Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany Macbook Air (2011)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 20:32

Witam. Tydzień temu zalałem swojego Macbooka (model MBA late 2011) piwem - pechowo, bo przy wentylatorze. W Cortlandzie stwierdzono korozję płyty głównej i padniętą baterię, wyceniając naprawę na 2500 zł. U speca polecanego przez wrocławskiego MacDoktora (firma Armands) wyceniono naprawę na 1500 zł (z komentarzem do wymiany są przetworki zasilania). W tym serwisie na naprawę po zalaniu udzielana jest zaledwie 7-dniowa gwarancja. Czy jest sens korzystać z tej oferty? Ta gwarancja mnie bardzo niepokoi, bo w razie spieprzenia naprawy mogę zostać za miesiąc ze skorodowanym złomem. Co robić?

#2 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 04 sierpnia 2013 - 20:58

Jak dają gwarancje 7 dni szukaj gdzie indziej, tak krótka gwarancja świadczy o tym że robią fuszerkę i sami o tym wiedzą.

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2013 - 21:12

Daj spokój - 7 dni gwarancji to nie gwarancja. Nie wiem jak inne serwisy, ale u nas na naprawy sprzętowe (oczywiście po zalaniu również) dajemy 8 miesięcy gwarancji.

#4 bysio

bysio
  • 216 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 04 sierpnia 2013 - 21:22

Ja zalałem 6 miesięcznego Air'a i naprawiałem w maclife - polecam...

#5 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 04 sierpnia 2013 - 21:26

we Wrocławiu polecano mi właśnie MacDoktora i jak widać, niesłusznie

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpnia 2013 - 21:31

Generalnie jak płyta jest po zalaniu to czyści się ją, wymienia skorodowane elementy tak aby usterka nie wystapiła po dłuzszym casie w wyniku utlenienia połączeń. Dla mnie osobiście gwarancja 7 dni to zwykła kpina z Klienta.

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2013 - 08:12

(...) Czy jest sens korzystać z tej oferty? Ta gwarancja mnie bardzo niepokoi, bo w razie spieprzenia naprawy mogę zostać za miesiąc ze skorodowanym złomem. Co robić?

Szukać innego serwisu. Poza tym uszkodzenie kilku sekcji na płycie może dawać objawy uszkodzenia baterii. Nie koniecznie musi być ona do wymiany. Za to zainteresował bym się klawiaturą. Nie oczyszczona może spowodować nie przyjemne niespodzianki , nawet po kilku tygodniach/miesiącach.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 05 sierpnia 2013 - 18:36

dzisiaj otrzymałem propozycję naprawy z gwarancją (jednak) na 3 miesiące, obejmującej wymianę klawiatury i naprawę podświetlenia, naprawę trackpada, czyszczenie dysku i płyty głównej z wymianą skorodowanych elementów oraz naprawę zawilgoconych taśm i gniazd w cenie 1200-1500, brzmi to dużo lepiej, co sądzicie?

#9 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 05 sierpnia 2013 - 18:56

Zawsze to lepiej niż 7 dni gwrancji ale wg mnie i tak marnie.

#10 laszlooo

laszlooo
  • 3 postów

Napisano 26 grudnia 2013 - 13:21

MOŻE KTOŚ KOGOS POLECI? Witam wszystkich Szanownych Forumowiczów. Poszukuję uczciwego i dobrego serwisanta który zdiagnozuje mojego zalanego piwem mac-a. Cortland mimo przedłużonej gwarancji i ubezpieczenia mnie olał a oto diagnoza; SVC,PCBA,1,86GHZ,4GB Cena uwzględniająca zwrot uszkodzonej części do producenta: 1849,92 zł (w tym 23% podatku VAT). Powód wymiany części: po kontakcie z cieczą Cable, I/O Flex Cena: 82,9 zł (w tym 23% podatku VAT). Powód wymiany części: po kontakcie z cieczą SVC,LEFT I/O ASSY Cena uwzględniająca zwrot uszkodzonej części do producenta: 237,14 zł (w tym 23% podatku VAT). Powód wymiany części: po kontakcie z cieczą Housing, Top Case with Keyboard, English International Cena uwzględniająca zwrot uszkodzonej części do producenta: 758,05 zł (w tym 23% podatku VAT). Powód wymiany części: po kontakcie z cieczą z tego co ja się orientuję to tak jakbym kupił nowego kompa, mzoe ktoś sie podejmie diagnozy i ewentualnie uratuje dla innych jakies części bo nie wierzę juz w ratunek całego komputera Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku

#11 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 26 grudnia 2013 - 14:15

Na forum jest kilka serwisów które wykonują takie naprawy. Sprawdź bo może masz którys na miejscu i będziesz mógł przejść się osobiście. Ewentualnie zawsze istnieje możliwość wysyłki.

#12 PanJapko

PanJapko
  • 24 postów

Napisano 28 grudnia 2013 - 01:46

Mój przypadek byl bardzo podobny do Twojego. Ja wybrałem jednak kupno nowego sprzętu, ale zrobisz jak uważasz.

#13 laszlooo

laszlooo
  • 3 postów

Napisano 30 grudnia 2013 - 12:40

niestety w Toruniu meiszkam i lipa... Wiec wysyłka pozostaje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych