Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konwersja hurtowa obrazków przez sips w konsoli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 03 września 2013 - 11:10

Mam problem z sips w konsoli, chce hurtowo zapisac przekonwertowane jpegi do innej lokalizacji ale ciągle wyskakuje błąd ze ściężką docelową: for i in *.JPG; do sips -Z 640 $i --out ../resized/$i.jpg;done Co bym nie kombinował na --out zawsze wychodzi: Error 10: out_dir_not_found /Users/Macsurf/Pictures/resized Bez opcji --out wszystkie oryginalne pliki będzie nadpisywał tymi, które zostały przekonwertowane. Jakieś pomysły ? bo ja juz z tym sipsem nie mam siły. Zaznaczam, że sprawdzałem w konsoli bo normalnie kod ten będzie wrzucany do funkcji system() w kodzie obj c. Tak wiem można zrobić to modyfikując obiekty NSImage w kodzie ale sips teoretycznie do tego co chce zrobić wystarczy tylko ten problem z zapisem do katalogu :(

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 września 2013 - 11:34

Próbowałeś po prostu dodać mkdir ../resized na początku skryptu?

#3 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 04 września 2013 - 16:01

Niestety sips może tylko zapisać pliki do katalogu w którym zostały odczytane. Tak więc jeśli mamy zdjęcia w katalogu: /pictures to możemy zapisać zdjęcia tylko do katalogów znajdujących się w /pictures bezpośrednio zapis plików do /pictures ( wtedy zostaną oczywiście nadpisane, jeśli nie zmienimy nazwy w --out ). A tak to wygląda zapis pojedyńczego pliku po konwersji do katalogu resized. sips -Z 640 /pictures/plik.jpg --out resized Dziwne ale inaczej nie można :)

#4 macsurf

macsurf
  • 104 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 04 września 2013 - 17:33

Heh a jednak da się wrzucić przekonwertowane obrazki do wybranego folderu, odkryłem to przypadkowo już w fazie implementacji metod i zdziwiłem się, że sips wrzucił wszystkie przekonwertowane obrazki do katalogu z projektem i po tym sprawa stała się jasna. A więc jeśli chcesz wrzucić skonwertowane obrazki do wybranego katalogu to wystarczy wejść do niego i odpalić sipsa, oczywiście musimy podać w takiej sytuacji pełną ścieżkę do oryginalnego obrazka :) Przykład: - wchodzimy do katalogu w którym mają zostać skopiowane przekonwertowane obrazki np. cd ~/pictures/resized - na wszelki wypadek sprawdzamy bierzący katalog w konsoli czy jest aby na pewno właściwy komendą: pwd - wklepujemy: sips -Z 800 /zrodlo/obrazek.jpg --out obrazek.jpg I mamy przekonwertowane obrazki w odpowiednim katalogu do rozdzielczości 800 w poziomie z zachowaniem proporcji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych