Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wygraj serwer NAS Synology DS213j + 2 dyski WD Red 1TB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#51 iJa

iJa
  • 57 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2013 - 20:32

Moim zdaniem, to że serwer Synology staje się naszą prywtną chmurą, do przechowywania i katalogowania plików, jest jego największą zaletą.

#52 savek

savek
  • 10 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 30 lipca 2013 - 20:56

Zdecydowanie najlepszą funkcją jest VPN Server. W MBP posiadam mały dysk SSD 128 GB więc NAS jest stale dostępną przestrzenią dyskową w sieci LAN oraz dzięki VPN także w WAN. Na SSD trzymam tylko pliki robocze, a na NAS całe archiwum, dzięki Synology Hybrid RAID (SHR) jest to bezpieczne rozwiązanie i wygodne przy rozbudowie macierzy za pomocą większych dysków (trenowałem banalnie proste i skuteczne), do tego mój Synology jest spięty z UPSem APC i niestraszne są skoki napięcia etc. a gdy zabraknie zasilania NAS przyjedzie w tryb uśpienia, i wzbudzi się po powrocie zasilania. Dzięki VPN mam dostęp do swoich plików z każdego miejsca - bezpośrednio w OSX oraz w iOS (bez problemu na IP z VPNa mogę połączyć się do wszystkich usług DSM z mobilnych aplikacji iOS - w tym monitoringu IP), a także w Androidzie - obsługa VPN jest wbudowana w każdy system jakie używam. Samo przechowywanie plików używam jako ... zabezpieczenie antywirusowe, w OSX oraz PC z Win nie mam żadnego oprogramowania, za to mam je w DSM Synology - na NASie pracuje pakiet Antivirus Essential, który pilnuje porządku w śród naszych plików. VPN i dostęp do swoich plików wszędzie to wielki wielki komfort. Ilość użytecznych funkcji jest naprawdę duża, to jest podstawa mojego workflow, natomiast DSM jest wspaniałym systemem i mój Synek nie nudzi się w pracy ze mną (używam wszystkich podstawowych Time Machine, Audio Station, Cloud Station, Download Station, iTunes Server, Photo Station, Mail Station, Video Station, Print Server i wiele innych). Ilość użytecznych funkcji przyprawia o zawrót głowy, brakuje tylko mocy serwera przy dużej ilość pakietów. Chętnie wybrał bym nowy serwer, stary DS212j trafił by jako kopia za pomocą funkcji "Sieciowa Kopia Zapasowa" (2 NAS w innej lokalizacji replikowany zdalnie - 100% bezpieczeństwa przed pożarem, kradzieżą fizyczną etc) do użycia której przebywał bym 2 serwera, tej funkcji nie miałem jeszcze okazji użyć a chciałbym. :)

#53 PawelMa

PawelMa
  • 14 postów

Napisano 30 lipca 2013 - 21:18

Wybierając funkcję dedykowaną do współpracy z urządzeniami Apple wskazuję palcem na wsparcie Time Machine. Osobiście cenię sobie bezpieczne miejsce na dane, mając 100% pewność, iż ich nie stracę, spokój i wyciszenie wizji katastroficznych przychodzi samo:) Oczywiście zakładając, że dyski pracują jako "mirror". Powtórzę więc, bezpieczeństwo danych gromadzonych przez lata jest nie do przecenienia. Jedna funkcja to za mało, dołożę jeszcze prywatną chmurę "Cloud Station", która omija szerokim łukiem ograniczenia przestrzeni do kilku GB. Kolejna troska mniej to brak abonamentu za dodatkowe GB przestrzeni. Biorąc pod uwagę moje potrzeby, rozwiązanie Synology zaspokaja je w 100%. Na koniec, tylko wspomnę o pełnej palecie aplikacji do obsługi funkcjonalności serwerów Synology. Jaki system wykorzystujesz, iOS, OSX, Win, Android? Problem? Nie, aplikacje Synology są dostępne na każdy z nich:) Pozdrawiam Paweł

#54 sbno

sbno
  • 7 postów

Napisano 31 lipca 2013 - 20:40

Dla mnie najważniejszą funkcją serwera Synology jest przechowywanie zdjęć/filmów, bardzo lubię uwieczniać chwile moim iPhone niestety ma on tylko 16 GB pamięci szybko ona się zapełnia i muszę często przegrywać na komputer i wtedy tracę możliwość przeglądania ich na moim telefonie. Mając taki serwer mogę sprawnie i szybko uzyskać dostęp do moich zdjęć, plików, dokumentów z każdego urządzenia nie tylko w domu lecz z każdego miejsca na świecie dzięki czemu bardzo oszczędzam swój czas.

#55 pjfox

pjfox
  • 1 postów

Napisano 01 sierpnia 2013 - 17:08

Jak dla mnie pierwszorzędny jest VPN Server. Tylko w ten sposób zabezpieczę połączenia z różnych urządzeń do NASa poprzez Internet. W połączeniu z DS Photo, DS Cloud, i DS Audio - mam dostęp do swoich prywatnych danych, ale bezpiecznie.

#56 Pawel.-15a6e9438d

Pawel.-15a6e9438d
  • 1 postów

Napisano 01 sierpnia 2013 - 17:26

Uważam że najbardziej przydatną funkcją serwerów "Synology" dedykowaną do współpracy z urządzeniami Apple jest aplikacja "DS Cloud". Ponieważ synchronizuje ona nasze dane dzięki czemu mamy pewność że nie zostaną one utracone w skutek zgubienia naszego urządzenia lub z powodu awarii. Dzięki niej możemy oczywiście przesyłać wszystkie nasze dane na serwer zamiast gromadzić je na naszym dysku co daje nam więcej miejsca w urządzeniu i sprawia że dysk nie jest przeciążony, powoduje to szybsze działanie naszego sprzętu, a co za tym idzie daje ogólną satysfakcje z prędkości działania urządzenia oraz zwiększa jego osiągi i szybkość ładowania się aplikacji lub innych programów na których pracujemy.

#57 mrq

mrq
  • 10 postów

Napisano 08 sierpnia 2013 - 11:21

Witam,

kilka miesięcy temu miałem nieukrywaną przyjemność testowania serwera DS 112 (całość pożyczona z firmy, w której pracuje, po wcześniejszej zabawie ze sprzętem Qnapa).

Funkcją, na której najbardziej mi zależało było Surveillance Station, czyli dla niewtajemniczonych- „małe” centrum dowodzenia systemu monitoringu kamer IP.
Mógłbym długo opowiadać o tym narzędziu zaimplementowanym w oprogramowanie Synology, generalnie- SUPER!
Jak to zwykle bywa, apetyt rośnie w trakcie jedzenia. Po Surveillance Station padło na iTunes Serwer i własną chmurkę czyli Cloud Station. Zrezygnowałem z XBMC na rzecz Video Station a Picasa usąpiła Photo Station... :)

Cztery argumenty, które przemawiają za serwerami Synology (dla fana jabłek i nie tylko) to:
1. Multiplatformowość- na serwer można zalogować się nie zależnie od używanej przeglądarki (Chrome / Safari / IE…)
2. Dopracowany do perfekcji interfejs – miło zawiesić oko na pięknej grafice do tego całośc działa szybko i jest b.intuicyjna
3. Dedykowane, bezpłatne aplikacje w AppStore do obsługi serwera
4. Łatwość konfiguracji! Jestem przyzwyczajony do rozwiązań Apple- całość ma być podana ładnie, bez zbędnego klikania, kompilowania, konfigurowania i tak działa sprzęt Synology!

Wielka pochwała należy się również za doskonale działający support techniczny. Reakcja na pytania w ciągu kilkunastu minut- wielki plus!

#58 dzioczek

dzioczek
  • 1 postów

Napisano 11 sierpnia 2013 - 16:41

Witam, Ja oprócz oczywistych rzeczy jak serwer iTunes, serwer multimedialny, serwer wydruku czy dysk na kopie zapasowe, najbardziej wykorzystałbym opcje Cloud Station. Powodem jest to, że od jakiegoś czasu zacząłem zajmować się hobbistycznie cyfrową DJ-ką. W tym momencie używam do tego dwóch komputerów stacjonarnego iMac'a, starego Macbook'a na cotygodniowych próbach u kolegi oraz kontrolera midi. Cloud Station pomagałoby mi utrzymać synchronizację piosenek oraz meta danych dopisywanych do plików przez program do odtwarzania między komputerami. Zastąpiło by to rozwiązanie ręcznej synchronizacji plików przez program Forklift. Poza synchronizacją Cloud Station pozwalałoby mi mieć całą muzykę zawsze dostępną przez urządzenia mobilne ułatwiając mi naukę piosenek. Wiadomo, że wszystkie te funkcje są dostępne w sieciowych usługach chmurowych, lecz wolę mieć pliki za które płacę zawsze pod kontrolą i na swoim serwerze. Pozdrawiam, Michał.

#59 mainrc

mainrc
  • 15 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 11 sierpnia 2013 - 22:45

Jest jedna funkcja, o której nie wspomniano nawet na stronie internetowej Synology, a moim zdaniem to ona jest najważniejsza. Otóż..

Synology łączy pokolenia

Dlaczego? Zacznę od muzyki. W moim domu towarzyszyła ona od zawsze wszystkim i wszędzie. W każdym pokoju jak nie radio to uruchomiony odtwarzacz. Pomimo iż w rodzinie wszyscy mamy podobne upodobania muzyczne, każdy posiadał swoje własne zbiory, co po pewnym czasie stawało się uciążliwe. Dzięki serwerowi iTunes, jak również dedykowanym aplikacjom DS audio problem zostałby rozwiązany - cała rodzina posiadałaby jedną, wspólną bibliotekę serwowaną wszystkim przez serwer iTunes, a przy wykorzystaniu aplikacji DS audio bez problemu moglibyśmy odtwarzać muzykę na naszym sprzęcie audio.

Filmy. To moja największa pasja, jednak czasem udaje mi się namówić resztę domowników na wspólny seans. Od teraz kiedy zechcielibyśmy wspólnie obejrzeć film, wystarczy zejść piętro niżej i skorzystać z apple TV/airplay czy tez DS video. Koniec z odpinaniem dysku zewnętrznego od jednego komputera i podłączaniem go do telewizora. Albo, co gorsza podpinaniem macbooka do telewizora.

Zdjęcia, to kolejna rodzinna pasja - wszyscy robimy ich dużo i podobnie jak z muzyką, każdy ma u siebie na komputerze własną bibliotekę. Dzięki wykorzystaniu serwera Synology do przechowywania naszych wspólnych zbiorów po pierwsze pozbylibyśmy się dziesiątek gigabajtów duplikatów, po drugie zdjęcia byłyby od razu dostępne dla każdego domownika na dowolnym urządzeniu i, co najważniejsze, moglibyśmy je w łatwy i szybki sposób zbackupować za pomocą TimeBackup.

A dzięki możliwości używania Synology jako archiwum Time Machine, nie musielibyśmy się obawiać o pozostałe pliki, które są równie ważne, czy to ze względów sentymentalnych (zdjęcia, filmy) czy też potrzebne są nam do pracy.
A we wspomnianej pracy każdy z nas mógłby skorzystać z możliwości podłączenia się do naszego domowego Synology za pomocą VPNa i w bezpieczny sposób pracować na domowych plikach spoza domu.

Myślę, że do korzystania z powyższych funkcji udałoby się namówić wszystkich domowników. Niektóre czynności wykonywane byłyby automatycznie (backup plików za pomocą TimeMachine), a inne wystarczyłoby raz skonfigurować (multimedia, vpn) i również działałyby w tle. Myślę, że nawet niedzielni użytkownicy komputerów, jacy również zamieszkują pod moim dachem:) z łatwością poradziliby sobie z obsługą aplikacji do multimediów. A pozostali, mogliby korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji.

I w ten oto sposób Synology połączyłby pokolenia za pomocą łatwego dostępu do multimediów i możliwością wykorzystania go do pracy. A przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż na razie urządzenia Synology nie posiadam, jednak wydaje mi się, że będzie pierwszym wyborem przy zakupie pierwszego rodzinnego NASa :)

#60 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 13 sierpnia 2013 - 21:07

Jako że konkurs już ukończony przesyłam swoje opinie :). Trudno mi wybrać jedna najbardziej przydatna opcje. Wybrałem 3 najciekawsze z tych do tej pory używanych. 1 odtwarzanie muzyki. Synology wraz z Ds. Audio tworzą ciekawy duet. Po podłączeniu do usb przetwornika D/A który można następnie podpiąć do porządnego wzmacniacza synology stanowi bardzo dobrej klasy źródło audio. Aplikacja na iOS stanowi w tym przypadku jedynie pilota sterującego odtwarzaniem muzyki, gdy chcemy wyjść z pokoju czy nawet z domu o ile mamy zasięg przełączyć źródło dźwięku na iphone i możemy na słuchawkach kontynuować odsłuch wybranego albumu z muzyką. 2 iSCSI. Na tablecie z Windows 8 oraz na komputerze stacjonarnym mam dyski ssd. Dzięki usłudze iSCSI na synology mogę rozszerzyć w zasadzie bez ograniczeń tę pamięć bez obostrzeń związanych mapowaniem udziałów sieciowych. Dysk iSCSI jest widoczny w systemie jak każdy normalny dysk twardy, można na nim instalować aplikacje, przenosić foldery systemowe, a nawet założyć plik wymiany (co oczywiście nie ma sensu;) ) co więcej, z iSCSi można nawet odpalić przez kartę sieciowa system operacyjny wprost z synologh bez potrzeby posiadania dysku twardego w komputerze. 3 obsługa monitoringu i kamer ip . po ostatnich updateach działa ogromna ilość kamer, aplikacja jest przejrzysta, szkoda ze darmowa jest tylko jedna licencja. :) synology używam od kilku lat i jestem pelen podziwu dla tworcow oprogramowania oraz faktu, ze wspierane sa także stare urządzenia. Tak trzymać Dodam jeszcze że dla użytkowników ios ciekawa funkcja może być obsługa airprint dla drukarek które same takiej funkcji nie obsługują a podłączonych przez usb do synolgy i udostępnionych przez oprogramowanie. DSM Podłączyłem ostatnio starą Kyocere 1030D i dosłownie po kilku kliknięciach pojawiła się w opcjach drukowania w iphonie.

#61 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 sierpnia 2013 - 21:47

Zwycięzcą konkursu został autor postu nr 59: mainrc.

Dodatkowo firma Synology chciałaby wyróżnić poniższe osoby i wręczyć im upominki:
- 30, autor bartoszostrowski
- 41, autor Mirinur
- 52, autor savek
- 57, autor mrq
- 58, autor dzioczek

Wszystkim uczestnikom i autorom wpisów firma Synology serdecznie dziękuje.


Proszę osoby, które wygrały aby skontaktowały się ze mną na PW lub poprzez Facebook Messenger
Będziemy potrzebować Waszych danych do wysyłki nagród (Imię, Nazwisko, adres i telefon dla kuriera)

A poniżej zwycięski wpis

Jest jedna funkcja, o której nie wspomniano nawet na stronie internetowej Synology, a moim zdaniem to ona jest najważniejsza. Otóż..

Synology łączy pokolenia

Dlaczego? Zacznę od muzyki. W moim domu towarzyszyła ona od zawsze wszystkim i wszędzie. W każdym pokoju jak nie radio to uruchomiony odtwarzacz. Pomimo iż w rodzinie wszyscy mamy podobne upodobania muzyczne, każdy posiadał swoje własne zbiory, co po pewnym czasie stawało się uciążliwe. Dzięki serwerowi iTunes, jak również dedykowanym aplikacjom DS audio problem zostałby rozwiązany - cała rodzina posiadałaby jedną, wspólną bibliotekę serwowaną wszystkim przez serwer iTunes, a przy wykorzystaniu aplikacji DS audio bez problemu moglibyśmy odtwarzać muzykę na naszym sprzęcie audio.

Filmy. To moja największa pasja, jednak czasem udaje mi się namówić resztę domowników na wspólny seans. Od teraz kiedy zechcielibyśmy wspólnie obejrzeć film, wystarczy zejść piętro niżej i skorzystać z apple TV/airplay czy tez DS video. Koniec z odpinaniem dysku zewnętrznego od jednego komputera i podłączaniem go do telewizora. Albo, co gorsza podpinaniem macbooka do telewizora.

Zdjęcia, to kolejna rodzinna pasja - wszyscy robimy ich dużo i podobnie jak z muzyką, każdy ma u siebie na komputerze własną bibliotekę. Dzięki wykorzystaniu serwera Synology do przechowywania naszych wspólnych zbiorów po pierwsze pozbylibyśmy się dziesiątek gigabajtów duplikatów, po drugie zdjęcia byłyby od razu dostępne dla każdego domownika na dowolnym urządzeniu i, co najważniejsze, moglibyśmy je w łatwy i szybki sposób zbackupować za pomocą TimeBackup.

A dzięki możliwości używania Synology jako archiwum Time Machine, nie musielibyśmy się obawiać o pozostałe pliki, które są równie ważne, czy to ze względów sentymentalnych (zdjęcia, filmy) czy też potrzebne są nam do pracy.
A we wspomnianej pracy każdy z nas mógłby skorzystać z możliwości podłączenia się do naszego domowego Synology za pomocą VPNa i w bezpieczny sposób pracować na domowych plikach spoza domu.

Myślę, że do korzystania z powyższych funkcji udałoby się namówić wszystkich domowników. Niektóre czynności wykonywane byłyby automatycznie (backup plików za pomocą TimeMachine), a inne wystarczyłoby raz skonfigurować (multimedia, vpn) i również działałyby w tle. Myślę, że nawet niedzielni użytkownicy komputerów, jacy również zamieszkują pod moim dachem:) z łatwością poradziliby sobie z obsługą aplikacji do multimediów. A pozostali, mogliby korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji.

I w ten oto sposób Synology połączyłby pokolenia za pomocą łatwego dostępu do multimediów i możliwością wykorzystania go do pracy. A przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż na razie urządzenia Synology nie posiadam, jednak wydaje mi się, że będzie pierwszym wyborem przy zakupie pierwszego rodzinnego NASa :)



#62 mrq

mrq
  • 10 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 13:37

a upominkiem będzie serwer, bez dysku! ;)

Pozdrawiam i gratuluje konkursu- oby więcej takich inicjatyw!

#63 savek

savek
  • 10 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 06 września 2013 - 08:51

Coś już wiadomo o wysyłkach nagród? ;) Edit: 9:53 Ugięły mi się nogi, wysłałem post na forum i dostałem SMSa od DPD że jedzie do mnie paczka dziś (nic nie zamawiałem, więc zakładam, że to właśnie Wasza przesyłka… przypadek? nie sądzę, PRISM i te sprawy ;)

#64 mainrc

mainrc
  • 15 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 06 września 2013 - 09:04

Coś już wiadomo o wysyłkach nagród? ;)

Edit: 9:53 Ugięły mi się nogi, wysłałem post na forum i dostałem SMSa od DPD że jedzie do mnie paczka dziś (nic nie zamawiałem, więc zakładam, że to właśnie Wasza przesyłka… przypadek? nie sądzę, PRISM i te sprawy ;)

Haha, nieźle :)
Do mnie NAS Synology dotarł we wtorek, teraz czekam na dyski, które zdaje się idą w innej przesyłce :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych