Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 2012, grzeje się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZippityHeart

ZippityHeart
  • 22 postów

Napisano 28 lipca 2013 - 13:21

Witam nie wiem czy to przez te dzisiejsze upały czy co, ale mój MacBook Air 13' z i5 grzeje się niemiłosiernie. Nic nie jest uruchomione(żadnych flashy nic), a te cholera ma 74 i 4000 rpm(momentami więcej) przez cały dzień. Próbowałem robić smc reset(ale albo zrobiłem go źle, albo to nic nie dało) mam jeszcze dwa miesiace gwarancji, co byście zrobili na moim miejscu?

#2 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 28 lipca 2013 - 14:27

Ogólnie Air'y mają to do siebie, że lubią się grzać. Ja na Twoim miejscu dla spokoju ducha dał do serwisu. Gwarancję masz, niech ocenią czy to jest ok.

#3 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 28 lipca 2013 - 18:43

To nie jest normalne. Nie wiem jak i5, ale mój c2d ma nawet w upały <50C i 2k obrotów - czyli standard - mówię o klasycznej pracy gdy cpu jest w idle.

#4 montu

montu
  • 310 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lipca 2013 - 18:51

Mój Air i7, pomimo wielkich upałów jakie tu miały miejsce ostatnio, raczej się nie grzeje. Wzrost temperatury jest zauważalny jednynie w przypadku gier. No ale do tego raczej ten laptopik mi nie służy.

#5 tomusczar

tomusczar
  • 143 postów

Napisano 20 sierpnia 2013 - 22:34

Witam nie wiem czy to przez te dzisiejsze upały czy co, ale mój MacBook Air 13' z i5 grzeje się niemiłosiernie.
Nic nie jest uruchomione(żadnych flashy nic), a te cholera ma 74 i 4000 rpm(momentami więcej) przez cały dzień. Próbowałem robić smc reset(ale albo zrobiłem go źle, albo to nic nie dało)

mam jeszcze dwa miesiace gwarancji, co byście zrobili na moim miejscu?




i co oddałeś do serwisu ? bo w moim podobnie bardzo się grzeje zwłaszcza jak przeglądam zdjęcia jpg :(

#6 toke7

toke7
  • 14 postów

Napisano 03 września 2013 - 00:19

Firmowego Aira niegdyś oddałem do Cortlandu na szybkie czyszczenie bebechów — zamilkł na długo, aż do kolejnego renderingu w FCP. Chyba "ten typ tak ma'...

#7 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 września 2013 - 00:40

zamilkł na długo, aż do kolejnego renderingu w FCP. Chyba "ten typ tak ma'...


Renderujesz materiał w Final Cut Pro na ultrabooku i dziwisz się że ma on czelność się CHŁODZIĆ?!?

#8 szermac

szermac
  • 9 postów

Napisano 06 października 2013 - 12:47

witam, nie chce zakładać nowego wątku więc postanowiłem napisać tutaj. Mam macbooka air i7 13' już bez gwarancji zauważyłem że nie słychać wentylatora przy większym obciążeniu mb (film on-line) pobrałem więc istata do sprawdzenia i okazało się że w spoczynku cpu ma 55 stopni a po 3 min oglądania np. youtuba ma 97 stopni i wentylatora nie słychać (exhaust na poziomie 2500 rpm) wydaje mi się że temperatura trzech cpu die, cpu - digital core oraz cpu - digital core 1 na poziomie 97 to chyba za dużo... tak więc nie wiem czy to zła bateria, czy przyczyna leży w chłodzeniu... nie wiem czego to wina, ale ustawiłem w wyżej wymienionym programie Activ Set z default na high, exhaust wzrósł do 6500 i teraz chodzi bez problemu temp jest ok 70 stopni...zadam dziwne pytanie ale czy istnieje "funkcja" ustawienia automatycznego włączania wentylatora ??

#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2013 - 12:53

(..)zadam dziwne pytanie ale czy istnieje "funkcja" ustawienia automatycznego włączania wentylatora ??

Fakt ... dziwne pytanie... Każdy mac ma tę "funkcję" wmontowaną w oprogramowanie SMC. Zrób jego reset.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 szermac

szermac
  • 9 postów

Napisano 06 października 2013 - 22:03

Fakt ... dziwne pytanie...

Każdy mac ma tę "funkcję" wmontowaną w oprogramowanie SMC. Zrób jego reset.


nie pomogło

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2013 - 09:11

Możliwe, że trzeba zresetować SMC hardwarowo ( na płycie) .

To działa to tak:

  • Temperatura z wewnętrznych czujników układów i czujników płyty jest podawana do SMC za pomocą lini danych
  • SMC na podstawie w/w danych steruje tranzystorami wykonawczymi .
  • Te sterują obrotami wentylatorów, zaś same wentylatory "zwracają" do SMC informację o obrotach.

Jak widzisz jest sporo elementów odpowiedzialnych za twój problem - jak reset SMC nie zadziała, trzeba szukać przyczyny na płycie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych