Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Abi Word - rozczarowanie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 27 grudnia 2005 - 15:06

Witam, Zainstalowałem sobie Abi Word w wersji 2.4. Pierwsze wrażenia były pozytywne, a w szczególności szybkość działania. Ale po chwili przyszło rozczarowanie… Nie wiem czemu, ale Abi Word fatalnie importuje pliki NeoOffice, robiąc z nich totalną kaszanę. Niewiele lepiej z długimi plikami MS Word, gdzie nie wiem czemu gubią się ilustracje i przypisy. O wiele poważniejszym błędem jest tworzenie dziwnych zbitek z wyrazów w czasie pisania tekstu wyjustowanego od lewej i prawej. Naprawdę, czy to wynik nie doróbek Abi, czy jakiś błąd z mojej strony?

#2 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2005 - 15:24

AbiWord tak ma. Potrafi dodawać dziwne odstępy między wyrazami. A jak zaimportujesz coś z tabelami albo diagramami, to już katastrofa. Może kiedyś się to rozwinie, na razie nie używam.

#3 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 grudnia 2005 - 10:17

niektórzy twierdzą, że abi jest natywnym programem osx, a ja twierdzę że on tak samo jest natywny jak opeoffice. Oba pochodzą z linuxa i średnio się sprawdzają na osx, niestety :cry:

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 grudnia 2005 - 10:47

niektórzy twierdzą, że abi jest natywnym programem osx

Kto? :shock:

#5 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2005 - 16:35

Kto?


Chyba ci sami, którzy twierdzą, że 640kB powinno wystarczyć każdemu :twisted:

Zresztą na Linuksie też Abi potrafi pokazać język, ale do średnio-poważnych zastosowań (np wydruk na szybę w sklepie) idealnie się sprawdza.

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2005 - 18:05

Ew. do pisania listów.

#7 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 29 grudnia 2005 - 10:45

jeszcze słyszałem o StarOffice, chociaż nigdy nie testowałem. Chyba jest wersja na osx, chociaż pochodzi od jakiegoś innego unixa :wink:

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:34

jeszcze słyszałem o StarOffice

SO to pierwotny projekt SUN'a
Następnie SUN go otowrzył szerszej publiczności i powstał OpenOffice.org
Chyba już nie rozwijany, a na pewno nie tak prężnie i dynamicznie jak OOo

#9 karak67

karak67
  • 67 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:51

Oczywiście. No tak się składa, że StarOffice (tylko komercyjny) nie doczekał sie wersji na Mac OS X (jest dostępny na Win, Linux i Solarisa), choć były plany stworzenia takowej wersji wspólnie z Apple. Jego twórca (Sun Microsystems) sponsoruje natomiast tworzenie pakietu OpenOffice, który jest praktycznie "bliźniakiem" SO. Ostatnia wersje SO ma numerek 8 i jest z kwietnia tego roku. W Polsce można nabyc spolszczoną wersję SO o numerze 6.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych