Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign CS2 problem z PDF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Prim

Prim
  • 9 postów

Napisano 27 grudnia 2005 - 20:55

Czesc Mam pewien problem z InDesignem CS2. Problem polega na tym, że kiedy zapisuje postscript z dokumentu a nastepnie krece z niego PDF to na dokumencie pojawiaja sie biale kreski (pociety na kawalki dokument). Kreski sa bardzo cienkie ale widoczne. Po otworzeniu PDFa w illustartorze dokument pochlastany jest na kawalki. Prubowalem rowinez krecic odrazu PDF z Indesigna i efekt jest taki sam. Problem ten dotyka tylko kilku stron z duzego dokumentu. Uprzedze pytania - nie biale kreski nie przebiegaja w miejscach ramek tekstowych ani innych, to pelna dowolnosc (chociaz przy kilku probach kreski zawsze sa w tym samym miejscu). Kiedys spotkalem sie z takim problemem kiedy W ID CS wykrecilem PDF z dokumentu, wtedy pochlastalo mi caly dokument. Jednak kiedy zrobilem to po bozemu czyli - ps - PDF to problem znikl, teraz jednak to nie pomoglo. Czy ktos z Was juz spotkal sie z takim probomem? Pozdrawiam

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2005 - 21:01

Problem dotyczy stron z efektami przezroczystości - wtedy grafika cięta jest na fragmenty (znaczki tych stron posiadają szachownicę w palecie "Strony"). Rozwiązaniem jest zastosowanie PDF w formacie 1.4 (Acrobat 5) lub otworzenie takiego PDF w Acrobacie z wyłączoną opcją wygładzania linii i grafiki. Poza tym, w większości przypadków tych linii nie widać potem na filmach.

#3 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 27 grudnia 2005 - 22:44

zobacz jeszcze tutaj

#4 Prim

Prim
  • 9 postów

Napisano 28 grudnia 2005 - 17:12

Dzieki Samo przekrecenie PDF w formacie 1.4 nie pomoglo kreski nadal sa widoczne. Wylaczenie wygladzania w Acrobacie pomoglo. Ciekawi mnie jednak to, ze dokument jest tak dziwnie pociety. Taki problem mialem dwa razy. Kiedys pocielo mi tak bardzo duzy dokument i wtedy "zabolalo" bo wyszlo to na ozalidach, wiec teraz kiedy to zobaczylem az mi sie slabo zrobilo :D

#5 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 28 grudnia 2005 - 23:21

polecam jeszcze na zerknięcie danego pdf w PS, swego czasu miałem podobny problem (pliki szly lada chwila do świecenia) i PS mnie nieco uspokoił.

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2005 - 23:38

Dzieki
Samo przekrecenie PDF w formacie 1.4 nie pomoglo kreski nadal sa widoczne. Wylaczenie wygladzania w Acrobacie pomoglo.
Ciekawi mnie jednak to, ze dokument jest tak dziwnie pociety.
Taki problem mialem dwa razy. Kiedys pocielo mi tak bardzo duzy dokument i wtedy "zabolalo" bo wyszlo to na ozalidach, wiec teraz kiedy to zobaczylem az mi sie slabo zrobilo :D

Jeżeli skręciłeś PDF 1.4 przechodząc przez etap postscriptu (ID > .ps > .pdf) to rzeczywiście nic to nie da, bo pliki PostScript nie obsługują przezroczystości. Wygeneruj plik PDF bezpośrednio z InDesigna (compatybility Acrobat 5 lub wyżej).
Pocięcie to metoda spłaszczania przezroczystości (na przykład cienie, pliki z przezroczystością Photoshopa, ale już nie pliki, w których odcięcie uzyskuje się ścieżką odcinania - clipping path). Chodzi o to, żeby maksymalnie zmniejszyć wagę pliku, bo spłaszczenie wymaga przekształcenia wektorów w rastry.
Linie pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy naświetlarnia pracuje na Twoich plikach PDF wykorzystując wygładzanie linii. Mogą się również pojawić, jeżeli praca jest ripowana na maszynach Sciteksa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych