Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

darmowy odpowiednik ShapeShifter i CandyBar, czy jest ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 26 grudnia 2005 - 13:57

Jak w temacie. Poszukuję darmowych odpowiedników powyższych programów, bo nie uśmiecha mi się wydawać 35$ tylko z chęci zmiany wyglądy systemu.

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2005 - 14:20

To pozostaje Ci ręczne grzebanie w systemie, ale potem jest kłopot z powrotem do stanu początkowego. Jeżeli zmiana wyglądu systemu nie jest dla Ciebie warta 35 USD to lepiej odpuść sobie zupełnie.

#3 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 26 grudnia 2005 - 14:34

z tego co wiem to candybar można użyć jako trial jeden raz i go potem wyrzucić. Sam atk zrobiłem :lol:

#4 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 26 grudnia 2005 - 14:41

Heidi a poweidz jak tem SS sie zachowuje bo widzialem shoty twojego systemu i bardzo ladne ale czy niema zwolnienia pracy? ile to poamieci pozera???

#5 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 26 grudnia 2005 - 17:34

A czyjest jakiś sposób, żeby podmienić np wszystkie teczki folderów na raz?? Jak zmienić ikony w doku??

[ Dodano: 2005-12-26, 17:38 ]
Czy ktoś miał może do czynienia z programem Theme Changer http://www.versiontr...fo/macosx/17504

#6 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 grudnia 2005 - 23:34

Heidi a poweidz jak tem SS sie zachowuje bo widzialem shoty twojego systemu i bardzo ladne ale czy niema zwolnienia pracy? ile to poamieci pozera???


nie ma - chodzi super - przynajmniej u mnie - ja wydalem te 35 baksow i jestem zadowolony

#7 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 26 grudnia 2005 - 23:35

skrinshoty, poprosze.....

#8 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 grudnia 2005 - 23:55

skrinshoty, poprosze.....


Dołączona grafika

#9 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 27 grudnia 2005 - 02:31

Ja pozwolę sobie na odrobinę poświątecznej irytacji: Nie wydaje Wam się, że jak się wydaje kupę kasy na sprzęt i system to wypadałoby móc troszkę ten system dopasować do własnych upodobań, a tak trzeba wydać kolejne 100zł by móc oderwać się od nudy standardu. (ok standardowy wygląd jest ładny i choć w przeciwieństwie do mojej drugiej połowy nie zmieniam tapety codziennie, to po jakiś czasie mam dosyć Aqua)

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 grudnia 2005 - 15:38

A czyjest jakiś sposób, żeby podmienić np wszystkie teczki folderów na raz??

http://www.myapple.p...php?p=4124#4124

#11 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 grudnia 2005 - 15:45

Kwiatki, jak tak "szastasz" $ to ile zapłaciłeś za Office, Illustratora ... i inne :mrgreen: :mrgreen:
...wiesz tak z ciekawości :)

#12 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 grudnia 2005 - 15:48

A czyjest jakiś sposób, żeby podmienić np wszystkie teczki folderów na raz??

Zdaje się że do tego jest candy bar... choć on chyba jest płatny... choć nie jestem tego pewien... :?
Jest taki wątek na forum: pokaż pulpit gdzie sporo ludzi przyznaje się jak uzyskuje wygląd swojego biurka... w dodatku na forum kilka miesięcy temu był opisany sposób (lub był link do opisu po angielsku) jak użyć skóry SS bezpośrednio w systemie bez udziału SS ;)

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 27 grudnia 2005 - 16:05

CandyBar jest płatny niestety, a wątek pokaż pulpit widziałem. :)

#14 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 grudnia 2005 - 16:16

http://www.myapple.p...ht=shapeshifter

#15 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 27 grudnia 2005 - 16:32

Nie no, aż tak bardzo mi się nie nudzi żebym to zrobił ręcznie 8)

#16 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2005 - 16:39

Kwiatki, jak tak "szastasz" $ to ile zapłaciłeś za Office, Illustratora ... i inne :mrgreen: :mrgreen:
...wiesz tak z ciekawości :)

A może popatrz na to z drugiej strony: skoro go stać na Office, Illustratora i inne, to tym bardziej stać go na ShapeShiftera, prawda?

[ Dodano: 27-12-05, 16:43 ]

Nie no, aż tak bardzo mi się nie nudzi żebym to zrobił ręcznie 8)

No, skoro tak, to przelicz sobie teraz koszt własnej pracy: ręczna zmiana wyglądu to około godziny pracy na pierwszy raz (przy pewnej wprawie) i do pół godziny po aktualizacjach systemu. Po ilu razach zwróci Ci się koszt ShapeShiftera? ;-)

#17 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 grudnia 2005 - 17:00

Heidi, patrzyłem z perspyktywy "osiołka" do p2p (ten obok skype) ;-)

#18 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2005 - 19:02

A czy to coś zmienia? ;-)

#19 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 grudnia 2005 - 19:30

Heidi, patrzyłem z perspyktywy "osiołka" do p2p (ten obok skype) ;-)


tsfanjatschku ;-) osla uzywam do ciagania skanow map do GPSa - na symbiana ;-p

to co moge kupic to kupuje.

#20 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 grudnia 2005 - 02:15

No, skoro tak, to przelicz sobie teraz koszt własnej pracy: ręczna zmiana wyglądu to około godziny pracy na pierwszy raz (przy pewnej wprawie) i do pół godziny po aktualizacjach systemu. Po ilu razach zwróci Ci się koszt ShapeShiftera? ;-)


No muszę sobie to przemysleć, ale chyba dam sobie spokój ze zmianami, przynajmniej do momentu podreperowania budżetu (karty kredytowe sa błogosławieństwem i przeklenstwem zarazem - za otrzymane na gwiazdkę pieniądze muszę spłacić zakup prezentów :( - i gdzie tu sprawiedliwość ?? :D )

#21 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 grudnia 2005 - 09:47

sugeruję aby wczytać się w licencję. Ja użyłem candybar 2.5.1 jako triala zupełnie legalnie. Oczywiście niecny użytkownik pozostawi sobie gdzieś plik .dmg i będzie sobie zainstalowywał i odinstalowywał ten program... Nie róbmy tego, to kradzież :twisted:

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2005 - 23:54

Może nie tyle kradzież, co nieuczciwość - na dodatek bijąca w obie strony. W autora, bo odbiera mu pieniądze, które należą mu się za jego pracę - a należą się, skoro program jest na tyle przydatny, że użytkownik gotów jest tracić czas na deinstalację i ponowną instalację, byle móc go używać. W użytkownika, bo autor w końcu się wścieknie i zaprzestanie rozprowadzać program na zasadzie shareware, każąc sobie płacić od razu. Takie działanie podkopuje ideę shareware i donationware, która teraz umożliwia nam wypróbowanie programu przed zapłaceniem za niego. Jeżeli pokażemy, że dla autorów oprogramowania jest to strzelanie sobie w stopę, ten rodzaj dystrybucji oprogramowania umrze śmiercią naturalną. A byłoby szkoda.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych