Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ciekawe programy do edycji wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 17 lipca 2013 - 20:37

Witam, Jako, że możliwości edycji iMovie nie spełniają moich wymagań, postanowiłem poszukać alternatywy, która posiada więcej ciekawych opcji. Niestety nie mogę znaleźć nic ciekawego. Możecie polecić jakieś fajne darmowe lub niedrogie programy? Niestety nie stać mnie programy do profesjonalnej obróbki. Z góry dzięki! :)

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 17 lipca 2013 - 20:39

Jako, że możliwości edycji iMovie nie spełniają moich wymagań

Hmmm, zabrzmiało "bardzo powaznie", przy czym wszystko zniknęło, gdy czytam, że oczekujesz od darmowego softu czegoś więcej.
Jesli iMovie nie spełnia Twoich oczekiwań, to przepraszam...jak mozna chciec czegoś więcej od darmowego oprogramowania?
iMovie to kawał porządnego programu do edycji video. Nie wiem co można chcieć więcej przy amatorskim/darmowym sofcie!
Chcesz więcej? Kupujesz programy. Nic za darmo lepszego nie ma.

Proponuję porządnie usiąść nad iMovie i się go "pouczyć". Jak zrobisz coś na tym poziomie, wtedy może poszukasz czegoś "lepszego".
http://www.youtube.com/watch?v=xI1cxU3RDYY
Najlepsze, że zrobiono ten film na iMovie z iPad'a.

p.s.
Nie musisz dziekowac,że namawiam do nauki tego co jest, zamiast szukania dziury w całym.
W razie "W" zainwestuj wFinal Cut Express. Czasem w sieci mozna znaleźć za kilka stówek pakiet z 2 ręki.

#3 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2013 - 21:02

Możliwości edycji w iMovie nie spełniają Twoich wymagań? A jakie to wymagania? Jakie opcje wg. Ciebie są ciekawe?

Myślisz, że za darmo dostaniesz wiele ciekawych opcji? :) :)

Spróbuj tego: Kdenlive | Free and open source video editor for GNU/Linux, Mac OS X and FreeBSD

#4 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 17 lipca 2013 - 21:03

Dlatego napisałem: "darmowe lub niedrogie".... Chciałbym np. opcję wstawiania okienka z filmikiem na drugi filmik, wydaje mi się, że takiej opcji nie ma w iMovie, a jeśli jest to z góry przepraszam za moje niedopatrzenie... @up: Dzięki za link, sprawdzę ;)

#5 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 17 lipca 2013 - 21:08

Oczywiście, że się da. Opcja nazywa się picture in picture. Masz nawet poradniki w internecie.

#6 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 17 lipca 2013 - 21:11

Chciałbym np. opcję wstawiania okienka z filmikiem na drugi filmik, wydaje mi się, że takiej opcji nie ma w iMovie, a jeśli jest to z góry przepraszam za moje niedopatrzenie...


Najpierw naucz się obsługi, potem narzekaj. Nazywa się to ''obraz w obrazie''.
iMove to bardzo przyzwoity program do obróbki video, osobiście niczego więcej nie potrzebuje.

#7 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 17 lipca 2013 - 21:15

Proponuję porządnie usiąść nad iMovie i się go "pouczyć". Jak zrobisz coś na tym poziomie, wtedy może poszukasz czegoś "lepszego".
http://www.youtube.com/watch?v=xI1cxU3RDYY
Najlepsze, że zrobiono ten film na iMovie z iPad'a.


Sorry, ale ty miałbyś problemy ze zrobieniem takiego trailera? Bo nie ma tu NIC niesamowitego i to jest chwila roboty.






Dobra, okazało się, że miałem odznaczoną opcję "Pokazuj narzędzia zaawansowane".

Jednak, gdyby ktoś znał jeszcze jakieś fajne i niedrogie programy, oferujące sporo funkcji to będę wdzięczny za podanie ich nazw ;)

Pozdrawiam niektórych naburmuszonych panów z góry i dziękuję tym, którzy pomogli.

#8 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2013 - 23:47

Final Cut jest stosunkowo tani:) W zasadzie najtańszy:) jeli szukasz czegoś za darmo albo niedrogiego z dużą ilością Pro funkcji to sorry- nie znajdziesz-to się wyklucza (funkcje za darmo) Premiere około 6k, Avid chyba 11 także z czystym sumieniem polecam jako prawie darmowy FCP :) Tylko czy on zaspokoi Twoje potrzeby... Uważam, że pomogłem i nie jestem naburmuszony:) Ale jeśli ktoś myśli, że dostanie zaawansowane narzędzie za darmo to moim zdaniem nie grzeszy rozumem :)

#9 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 02 czerwca 2014 - 18:11

Panowie chciałbym odgrzać tego kotleta. Znacie jakiś program (darmowy / niedrogi) w którym np. można by zmienić film na klimat lat '70, czy nadać efekt HDR. Coś na zasadzie programów do obróbki zdjęć.

#10 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2014 - 23:43

Mając stare iMovie można było dograć plug-iny i tym samym osiągnąć podobne efekty. Obecnie możesz to bez problemu zrobić na FCP X.
Możesz też zobaczyć programy jak np. Avidemux - Main Page

#11 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 03 czerwca 2014 - 08:01

Dzięki Filip, poszperam w tych programach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych