Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP 15' - dziwne paski na ekranie. Zepsuta grafika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 EVTMYSHIT12

EVTMYSHIT12
  • 6 postów

Napisano 31 sierpnia 2013 - 21:42

Cześć, Mam kolejny problem z MBP 15' z roku 2007. Chodzi o dziwne paski na ekranie, które pojawiły mi się po postawieniu Mountain Liona na czysto. Jak to wygląda: [url]http://img23.imageshack.us/img23/8649/qbgx.jpg[/url] Googlowałem problemy z grafiką ale zazwyczaj w wynikach takie paski były bardziej widoczne lub w innych kolorach (moje widoczne są pod kątem). Żeby było jeszcze dziwniej, to zanim coś takiego mi się pojawiło, to najpierw ekran mignął mi kilka razy na czarno, system się zwiesił i Mac się zresetował pokazując że miał Kernel Panic. Później podziałał normalnie i ta sama akcja- mignięcie ekranu, zwiecha i reset, kaplica. Nie chciał się uruchomić, pokazując cały czas logo i loader, który się zawieszał po około minucie. Cały dzień próbowałem go uruchomić bez skutku aż nagle około 2 w nocy uruchomił się normalnie. I byłoby wszystko cacy, bo podziałał i rano jak go znów włączyłem, to po około godzinie pracy- mignięcie ekranu, kernel panic i reset. Tym razem już nie chce wstać. Cały czas widzę logo i loader, który się zawiesza. Safeboot, Verbose mode, FSCK, reset PRAM/SMC nic nie pomaga. Bootowanie z płyty/usb też nie daje rady (zacina się). Jak pisałem- postawiłem Mountain Liona 10.8 na czysto, nie robiłem update'u do 10.8.4. Ten zrobiłem już następnego dnia gdy miałem już wgrane programy, których używam (ale to chyba znaczenia nie ma) i od tamtej pory przestał działać. Czego to może być oznaka? Padnięta płyta główna/grafika/coś innego?



#2 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 03 września 2013 - 11:35

Moze byc grafika,byla seria felernych 8600GT i program wymiany plyt z ta grafika.

#3 Paweł Lewiński

Paweł Lewiński
  • 10 postów
  • SkądOzarow Mazowiecki, Poland

Napisano 03 września 2013 - 11:58

Przykro ale grafa :/ Jak w tym modelu jest zintegrowana to będzie trzeba do serwisu.... a może jest luzem ? Ktoś wie ?

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 03 września 2013 - 12:11

Wszystko wskazuje na uszkodzoną grafikę. Jest ona zintegrowana z płytą główną. Program wymiany już dawno został zakończony na te płyty. Niestety czeka cię serwis. Wymiana układu na nowy załatwi sprawę i Mac jeszcze długo posłuży :)

#5 EVTMYSHIT12

EVTMYSHIT12
  • 6 postów

Napisano 04 września 2013 - 23:53

Taka wymiana układu pewnie z 700 złoty będzie kosztować.. :( I czy w Łodzi jest jakiś serwis, który się tego podejmie? Próbował już ktoś?

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 05 września 2013 - 08:07

Zawsze to taniej niż wymiana całej płyty ;-) Nie kojarze serwisu Apple w Łodzi. Ewentualnie rozważ naprawę wysyłkową.

#7 EVTMYSHIT12

EVTMYSHIT12
  • 6 postów

Napisano 05 września 2013 - 21:19

Właśnie dostałem wycene z iClinic.. Masakra. 450 złoty za poprawienie połączenia grafiki, a 950 złoty za wymianę układu. Doliczyć też trzeba koszt kuriera i ryzyko że popsuje się po jakimś czasie. W sumie, to bardziej już opłacalne sprowadzić sobie całą, nową płyte i na własną rękę to wymienić. No cóż. Zostałem ze stylową podkładką pod kubek za 1400 złoty. :) Hehe, teraz doczytałem w podpisie rozmówcy, że lajkerzy serwisu na FB mają rabat 5%.

#8 RPAnimation

RPAnimation
  • 387 postów
  • Płeć:
  • SkądCzęstochowa

Napisano 05 września 2013 - 21:38

Hehe, teraz doczytałem w podpisie rozmówcy, że lajkerzy serwisu na FB mają rabat 5%.


Dołączona grafika

#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2013 - 22:32

(...) Masakra. 450 złoty za poprawienie połączenia grafiki, (...)


Unikaj "serwisu" co proponuje "poprawienie połączeń". To zwykłe naciąganie - powrót uszkodzenia od kilku dni do kilku miesięcy. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na piwo - przynajmniej będzie jakaś radocha ( za tę sumę to nawet spora :-) ). Dobry serwis zaproponuje TYLKO I WYŁĄCZNIE wymianę układu na nowy. Cena też nie jest sztywna :D


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 września 2013 - 23:07

Reballing kompletnie nie ma sensu jak już tumpio podkreślił powyżej.
Wg mnie kupno nowej płyty i samodzielny montaż wiąże się ze sporym ryzykiem. Po pierwsze nowa płyta może nie być wcale nowa. Po drugie nie wiadomo jaką ma historię. Po trzecie jeśli nie masz doświadczenia możesz ją uszkodzić podczas montażu. Po czwarte gwarancja - ile sprzedawca Ci jej udzieli? (Jak płyta z zagranicy to w zasadzie gwarancja = 0 miesięcy).

Naprawa własnej płyty jest sensowniejsza, bo niższy koszt jak również znasz tą płytę (jej historię) i wiesz jak Macbook był traktowany. Pozatym otrzymasz długą gwarancję.

#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 września 2013 - 08:39

To i ja potwierdzę powyższe wypowiedzi Kolegów. Jakiekolwiek "poprawianie połączenia grafiki" to pieniądze wyrzucone w błoto i bardzo źle to świadczy o serwisie, że proponuje taką usługę. Być może w innych komputerach się to sprawdza, ale w przypadku tego układu graficznego kompletnie nie ma sensu, ponieważ tutaj uszkodzeniu ulega sam układ, a nie jego połączenia z płytą. Jeśli układ zostanie wymieniony na nowy przez serwis dysponujący odpowiednim sprzętem i umiejętnościami to komputer będzie działał poprawnie jeszcze bardzo długo. Odnośnie zakupu płyty to już totalna loteria. Nowej płyty nie kupisz tylko używaną z demontażu, bardzo prawdopodobne, że również naprawianą. Jeśli nie była naprawiana to znaczy, że kupisz płytę z tym samym układem, który właśnie u Ciebie padł i cała historia może się powtórzyć. Zdecydowanie lepiej naprawić Twoją płytę.

#12 radar

radar
  • 9 postów
  • SkądPiaskowa Dolinka

Napisano 16 września 2013 - 19:31

Miałem właśnie to samo, podzwoniłem popytałem się o ceny i w końcu wysłałem do serwisu w Gdańsku. Szybka naprawa i znów mój Macius żyje z nowym chipsetem, koszt oczywiście 2 razy mniejszy + gwarancja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych