Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Okienko, popup (iOS)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mooops123

Mooops123
  • 106 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 18:23

Witam!

Po przeszukaniu połowy Internetu nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc szukam pomocy na forum. Chcę, aby po przyciśnięciu buttona, wyskakiwało przygotowane przeze mnie okienko (iOS). Nie mówię tu o standardowym alercie. Chcę czegoś takiego:

Dołączona grafika

To jest akurat bardzo rozbudowana gra, ale nie ma to znaczenia. Podaję tylko przykład. Po kliknięciu "Opcje", wyskakuje takie oto niestandardowe okienko, w którym autorzy zawarli ustawienia gry. Domyślam się, że trzeba skorzystać z UIWindow, jednak dokładniejszych wytycznych nigdzie nie znalazłem.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

#2 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 26 lipca 2013 - 18:41

Zrób w Storyboard kolejny UIViewController z transparentnym tłem i widokiem, który wygląda jak ten alert. Tworzysz UIStoryboard, wyciągasz z niego odpowiedni UIViewController i widok na którym jest ten alert. Powinna to być struktura: [Controller[View[Alert[Przyciski]]]]. Widok będzie przezroczysty z okienkiem a pod spodem będzie twoja gra nieaktywna na dotyk. później usuwasz widok i wszystko wraca do normy. Chyba, że znacie lepszy sposób bo aktualnie ja używam tego i jestem zadowolony z efektów :)

#3 Mooops123

Mooops123
  • 106 postów

Napisano 27 lipca 2013 - 13:43

Wielkie dzięki za odpowiedź. Działa!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych