Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Praca magisterska o Apple'u i Jobsie - proszę o pomoc! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 eblis

eblis
  • 23 postów

Napisano 02 września 2013 - 20:52

Cześć wszystkim! Jestem studentką V roku lingwistyki stosowanej i, jak sugeruje tytuł, moja praca dotyczy Apple'a i Steve'a Jobsa. Chciałabym poznać Wasze szczere refleksje na temat wyżej wymienionej marki. Czy moglibyście odpowiedzieć w kilku zdaniach na moje pytania? 1. Z czym kojarzą ci się produkty Apple'a i dlaczego właśnie je wybrałeś? 2. Czy uważasz, że użytkownicy tej firmy tworzą oddzielną, nieco "elitarną" grupę społeczną? 3. Czy bez Steve'a Jobsa Apple to już nie to samo? Jeśli tak, to dlaczego? Bardzo dziękuję Wam z góry za odpowiedzi. Sama jestem wierna sprzętowi Apple'a od lat, ale potrzebne mi są opinie innych użytkowników. Wasza pomoc będzie nieoceniona! Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam :)

#2 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 września 2013 - 21:13

1. Z czym kojarzą ci się produkty Apple'a i dlaczego właśnie je wybrałeś?
Głównie z sektorem urządzeń mobilnych, bo od tego "się to zaczęło" w moim przypadku. A wybrałem ich produkty trochę przez przyadek - w roku 2009 pożyczyłem komuś pieniądze, a ten ktoś w rozliczeniu oddał mi iPhona 3G - miałem zamiar go sprzedać jak tylko wrócę do kraju, ale po kilku tygodniach używania go stwierdziłem, że to telefon dla mnie :) I tak zostało, po iPhonie 3G miałem iPhona 4, później 4S, w międzyczasie kupiłem iPada, a aktualnie czekam na prezentację nowych produktów Apple i wtedy pomyśle o jakimś kolejnym sprzęcie jak zaczną tanieć poprzednie generacje.
2. Czy uważasz, że użytkownicy tej firmy tworzą oddzielną, nieco "elitarną" grupę społeczną?
Nie. W Polsce ich produkty nadal są mało znane i ludzie chyba nie zwracają uwagi na to za bardzo. Natomiast aktualnie przebywam w Holandii i mam wrażenie, że tutaj iPhony dostaje się gratis do chipsów - 90% ludzi, z którymi pracuje i których mijam na ulicy ma w ręku iPhona.
3. Czy bez Steve'a Jobsa Apple to już nie to samo? Jeśli tak, to dlaczego?
Bez Steve'a to rzeczywiście nie to samo, bo charyzmatyczny prezes, o którym jest głośno, ma swój własny styl, i który jest, można powiedzieć, showmanem dobrze wpływa na popularność marki, co przekłada się na jej dochody, odbiór klientów itd. Zresztą w biografii mogliśmy wyczytać jak bardzo dbał o szczegóły i jakość. Nie mówię, że teraz jest lepiej czy gorzej, po prostu inaczej - o Timie Coooku jest raczej cicho, prezentacje nie mają już tego efektu "wow", przynajmniej w moim odczuciu.

Pytanie ode mnie: jak to się ma do lingwistyki stosowanej? ;)

#3 eblis

eblis
  • 23 postów

Napisano 02 września 2013 - 21:20

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź! Przeprowadzam analizę semiotyczną tożsamości korporacyjnej Apple'a, a przy tym oczywiście nie mogę pominąć osoby Jobsa :) Jak widać wybrałam trochę interdyscyplinarny temat na pograniczu marketingu i socjologii, ale przynajmniej jest ciekawie :)

#4 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 września 2013 - 21:27

Ułóż te pytania w formie zamkniętej, z odpowiedziami do wyboru, normalnie na stronie to będziesz miała masę odpowiedzi - na pisanie otwartego wypracowania mało kto się skusi...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych