ale może wystarczy wyczyścić alkoholem? 9000zł to sporo jak na laptopa.

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 września 2013 - 08:39

możesz kupić sobie naklejki dla maków pro - srebrne, które zapobiegną dalszemu odbarwianiu aluminium

#5 pafciobb

pafciobb
  • 5 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:12

No więc tak :)

1) absolutnie nie mam problemu z poceniem się rąk (mój poprzedni MBP 13" używałem 5 lat i absolutnie tego problemu nie było).
2) czyściłem to różnymi środkami i nic z tego nie wyszło.
3) zakup naklejek ochronnych jest po prostu nonsensem przy takiej cenie laptopa a po drugie aluminium jest miłe w dotyku.
4) jeżeli mi nie uznają gwarancji to idę z tym do sądu, o postępach będę pisał.....
5) znalazłem w sieci że to nie tylko mój problem. Najprawdopodobniej aluminium jest bardzo słabej jakości.

- - - Połączono posty - - -

No to pojechali po bandzie ....
Pani na infolini stwierdziła że wycieranie się obudowy jest naturalnym procesem i nie obejmuje tego żadna gwarancja :)
No po prostu załamka - 2 miesiące używania kompa. ciekawe jak będzie wyglądał po 2 latach ?
tylko tak dalej apple .... kolejne buble na rynek trafiają a jak już wydałeś kasę to się pałuj idioto ....

#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2013 - 09:28

To sprzedaj na allegro i kup Samsunga.

#7 pafciobb

pafciobb
  • 5 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:31

Bardzo konstruktywna rozmowa :)

#8 lubieherbate

lubieherbate
  • 399 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:33

Pani na infolini stwierdziła że wycieranie się obudowy jest naturalnym procesem i nie obejmuje tego żadna gwarancja :)
No po prostu załamka - 2 miesiące używania kompa. ciekawe jak będzie wyglądał po 2 latach ?
tylko tak dalej apple .... kolejne buble na rynek trafiają a jak już wydałeś kasę to się pałuj idioto ....


Ten sam problem jest z aluminiowymi częściami Magic Mouse - w miejscu, gdzie trzymam kciuk, po 1,5 miesiąca zaczyna się utleniać aluminium i robi się jaśniejsza plama. Tylko, że ja ten badziew mogę wyrzucić za jakiś czas na śmieci i kupić porządną myszkę albo trackpada... Jednak koszt niewspółmierny do rMBP. Gwarancja tego nie uwzględni na pewno, nie chcę Cię zniechęcać, ale sprawa w sądzie to też strata czasu i pieniędzy.

#9 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:37

A gdzie kupiłeś komputer?

#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2013 - 09:45

Bardzo konstruktywna rozmowa :)

A co chcesz zrobić skoro żadna gwarancja nie obejmuje zużycia się materiału? Trafiłeś na słabszy egzemplarz bo u mnie w rMBP13 po pół roku nie było ani śladu a komputer kosztował 2 razy mniej.

#11 pafciobb

pafciobb
  • 5 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:49

cytat z książeczki gwarancyjnej:
"Appel udziela gwarancji (...) obejmującej wady materiałowe i wady wykonania pod warunkiem jego normalnego użytkowania zgodnie z opublikowanymi wytycznymi Apple ....."

... być może nie wygram ale będę wszystkich zniechęcał do kupowania bubli ... a już szczególnie za tak duże pieniądze ....

- - - Połączono posty - - -

komputer kupiony nowy w Polsce

#12 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 września 2013 - 09:55

Takie odbarwienia po tak krótkim czasie nie są normalne wg mnie. Ja nic takiego nie zaobserwowałem ani na MBPr, AIR 2010r jak i na AIR 2012. Składaj reklamacje, nic Ci nie szkodzi, a może się uda wywalczyć wymianę.

#13 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:55

Mam 2 retiny uzytkowane codziennie i nie mam czegos takiego... Takze nie wiem co jest tego powodem ale na material wykonania nigdy nie narzekalem i nie narzekam, w poprzednim MBP 2008 tez przez 5 lat sie nic nie dzialo i nie odbarwialo

#14 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 09 września 2013 - 09:59

Bardziej chodziło mi o sieć dystrybucyjną. :) Jest szansa, że w Apple Store taki komputer by Ci wymienili "od ręki"... :) Ale jeśli kupiłeś w Polsce to w sumie wszystko jasne.

#15 pafciobb

pafciobb
  • 5 postów

Napisano 09 września 2013 - 10:07

Ja mam 8 różnych "alusów" i w żadnym tego problemu nie ma. Ten jest najnowszy i najdroższy a jak widać jakościowo najgorszy. Absolutnie zrozumiałe jest dla mnie że może trafić się 1 gorszy na 10000. Nie rozumiem tylko podejścia Appla do tej sprawy. Zobaczymy co się uda załatwić. Jeśli chodzi o sieć dystrybucyjną: X-COM.

#16 lubieherbate

lubieherbate
  • 399 postów

Napisano 09 września 2013 - 10:22

Akurat X-Kom to dość dobra marka, robiłem u nich wiele zakupów i za każdym razem byłem zadowolony, także z obsługi serwisowej - skontaktuj się z nimi.

#17 Kazek-ff49ee234d

Kazek-ff49ee234d
  • 527 postów

Napisano 19 kwietnia 2015 - 01:31

Mam myszke apple magic mouse i w miescu gdzie opieram palce aluminim odbarwilo sie i zrobilo sie czarne !   myszka uzywana 3 miesiace   4-5 dni w dygodniu po 2-3 godziny  po prostu bubel za 329zl  !!     mam jakas stara myszke z marketu z 6 lat  ma   uzywana byla tak samo   malowana jakims lipnym lakierem ! ale trzyma sie dalej zadnych sladow  a kosztowala 19zl   :)   






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych