Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wygraj serwer NAS Synology DS213j + 2 dyski WD Red 1TB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 lipca 2013 - 15:47

Prosimy w tym wątku tylko odpowiadać na pytanie zadane w tej recenzji.
Wszelkie dyskusje na temat samych serwerów Synology prosimy kierować do wątku z recenzją.

Pytanie:

Jaką funkcję serwerów Synology (dedykowaną do współpracy z urządzeniami Apple) uważasz za najbardziej przydatną.
Uzasadnij swój wybór.



#2 adocyn

adocyn
  • 14 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 15:54

Zdecydowanie współpraca z iTunes. Daje możliwość centralizacji biblioteki muzycznej bez zdawania się na chmurę Apple.

#3 LANcaster

LANcaster
  • 39 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 lipca 2013 - 16:02

Jednym z kluczowym aspektów, który do mnie przemawia w związku z współpracą NASów Synology z komputerami Apple'a jest możliwość instalacji na NASie Plex Media Servera, który umożliwia mi transcoding i streaming multimediów do dowolnego z moich sprzętów (iPada, iMac, Macbook) nie tylko w domu, a i dzięki myPlexowi w dowolnym innym miejscu na świecie. To wspaniała sprawa, gdy synchronizują mi się obejrzane odcinki seriali, oraz moment, w którym przerwałem oglądanie - niezależnie, czy robiłem to na iPadzie w tramwaju, czy przed telewizorem w domu.

#4 krupcio

krupcio
  • 4 postów
  • SkądKowary, PL

Napisano 29 lipca 2013 - 16:02

DS Photo z jednego tylko powodu, życie jest za długie a pieniędzy za mało żeby wydrukować sobie każde zdjęcie zrobione moim iPhonem albo iPadem- w przypadku mojej dziewczyny. Ilość zjęć robionych codziennie podczas zabawy z synem, sprawiło że zapełniam już kolejny dysk twardy. Zdecydowanie 2 TB starczyłoby na baaardzo długi okres.

#5 psman

psman
  • 26 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 16:05

Zarządzanie zdjęciami w połączeniu z wyświetlanie ich pod iOS wydaje się najbardziej przydatne, ponieważ gdy chcemy pokazać zdjęcia mamie, babci czy klientowi (jeśli ktoś jest fotografem) to może zabrać ze sobą tylko np. iPada i mieć całą swoją bibliotekę zdjęć czy portfolio pod ręką. Zatem dla mnie... zdjęcia.

#6 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 29 lipca 2013 - 16:11

Najbardziej przydatna jest dla mnie funkcja "iTunes Server". Dzięki zastosowaniu jej w tym urządzeniu można stworzyć ogromną bibliotekę multimedialną dla całego domu. Jest świetnym udogodnieniem kiedy używamy urządzeń takich jak Apple TV. Trzymam całą swoją bibliotekę multimedialną na urządzeniu NAS, ale żeby można było uzyskać do niej dostęp na Apple TV czy iPadzie muszę włączyć komputer i iTunes. Dzięki użyciu funkcji "iTunes Server" mógłbym zastąpić te 2 urządzenia (komputer i NAS) jednym.

#7 ckr

ckr
  • 1 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 16:13

Zdecydowanie aplikacja DS File, dzięki której mam dostęp do moich plików z każdego miejsca na Świecie na każdym dowolnym urządzeniu Apple.

#8 sowalski

sowalski
  • 299 postów
  • SkądLegnica, PL

Napisano 29 lipca 2013 - 16:18

Moim zdaniem najbardziej użyteczną funkcją synology jest możliwość utworzenia serwera iTunes. Dzięki tej funkcji możemy stworzyć system multiroom o możliwościach bardzo zaawansowanych (i kosztownych) instalacji jak np. NuVo. W NASie znajdowała by się muzyka wszystkich domowników którą przy użyciu iUrządzeń w domu odtwarzalibyśmy na standardowych systemach audio podpiętych do AirPorta Express bądź Raspberry Pi z wykorzystaniem AirPlay! Wszystko bezprzewodowo i z wykorzystaniem powszechnie dostępnego sprzętu :).

#9 mrdeo

mrdeo
  • 9 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 16:20

Najbardziej przydatną dla mnie funkcją, która ułatwiła by moją pracę z iPhone'em 5 i Mac'kiem jest iTunes Server. Moje wszystkie multimedia byłyby dostępne na każdym moim komputerze w domu. Jednak nie tylko z korzystałbym z tej funkcji tak wspaniałego urządzenia jakim jest Synology. Photostation pozwoliłoby mi w końcu najprościej mówiąc ogarnąć moje zdjęcia, które są porozsiewane po kilkunastu nośnikach. Duża część z nich przepada z powodu braku jednego ustalonego miejsca. Dzięki aplikacji dedykowanej na iPhone'a mógłbym zachować nie tylko zdjęcia, które wcześniej zaplanowałem wykonując je moją lustrzanką, ale także te, które uchwyciłem nie raz zupełnym przypadkiem za pomocą mojego iPhone'a. File Sharing to kolejna funkcja, której brakuje w moim domu. Nie tylko multimedia, ale także inne dane trzymam na kilku nośnika, jedne są na dysku w komputerze drugie na nośniku zewnętrznym. Niestety brakuje mi uniwersalnego dostępu do plików na Mac OS X a także na urządzeniach z systemem Windows. Desktop Backup odjąłby mi zmartwienia o utratę moich danych. Bez obaw mógłbym używać mojego komputera ze świadomością, że wszystkie dane zostaną zachowane w niezależnym urządzeniu. Pewnie pozwoliłoby to rozwinięcie moich umiejętności w programowaniu. Kilka razy zdarzyło mi się już utracić dane przez różne oprogramowanie dedykowane właśnie do tworzenia oprogramowania. Podsumowując urządzenia od Synology pozwoliłoby rozwinąć moje skrzydła. Miałbym większe możliwości w tworzeniu oprogramowania, łatwiejszy dostęp do chmury, udostępniania oprogramowania. Dzięki firmie Synology, ale także MyApple. Jednak DS412+ pozwoliłby zachować wszystkie rodzinne chwile w jednym miejscu przez długi okres czasu. Udostępniać te właśnie multimedia, ale także inne pliki do wszystkich użytkowników moich domowych komputerów. Synology to urządzenie, którego zdecydowanie brakuje w moim domu.

#10 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 16:22

Najciekawszą jak i najbardziej potrzebną z mojej perspektywy aplikacją jest "DS cloud" jako osoba która pracuje w drodze często używam innych narzędzi do wymiany plików z komputerami firmowymi, których działanie często sprawia mi problemy. Ważną rzeczą w DS cloud jest też szyfrowanie danych kolejny plus jeśli ktoś używa serwerów do poważniejszych rzeczy niż strumieniowe przesyłanie multimediów. Dla osób które jak ja nie pracują tylko na jednej maszynie a na wielu na raz często i gęsto w tej samej chwili jest to bardzo wielkie udogodnienie i zaoszczędzenie czasu. Brak miejsca na ważne dane? Miliony pendriv'ów? Po co skoro wszystkie swoje dane zarówno prywatne jak i firmowe można trzymać w Chmurze, która pomieści więcej rzeczy niż każde mobilne urządzenie jakie mamy zawsze przy sobie. Pendrive znikają, telefony się topią, a laptopy kradną z DS cloud wszystkie Twoje i moje dane są bezpieczne i dostępne z każdego miejsca na ziemi.

#11 karollo_2007

karollo_2007
  • 22 postów
  • SkądRZEszów

Napisano 29 lipca 2013 - 16:26

Jaką funkcję serwerów Synology (dedykowaną do współpracy z urządzeniami Apple) uważasz za najbardziej przydatną.
Uzasadnij swój wybór.



Najbardziej przydatną funkcją serwerów Synology jest moim zdaniem jest Centrum pakietów z co za tym idzie
możliwość stworzona dla wielbicieli multimediów w szerokim pojęciu.

Dzięki temu nie "głowiąc" się i nie spędzając całego dnia w prosty i bezpieczny sposób będziemy mogli
zarządzać swoją [bogatą] kolekcją wszelkiej maści multimediów.

Po kilku kliknięciach naszym oczom ukażą się ciekawe i [czasem] wstydliwe zdjęcia czy pobudzające
nasze poczucie humoru filmy , dzięki którym można poczuć się jak w kinie lub oglądając prywatne zbiory
nakręcone kamerą przenieść się do przeszłości i "ocenić" swoje fotograficzne umiejętności [lub ich brak]


#12 Spoxzielo

Spoxzielo
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2013 - 16:37

Użytkowników można podzielić na tych którzy backupy robią i tych którzy będą robić. Jednym z głównych aspektów, dla których zdecydowaliśmy się na rozwiązania firmy Synology jest dobrze działająca funkcja Time Machine. W firmie nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek przestoje, system momentalnie musi być przywrócony do stabilnej wersji. Spośród kilku alternatywnych dla appla rozwiązań stacja DS1813+ dzięki zastosowaniu poczwórnego złącza gigabitowego i agregacji portów zdecydowanie wygrała m.in szybkością backupu i odzysku danych z kilku maców pro jednocześnie. Biorąc pod uwagę kryterium cena/jakość/szybkość był to strzał w dziesiątkę.

#13 misz

misz
  • 5 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 29 lipca 2013 - 16:46

Jedna funkcja? Wybranie to fikcja, największą zaletą urządzenia jest ich mnogość. Połączenie centrum rozrywki z możliwością backupowania kluczowych danych czy możliwość uruchomienia usług, "postawionym" na NASie - jest genialnym posunięciem. A jeszcze na dokładkę dostaje się chmurę - normalnie ślinotok. Jeśli zmuszacie jednak do wybrania tej jednej funkcji to z pewnością jest to możliwość odtwarzania multimediów i streemowania AirPlay. Po zrezygnowaniu przez Apple z montowania napędów DVD, kolekcja filmów zapełnia dyski w tempie kosmicznym (ponowny zakup filmów w iTunes nie wchodzi w grę). Lecz streemowanie na iPada czy Apple TV jest problematyczne - filmy się rwą, zajmują moc komputera, dziecię marudzi, sieć ledwo dyszy, FTP się ślimaczy a praca w Photoshopie nie idzie ... i tu serwer NAS Synology przychodzi z pomocną ręką. Dziecię dostaje na iPada aplikację do odtwarzania filmów, żona na iPhona co by posłuchać muzyki a ja mogę się schować gdzieś w domu i po projektować wiedząc że bezpiecznie moje pliki zapisują się na zewnętrznym dysku.

#14 Shadow Knight

Shadow Knight
  • 217 postów
  • Skądokolice Krakowa

Napisano 29 lipca 2013 - 16:53

Według mnie najbardziej przydatną opcją jest zapewnienie wsparcia dla Apple TV. W mojej opinii jest to funkcja, bez której serwer plików dla użytkownika iOS czy OSX nie może funkcjonować. Wszystkie zasoby mamy pod ręką czy to na tablecie czy na telewizorze. Korzystając z systemu Apple, NAS bez wsparcia dla Apple TV jest zupełnie nie trafiony, ponieważ ogranicza on moje centrum multimedialne, a dodatkowe aplikacje na iOS do obsługi danych zapisanych na dysku tylko zwiększają jego atrakcyjność w moich oczach.

#15 djiwan

djiwan
  • 11 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 17:02

Dla mnie najbardziej przydatną funkcją jest możliwość stworzenia serwera biblioteki iTunes. Pracuję jako DJ i czasami niezbędne jest skorzystanie z biblioteki muzycznej z komputera, gdy po prostu nie mam niektórych utworów na płycie. Dzięki temu rozwiązaniu, nie byłaby konieczna aktualizacja mojej ciągle powiększającej się biblioteki utworów na kilku MacBook'ach co kilka dni, a wystarczyłoby tylko wrzucić pliki na serwer.

#16 bartorux

bartorux
  • 146 postów
  • SkądGdańsk/Łeba, Poland, Poland

Napisano 29 lipca 2013 - 17:09

Dla mnie najciekawsza funkcja jest mozliwosc stworzenia sobie wlasnego prywatnego "iclouda". Kazdy dysk sieciowy obecnie potrafi to co wszyscy pisza powyzej, time machine? Prosze kazdy ma. Dlna? To samo. A iTunes serwer to tez zadna nowosc :) Cenie sobie to iz moge polaczyc wszystko pomiedzy macbookiem, telefonem, jak i telefonami czlonkow rodziny. Znajdzcie mi nasa do ktorego mamy tyle aplikacji w appstorze. Nie ma takiego :) inne firmy pozostaja daleko w tyle. Uwielbiam cos takiego jak dropbox, ale przy duzych plikach i wolnym laczu nie ma to najmniejszego sensu, i mozna dostac tylko nerwicy. Tu moge stworzyc swojego lokalnego "dropboxa", ktory bedzie dzialal szybko po lanie i wifi, bez potrzeby pobierania duzych plikow z serwera :)

#17 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 17:13

Przydatna i dostępna od zaraz, funkcja DS video. Nie trzeba niczego z iPad'a usuwać aby obejrzeć nie jeden film :)

#18 barnio

barnio
  • 41 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 17:13

Dla mnie zdecydowanie najlepszą rzeczą jest Cloud Station.

Większość dostawców udostępniających powierzchnię dyskową w modelu Cloud w zapisach licencji przekazuje sobie prawa do dowolnego rozporządzania umieszczonymi w nich naszymi plikami. Zresztą prawa te przyznają nie tylko sobie o czym można było poczytać przy okazji afery z systemem Prism. Idea przenosząca zasadę działania takich aplikacji na zasoby naszego dysku jest więc o tyle ciekawa, że w takim modelu to wyłącznie my decydujemy co i komu chcemy udostępnić.

Nieco podobne usługi już były implementowane w routerach, ale w większości realizowały udostępnianie pendrive'a podpiętego po USB poprzez chmurę (jak np Pogoplug). Problemem była jednak bardzo wolny dostęp do tak udostępnionych plików. A jak jest z tym w Cloud Station .... z chęcią bym się przekonał :)

#19 sereksztum

sereksztum
  • 335 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 17:18

zdecydowanie stabilność. Na nic nam wszystkie ciekawe funkcje, jeżeli urządzenie nie będzie stabilne. To jest właśnie to, za co pokochałem produkty apple i mam nadzieje bedzie mi dane pokochac takze Synology ;) Do tego cenie sobię także prostotę wykonania i dostępność funkcji dla zwykłego kowalskiego ;)

#20 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 29 lipca 2013 - 17:21

Myślę że nie można powiedzieć o jednej funkcji NASów od Synology, że jest najbardziej przydatna, ale jeśli już miałbym strzelać, to wybrałbym chyba bezproblemową obsługę TimeMachine.Tych funkcji jest tak wiele, że śmiało można się wśród nich pogubić. Co najlepsze to to, że praktycznie w większości sytuacji DiskStation oferuje pomoc i za tą właśnie wszechstronność tej "białej skrzynki" uwielbiam ją najbardziej.

#21 Rafels

Rafels
  • 1 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna, Poland

Napisano 29 lipca 2013 - 17:45

Dla mnie zdecydowanie najciekawszą funkcją, DS jest możliwość łatwej i bezproblemowej konfiguracji VPN, która bezproblemowo działa z iZabawkami wszelkimi. A to otwiera nieograniczone możliwości zdalnego dostępu do wszelkich domowych zasobów.

#22 Jurek

Jurek
  • 13 postów
  • SkądPałuki

Napisano 29 lipca 2013 - 17:53

Wszystkie funkcje DSu odnoszące się do applowskiego środowiska są zwyczajnie dobre, przydatne i działają pewnie. Ja zwróciłbym uwagę szczególnie na to ostatnie. Dlaczego? Swego czasu zaufałem firmie Apple i kupiłem Time Capsule. Fajnie to chodziło razem z Time Machine, aż... się zepsuło. Tak więc idea robienia kopii zapasowej zrobiła mnie w konia. To, co miało dać mi spokój i pewność - niestety zawiodło. Jeśli więc miałbym możliwość korzystania z RAIDu na dwóch dyskach to nawet jak jeden by siadł, to jeszcze mam to samo na drugim. Większa pewność równa się większy spokój. Nie jest on może jeszcze "święty", ale lepsze to niż Time Capsule. Krótko więc odpowiadając na pytanie, ja wybieram funkcję serwera dla Time Machine.

#23 Remik666

Remik666
  • 105 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 29 lipca 2013 - 18:09

Wygląda to jak brakujący element ekosystemu Apple, korzystając z iPhone nagrywam film z wakacji/spotkania a ktoś korzystając z chmury ogląda go na telewizorze. Działa to jak iCloud od Apple ale 100 razy lepiej, bo nie jesteśmy do końca uwiązani korzystaniu z systemu mac/ios, lecz możemy dostać się do naszej chmury z każdego możliwego systemu. Masę funkcji które są również przydatne na codzień: Time Machine, usługa pocztowa, ftp, folder zdalny, serwer wydruku. Generalnie takie rozwiązanie przydałoby się w każdej firmie, już wiem gdzie bym takiego DS412+ zamontował :)

#24 Woodolec

Woodolec
  • 186 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 18:35

ITunes serwer. Już 7 razy zwiększałem dysk na zbiory muzyki. Za każdym razem traciłem setki playlist. W końcu nie musiałbym zaczynać od nowa i miałbym dostęp do niej z każdego miejsca. Aktualnie Mac Pro jest moim głównym audiofilskim źródłem. Dzięki serwerowi, do słuchania muzyki mógłbym używać osobnego, o wiele mniej prądożernego Maca Mini nie tracąc dostępu do muzyki na Macu Pro.

- - - Połączono posty - - -

ITunes serwer. Już 7 razy zwiększałem dysk na zbiory muzyki. Za każdym razem traciłem setki playlist. W końcu nie musiałbym zaczynać od nowa i miałbym dostęp do niej z każdego miejsca. Aktualnie Mac Pro jest moim głównym audiofilskim źródłem. Dzięki serwerowi, do słuchania muzyki mógłbym używać osobnego, o wiele mniej prądożernego Maca Mini nie tracąc dostępu do muzyki na Macu Pro.

- - - Połączono posty - - -

ITunes serwer. Już 7 razy zwiększałem dysk na zbiory muzyki. Za każdym razem traciłem setki playlist. W końcu nie musiałbym zaczynać od nowa i miałbym dostęp do niej z każdego miejsca. Aktualnie Mac Pro jest moim głównym audiofilskim źródłem. Dzięki serwerowi, do słuchania muzyki mógłbym używać osobnego, o wiele mniej prądożernego Maca Mini nie tracąc dostępu do muzyki na Macu Pro.

- - - Połączono posty - - -

ITunes serwer. Już 7 razy zwiększałem dysk na zbiory muzyki. Za każdym razem traciłem setki playlist. W końcu nie musiałbym zaczynać od nowa i miałbym dostęp do niej z każdego miejsca. A to nie jest błahy problem. Przez ponad 20 lat zebrałem kilkadziesiąt tysięcy utworów. Aktualnie Mac Pro jest moim głównym audiofilskim źródłem. Dzięki serwerowi, do słuchania muzyki mógłbym używać osobnego, o wiele mniej prądożernego Maca Mini nie tracąc dostępu do muzyki na Macu Pro.

- - - Połączono posty - - -

ITunes serwer. Już 7 razy zwiększałem dysk na zbiory muzyki. Za każdym razem traciłem setki playlist. W końcu nie musiałbym zaczynać od nowa i miałbym dostęp do niej z każdego miejsca. A to nie jest błahy problem. Przez ponad 20 lat zebrałem kilkadziesiąt tysięcy utworów. Aktualnie Mac Pro jest moim głównym audiofilskim źródłem. Dzięki serwerowi, do słuchania muzyki mógłbym używać osobnego, o wiele mniej prądożernego Maca Mini nie tracąc dostępu do muzyki na Macu Pro.

- - - Połączono posty - - -

ITunes serwer. Już 7 razy zwiększałem dysk na zbiory muzyki. Za każdym razem traciłem setki playlist. W końcu nie musiałbym zaczynać od nowa i miałbym dostęp do niej z każdego miejsca. A to nie jest błahy problem. Przez ponad 20 lat zebrałem kilkadziesiąt tysięcy utworów. Aktualnie Mac Pro jest moim głównym audiofilskim źródłem. Dzięki serwerowi, do słuchania muzyki mógłbym używać osobnego, o wiele mniej prądożernego Maca Mini nie tracąc dostępu do muzyki na Macu Pro.

#25 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 29 lipca 2013 - 18:36

Wydaje mi się, że najważniejszą funkcją dedykowaną do współpracy z ekosystemem Apple to DS Photo. Po pierwsze jako osoba fotografująca (zdjęcia w formacie RAW) bardzo szybko odczuwam brak przestrzeni na swoim Apple Air z wbudowanym dyskiem SSD. Za pomocą DS Photo wszystkie zdjęcia mogły by trafiać od razu na bezpieczny serwer NAS (tymczasowa obróbka była by realizowana bezpośrednio na MAC'u). Możliwość bezprzewodowego wysłania zdjęć bezpośrednio do DS Photo to także niewątpliwa zaleta i wygoda (brak kabli jest dla wielu osób priorytetem). DS Photo służył by także jako centralny serwer z możliwością udostępniania najlepszych zdjęć on-line (darmowa alternatywa do serwisów typu 500px, Flickr PRO czy Smugmug). NAS wyposażony w DS Photo umożliwiałby bezpieczne przechowywanie najcenniejszych dla mnie plików, a więc sfotografowanych wspomnień i umożliwiłby dzielenie się nimi z resztą świata i znajomych. Ponadto dzięki możliwości konfiguracji RAID, mógłbym spać spokojnie, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich zdjęć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych