Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

EATanium - wygeneruj swoją dietę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 15 lipca 2013 - 18:32

Link do aplikacji:https://itunes.apple...=8&ign-mpt=uo=2
Kody do bezpłatnego pobrania aplikacji:http://myapple.pl/ko...kody-x-7-a.html

Wersje językowe: angielska (polska wersja w lipcu)

[ATTACH=CONFIG]16034[/ATTACH]

EATanium to narzędzie wspierające użytkownika w planowaniu zbilansowanej diety. W przeciwieństwie do wielu innych dostępnych obecnie aplikacji,zamiast zliczać zjadane przez użytkownika kalorie, generuje dietę uwzględniającą potrzeby użytkownika, jego płeć, BMI, poziom aktywności i rodzaj wykonywanej pracy.

Aplikacja jest przeznaczona zarówno dla trenerów jako wsparcie w układaniu diety dla swoich podopiecznych jak i dla osób, które uświadomiły sobie znaczenie diety w osiągnięciu celu, lecz brak im wiedzy w zakresie jej tworzenia.

Wygenerowanie diety odbywa się w trzech prostych krokach:
Krok 1: Użytkownik wprowadza podstawowe informacje na swój temat: płeć, waga, wzrost i wiek
Krok 2: Wprowadzane są informacje o aktywności użytkownika:
· możliwe jest wybranie opcji uproszczonej, w której wystarczy określić typ pracy i czas przeznaczony na aktywność sportową w tygodniu.
· zaawansowani użytkownicy mogą dokonać bardziej precyzyjnych obliczeń podając informacje o typie budowy ciała, współczynniku TEF (Efekt Termiczny Jedzenia) i inne.

W wyniku wykonania kroku obliczone zostanie dzienne kaloryczne zapotrzebowanie użytkownika.

Krok 3: Użytkownik określa cel (zrzucenie zbędnych kilogramów, zwiększenie masy mięśniowej lub utrzymanie wagi).

Dostarczenie danych w powyższych krokach umożliwia automatyczne rozpisanie diety w 3 - 6 posiłkach z uwzględnieniem informacji o makroskładnikach (białkach, węglowodanów i tłuszczach) i kaloryczności poszczególnych posiłków. Parametry diety mogą być dodatkowo modyfikowane, między innymi w zakresie godziny pierwszego posiłku, wykluczenia węglowodanów z wybranych posiłków, zdefiniowania procentowego rozkładu makroskładników w diecie. Tak wygenerowaną dietą użytkownik może podzielić się ze znajomymi za pomocą Facebook’a lub wysłać emailem. Użytkownik ma możliwość wielokrotnego generowania diety jeśli bieżąca mu nie odpowiada.

Użyty w aplikacji algorytm do rozpisania diety jest efektem długotrwałej współpracy z doświadczonymi trenerami personalnymi z firmy PT-Coaching.
Baza aplikacji zawiera ponad 25 zdrowych i powszechnych produktów, a zbudowana z nich dieta może być przygotowana przez użytkowników, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w kuchnia.

#2 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 22 lipca 2013 - 12:49

Z przyjemnością informuję, że jest już dostępna polska wersja aplikacji.

#3 enoch

enoch
  • 74 postów
  • SkądWarszawa/Szczecin

Napisano 16 sierpnia 2013 - 08:11

EATanium zostało rozszerzone w wersji 2.0 o następujące funkcje: - możliwość zarządzania bazą produktów - określenie celu (zrzucenie zbędnych kilogramów / nabranie masy) wg wagi do przybrania/utraty na tydzień - możliwość wygenerowania nowej diety poprzez potrząśniecie telefonem - poprawa drobnych błędów związanych z odżywką proteinową Miłego użytkowania!
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych