Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Kto używa Makówek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
213 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 27 grudnia 2005 - 20:16

No z tego co sie dowiedziałem Dziennik Zachodni : Sklad na PM G5 a dziennikarze tez na macach blizszych szczegolow nie znam zna ktos jeszcze jakies instytucje ktore uzywaja maci ?

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 grudnia 2005 - 20:19

z tego co pamiętam to chyba "Powiatowy" czyli Kuba Wojewódzki, ...a co do mediów to TVN i w mniejszym stopniu Polsat :mrgreen:

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 27 grudnia 2005 - 20:20

Maciek Malenczuk PB albo iBook (wazne ze G4)

#4 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudnia 2005 - 20:23

Dziennik Polski do składu i edycji zdjęć. 13 x Mini* 1.42 z 1GB pamięci :)

* właśnie z jednego piszę, jestem w pracy :)

#5 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 27 grudnia 2005 - 20:26

njet, co wy tam na 3 zmiany robicie?

#6 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 grudnia 2005 - 21:16

przy tworzeniu gazet zazwyczaj pracuje się na kilka zmian

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 grudnia 2005 - 21:41

Sidney Polak Smolik Fiolka Marysia Sadowska.. ale o tym wszystkim było na forum... Maci stoją w EDIPRESSIe (viva, pani... itp...) w Bawer'ze, w AxelSpringer, w Agorze, w dodatku w każdej telewizji, w większości studiów foto gdzie pracują przystawki cyfrowe do średniego i wielkiego formatu, w większości pracowni DTP, u wielu fotografów i fotoreporterów :mrgreen: , pracują w profesjonalnych zakładach foto, drukarniach, naświetlaniach, powodzeniem cieszą się w studiach nagrań czy to tych od muzyki czy tych od reklamy... wielu DJ z wyższej półki miksuje na makach... Maci wbrew pozorom są wszechobecne w Warszawie wystarczy dobrze sie rozejrzeć a są one wszędzie... tylko nie zmieni to faktu że na 100 komputerów jest ich pewnie ze 3÷5 ;)

#8 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 grudnia 2005 - 09:56

a słyszeliśta o ,,Gazecie Ostródzkiej"? Nie życzą sobie tekstów w formacie .doc. Jak byłem tam ostatnio, to widziałem OS 9 :P

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 grudnia 2005 - 11:21

Jest taki jeden... PM 2.5dual 8gb ram basista mi jazowy, twórca muzyki filmowej Tomasz Gąssowski... :wink:

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2005 - 12:48

w mniejszym stopniu Polsat :mrgreen:


Wcale nie w mniejszym ;P

#11 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2005 - 13:31

njet, co wy tam na 3 zmiany robicie?


Na dwie :) od 8 do 16 i od 16 do zamknięcia wydania.

Biuro ogłoszeń (PM od B&W do G5) pracuje na 3 zmiany :)

#12 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2005 - 20:21

Kto używa - to jest proste pytanie i prosta dość odpowiedź - bo w tym zakresie nie różnimy się od krajów nieco bardziej rozwiniętych /zresztą czasem korporacja narzuca stosowanie określonego sprzętu/. Ciekawsze jest pytanie - kto w Polsce Maków nie używa i dlaczego. Np. w przeważającej większości nie używają ich prawnicy - mimo, że w US, we Francji itd. są dość popularne w tym środowisku. Zresztą przyczyna jest też dość prosta - wiele lat kłopotów z polskimi znakami i ich konwersją do i z windy a obecnie brak wsparcia ze strony producentów prawniczych baz danych /mimo, że są w wersjach dla Linuxa/.

#13 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 10:58

Np. w przeważającej większości nie używają ich prawnicy

Na forum jest co najmniej jeden prawnik mający PM G4 DUAL ;)\

Mnie dziwi np małe zainteresowania mac'ami wśród architektów, inżynierów jak i np wbrew pozorom grafików czy fotografów... według mnie tu jest dziwna tendencja PC'towa... bo w praktyce przecież mac jest skierowany głównie w tym kierunku :cry:

#14 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:31

Np. w przeważającej większości nie używają ich prawnicy

Na forum jest co najmniej jeden prawnik mający PM G4 DUAL ;)\

Mnie dziwi np małe zainteresowania mac'ami wśród architektów, inżynierów jak i np wbrew pozorom grafików czy fotografów... według mnie tu jest dziwna tendencja PC'towa... bo w praktyce przecież mac jest skierowany głównie w tym kierunku :cry:


Moze po prostu nie lubia przeplacac jak kazdy rozsadnie myslacy czlowiek.

Druga sprawa to kwestia dostepnosci wyspecjalizowanego oprogramowania.

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:40

Może po prostu nie lubia przeplacac jak kazdy rozsadnie myslacy czlowiek.


UUUUU.... bolesne stwierdzenie... nie wiem czy na tym forum nie "ryzykowne"

Ja sobie pluje w brodę że przez 7 lat pracy zawodowej nie kupiłem maca.... chodź by najprostrzego iMac a G3 albo nawet G3 233 Tawer... mimo że na pentiuma nigdy nie narzekałem specjalnie...

Fakt nowy sprzęt jest drogi... ale jeśli porównasz ceny IBM lub laptopy Toshiba z cenami Apple to zdziwić Cię może ale prawdziwe PC nie jest wcale tanie to składaki tak u nas popularne są stosunkowo tanie ale ja wolałem kupić 5 letnie G4 niż takiego składaka... więc nazwę twoje stwierdzenie co najmniej niesłusznym...

hhhhmmmm :? :? :? :? :? :?

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:44

jak kazdy rozsadnie myslacy czlowiek

Napisałeś to do ponad 1300 myślących nierozsądnie ;)

#17 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:45

Druga sprawa to kwestia dostepnosci wyspecjalizowanego oprogramowania.

Akurat w fotografii i grafice powiedział bym że jest wręcz odwrotnie.. nawet jeśli wszystkie programy są... to jakość pracy w pakiecie adobe np jest nieporównywalna na macu do pracy na PC...

Co do architektów i inżynierów... to fakt są dziedziny w których wszystko jest na piec... jednak do takiej pracy jak projektowanie domów czy mostów na maca jest wszystko... gdyby był na to rynek zbytu to prawdopodobnie było by więcej bo za oceanem jest tylko do nas nie dociera...

#18 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudnia 2005 - 12:05

do takiej pracy jak projektowanie domów czy mostów na maca jest wszystko


Niestety do projektowania silników, zderzaków, korpusów, zaworów, pomp i tym podobnych nic na maca nie uświadczysz, i tym pesymistycznym akcentem prpopnuję zamknąć OT i wrócić do wątku głównego ;)

#19 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 grudnia 2005 - 16:23

Dorzucę swoje 3 grosze: Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany (jedna redakcja) - pracują na maczkach (dawno się po redakcji nie szlajałem, ale ostatnio były iMaczki G3 i chyba nic nowego nie przybyło z tego co wiem) Przegląd Sportowy - również pracuje na makach Rzeczpospolita - dziennikarze mają służbowe iBooki G4 :) -ja chcę taką pracę !!!!!!!

#20 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 stycznia 2006 - 17:19

najprościej. większość użytkowników tego forum :D:P a tak na marginesie to na ASP w katowicach sa maci ale nie wiem jakie z tego co siostra mówiła to chyba sa iMaci G3 i jest PowerMac G5

#21 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 stycznia 2006 - 17:25

Podobnie jak asp w Warszawie :) zdaje się że iMaci G4 i serwer stojący na PMG5 :) prwdopodobnie szkoły te wzieły udział w programie sadu "maci w szkołach"

#22 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 02 stycznia 2006 - 09:02

Lodzkie ASP tez ma maczany sprzet.

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 stycznia 2006 - 10:02

I Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie również :)

#24 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 stycznia 2006 - 10:10

Szkoła rzemiosł w Poczdamie :mrgreen:

#25 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 stycznia 2006 - 16:13

* drukarnia Futura sp. z o.o.
* ArtKom / Theridion
* Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Wszystkie trzy firmy/instytucje znajdują się w Iłży.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych