Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy menedżer plików w stylu Norton/TotalCommander


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#26 Piotr Zagawa

Piotr Zagawa
  • 12 postów

Napisano 06 października 2013 - 21:49

FastCommander 1.3

Jest już wersja 1.3 programu:

fastcommander.com

Poprawki, ulepszony interfejs na modny "bardziej płaski", lepsza lista wyboru katalogu/napędu, w kopiowaniu dodana prędkość i czas zakończenia.

#27 tab0reqq

tab0reqq
  • 658 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2013 - 22:12

Pytania: - czy kupony dla aktywnych testów na zakup przewidujesz? - czy wystawiasz FVAT ? - a gdzie zapis na newsletter ? - a gdzie social media (FB, G+, Twitter) ?

#28 Koozzkoozz

Koozzkoozz
  • 10 postów

Napisano 11 października 2013 - 16:03

dodaj jeszcze kolejkowanie przy kopiowaniu, zaznaczanie spacja (zaznacza i przechodzi kolejnego pliku), skrót do systemowego quicklook - wszystko to z klawiatury i za jakiś kupon rabatowy zostaje twoim naczelnym testerem ;) jeden tylko warunek - niech działa na snow leopardzie..

#29 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 23 października 2013 - 14:01

- a gdzie social media (FB, G+, Twitter) ?

Moze autor programu nie zeswirowal jeszcze tak jak wiekszosc ludzi na tej planecie i nie uwaza, aby program potrzebowal miec swoj fanpage - jesli tak, to w pelni popieram. Smiesza mnie fanpages przeroznych firm / uslug itp. Ludzie zakladaja to jakby to conajmniej zjednywalo klientow. Firmy / instytucje, w ktorych ciagle cos sie dzieje i ktore musza miec kontakt z klientem to jeszcze rozumiem, ale wiekszosc to bzdura robiona na sile bo taka jest moda.

#30 krzy_chu

krzy_chu
  • 2 postów

Napisano 15 maja 2014 - 11:36

Fajne narzędzie. Moje uwagi po chwili korzystania poniżej. Zgadzam się z poprzednimi wpisami, że foldery powinny mieć ikonkę po lewej stronie nazwy, żeby je łatwo odróżnić od plików. Tylko foldery. Pliki nie muszą - wtedy nie będzie przeładowanego interfejsu (rozumiem, że takie są Twoje obawy i dlatego tej funkcji dotychczas nie dodałeś). Natomiast ja osobiście różnicowanie plików/folderów kolorem bym wyłączył - jeśli byłaby taka opcja. Wg mnie powinna być możliwość takiego ustawienia, żeby rozszerzenie pliku było oddzielnie od nazwy pliku (w osobne kolumnie), tak, żeby łatwo i szybko można było sortować pliki wg rozszerzenia (typu) po prostu klikając na nagłówku tej kolumny. Sortowanie domyślne przez kliknięcie na znaczek obok TARGET/SOURCE jest mało intuicyjne. W ogóle modyfikacja/dostosowanie kolumn byłoby mile widziane - chociaż domyślna opcja je ok - tylko brakuje wspomnianego typu (rozszerzenia). Powinno być ustawienie w preferencjach (np. w "Misc") "Foldery zawsze na górze" - wtedy nie ważne jak posortujesz pliki (nazwa, wielkość, itp.) foldery zawsze zostaną na górze. To jest logiczne i eleganckie rozwiązanie, które w tego typu programie jest wg mnie koniecznością. Absolutnie konieczne (moim zdaniem oczywiście) jest wybieranie wielu plików za pomocą Shift+click, Command+click. Wybieranie tylko spacją to duże ograniczenie dla wielu użytkowników. Po kliknięciu na pliku powinna być możliwość zmiany nazwy bez klikania na dodatkowej ikonce (pierwsze kliknięcie - selekcja, drugie kliknięcie - edycja nazwy). Te braki jak dla mnie dyskwalifikują ten program od używania na co dzień. Z innych rzeczy - nie rozumiem po co oznaczenia [TARGET] i [SOURCE] - powinno być oczywiste dla każdego, że okienko aktywne, w którym jest podświetlenie to SOURCE, a drugie TARGET. Już czepianie się na maksa: nazwa dysku jest innym krojem pisma i do tego kursywą. Mnie to razi, ale ja jestem grafikiem, purystą i zwracam uwagę na szczegóły. Ikonka aplikacji też mogłaby być ładniejsza (skojarzenie to totalne retro - mnie nie zachęca). No i brakuje funkcjonalności - obsługa FTP, zmiana nazw wielu plików (funkcjonalność jak np. NameChanger czy ta z Total Commandera), to coś czego często używam i oczekiwałbym po tego typu narzędziu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości i powodzenia z projektem.

#31 tomking

tomking
  • 24 postów

Napisano 24 kwietnia 2019 - 08:15

Chyba za to odkopywanie dostanę platynową łopatę... albo łopatą  ;)   :unsure:

Ad rem... pytanie dotyczące przydatnych narzędzi w terminalu jak Midnight Commander czy Vim.

Zainstalowałem MC, mam pytanie o możliwość jego aktualizacji (Mojave przy uruchomieniu poinformował mnie o nieaktualnej wersji MC). Chodzi mi o polecenia jakie w Mac OS należy wykonać się z poziomu terminala. Dodatkowo jak np. do MC doinstalować/skonfigurować obsługę innego języka?

Dzięki z góry za wskazówki  :)


Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.


#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwietnia 2019 - 00:01

Z Homebrew sobie weź. I to jednak nie jest wątek o tym.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych