Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesylanie danych pomiedzy uzytkownikami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 andrzejhi

andrzejhi
  • 5 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 07 sierpnia 2013 - 13:16

Witam, Mam napisaną aplikację Overtime Calc. Planuje dorobic do niej dodatkowa funkcjonalność a mienowicie możliwość przesyłania danych pomiedzy jej użytkownikami. i zastanawiam się jak to zrobić. mam serwer na ktorym dane będą przechowywane przy przesyłaniu. Nie wiem tylko jak najlepiej identyfikować użytkowników. Zastanawiałem się nad użyciem adresu email tylko nie wiem czy pobierać z urządzenia wszystkie adresy email czy tylko domyślne. Nie widzę innej możliwości. Może macie jakieś pomysły? Chciałbym dodatkowo żeby użytkownik wysyłający wiedział że wiadomość nie poszła w powietrze i że adresat ma tą aplikację i może odebrać dane. Pozdrawiam Andrzej

#2 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 09 sierpnia 2013 - 13:29

Jeśli chodzi o powiadomienia to Push. Jeśli miałbym tworzyć powiadomienia dla ludzi połączonych między sobą, to zakładałbym na serwerze takie wirtualne pokoje i powiadamiał użytkowników odpowiednio o dostarczeniu i odczytaniu rozmowy. Po wyjściu z rozmowy czy np. jakiejś innej akcji taki "pokój" byłby usuwany przez co użytkownicy nie otrzymywali by już tych powiadomień. Co do identifykacji użytkowników to najlepiej chyba po mailu. W jakim celu potrzebujesz pobierać wszystkich użytkowników z listy i co znaczy "domyślne"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych