Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klawiatura - zacinanie sie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Young Gunner

Young Gunner
  • 31 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 października 2007 - 21:14

Witam Mam kolejny problem z moim iMaciem. Od pewnego czasu co troche zacina mi sie gorny rzad klawiszy w klawiaturze (od TAB'a do [). Co moze byc tego przyczyna?? Wiek klawiatury, czy brud w srodku?

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 11 października 2007 - 22:11

Bardziej brud niż wiek. Przeczyść ją i powinno być lepiej. Pamiętaj jednak to smarze, przy drucianycn stabilizatorach. Jako, że takiej klawiatury, od G3, nigdy nie miałem nic nie mogę napisać więcej poza ogółami.

#3 MarcinJ

MarcinJ
  • 49 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 11 października 2007 - 22:15

u mnie robi sie podobnie ale jestem w gorszej sytuacji bo mam macbooka i blokuje mi sie spacja i backspace czy delete, napisalem podobny temat zaraz przed toba, a wczesniej nie widzialem nic na forum na ten temat. kiedy zaczela sie tobie blokowac klawa? moze to ma zwiazek z jakims update?

link do mojego problemu

http://myapple.pl/sh...ead.php?t=45716

i to co napisalem:

czy wy tez miewacie problemy z klawiaturą?? mi często nie chce dzialac spacja i backspace czy tam delete jak kto woli nazwac, mozna te przyciski wciskac z calej sily i nie dzialaja jak sie zatna, i w sumei nie wiem czy to moze zabrudzone styki czy moze problemy z oprogramowaniem. poniewaz nie ma zasady na zacinanie sie tych dwoch przyciskow bo dzieje sie to zupelnie przypadkowo. chcialem wyczyscic styki ale jak wyjalem przycisko to niestety nie bylo dostepu do stykow bo jest przymocowana na stale taka gumka korej nie mozna wyjac, conajwyzej wyrwac :P, dodam ze problemy z zacicaniem zaczely sie od niedawna. pozatym zaczela juz pekac obudowa w jednym rogu a komputer kupiony w lipcu wiec troche za szybko zeby zaczal sie juz rozpadac... na dodatek kupilem go w anglii a nie w polsce :P

ps. w sumie administratorzy moga skasowac moj watek i moze piszmy tylko tutaj :) bopo co dublowac tematy

#4 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 11 października 2007 - 22:24

Nie wiem jak z gwarancją, ale mógł byś wyjąć klawiaturę i obejrzeć. Chociać nie sądzę, żebyś cokolwiek dał radęz nią zrobić oprócz oglądania. Ja w swoim PB Titanium wyciągałem klawiaturę dla hecy, falnie to wyglądało i szybko się montowało le jak bym miał ją rozgrzebać to chyba kupił bym nową. Ewentualnie podejdź do serwisu, jak się okaże, że to klawiatura to wymienią Ci na miejscu, jeśli mają oczywiście w magazynie i nie jest zaklepana dla kogoś innego.

#5 MarcinJ

MarcinJ
  • 49 postów
  • SkądOlsztyn/Warszawa

Napisano 12 października 2007 - 13:31

hmm od kiedy wczoraj wyjalem tego backspace i spacje i wsadzilem je na sile to jakos klawisze przestaly sie zacinac... mam nadzieje ze moje problemy sie skonczyly, odpukac w niemalowane :)

#6 Young Gunner

Young Gunner
  • 31 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 października 2007 - 20:00

Zaczelo mi sieciac jak dobrze pamietam jak zainstalowalem 10.3.9 na Maxtorze 40 Gb. No ale to chyba raczej od brudu. Przeczyszcze i zobacze

#7 dislike

dislike
  • 103 postów

Napisano 23 października 2008 - 17:35

mam nowego macbooka od kilku dni i dzis pojawił sie głupi problem. Spacja skrzypi przy pisaniu i bardzo często się zacina i zostaje wciśnięta.. Trzeba ją czymś podważyć, żeby wyskoczyła.. Strasznie denerwujące przy pisaniu. Wie ktoś jak to naprawić ?? Jak bezpiecznie wyjąć klawisz z klawiatury i zobaczyć w czym problem ?

#8 Ginterro

Ginterro
  • 12 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 20 listopada 2008 - 19:30

A może mi jest ktoś w stanie pomóc. Kompletna szajba. Nie działa mi backspace, wyłączył się nagle a mnie krew zalewa, bo nie mogę normalnie posać. W iSpocie sprzedawca mnie pocieszył, że Mac to super sprzęt a klawisz może przestać działać na każdym sprzęcie. Już nie chciało mi się dyskutować z tą papugą, bo miałem w życiu ZX Spectrum, MSX Spectravideo, AT 286, 386,486 itd..., w pracy Acera (szajs podobno) i niegdy nie miałem problemów z tym, że zaciął mi się klawisz. W ogóle nie miałem problemów sprzętowych. Co najwyżej WINDA mi się zawieszała, bo taka już jest. W SADzie od razu mi pani powiedziała, że klawiatura jest do wymiany i to kosztuje 600 PLN. My God!!! Ludzie, to jest totalna podłamka. Po prostu załamałem się tym, co rzeczywiście reprezentuje Apple Macbook. Poza tym mam popękany topcase :-( Drugi raz już chyba nie kupię tego cuda! Może tymczasem ktoś mi pomoże. Może mieliście podobny przypadek co ja i zdołacie mi coś podpowiedzieć. Ludzie!!!!!!!!! HELP!!!!

#9 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 22 listopada 2008 - 12:00

A może mi jest ktoś w stanie pomóc. Kompletna szajba. Nie działa mi backspace, wyłączył się nagle a mnie krew zalewa, bo nie mogę normalnie posać. W iSpocie sprzedawca mnie pocieszył, że Mac to super sprzęt a klawisz może przestać działać na każdym sprzęcie. Już nie chciało mi się dyskutować z tą papugą, bo miałem w życiu ZX Spectrum, MSX Spectravideo, AT 286, 386,486 itd..., w pracy Acera (szajs podobno) i niegdy nie miałem problemów z tym, że zaciął mi się klawisz. W ogóle nie miałem problemów sprzętowych. Co najwyżej WINDA mi się zawieszała, bo taka już jest. W SADzie od razu mi pani powiedziała, że klawiatura jest do wymiany i to kosztuje 600 PLN. My God!!! Ludzie, to jest totalna podłamka. Po prostu załamałem się tym, co rzeczywiście reprezentuje Apple Macbook. Poza tym mam popękany topcase :-( Drugi raz już chyba nie kupię tego cuda! Może tymczasem ktoś mi pomoże. Może mieliście podobny przypadek co ja i zdołacie mi coś podpowiedzieć. Ludzie!!!!!!!!! HELP!!!!


Nie pisz w dwoch roznych tematach tych samych postow.

#10 alfer26

alfer26
  • 1 postów

Napisano 25 listopada 2009 - 13:45

W moim macbooku alu. wczoraj i dzis pojawil sie problem z klawiszem spacji. Klawisz fizycznie nie jest wcisniety ale kursor sam przesuwa sie po ekranie i blokuje wszystko. Tak wczoraj jak i dzis pomoglo wylaczenie i wlaczenie macbooka. Niedawno instalowalem na nim Snow Leoparda, wczesniej nie mialem problemu ze spacja. Czy moze to miec zwiazek ze zmiana systemu i jakims bledem w instalacji? przypominam ze klawisz fizycznie nie jest wcisniety - wyglada normalnie.Pomozcie

#11 merek777

merek777
  • 6 postów

Napisano 14 lutego 2010 - 22:38

alfer26 nie, ponieważ ja mam taki sam problem z myślnikiem. co prawda na i'macu ale chyba można wykluczyć w ten sposób zmianę systemu czy uaktualnienia. uruchamianie ponowne komputera to chyba nie tędy droga, bo u mnie niemożna powiedzieć żeby przynosiło skutek - po prostu raz działa (czyli nie działa bo się nie zacina i nie wyskakuje mi cały czas ----------) a raz tak jak bym go cały czas trzymał. czyściłem ostatnio klawiaturę pianką do plastiku, wszystko jednak dobrze wysuszyłem i nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ. Napisz czy rozwiązałeś problem a może samo przeszło? w sumie oprócz przedmuchania sprężonym powietrzem pod klawiszem to nie widzę innej możliwości, nic tam się nie da rozebrać oprócz wyjęcia znaczka i tego plastiku co go trzyma. No chyba że całą klawke na części pierwsze bo manuale są- ale ja dziękuje...

#12 merek777

merek777
  • 6 postów

Napisano 14 lutego 2010 - 22:54

no to jeszcze jpg jak to wygląda.

#13 Dragon

Dragon
  • 206 postów
  • SkądChorzów

Napisano 29 kwietnia 2010 - 10:47

czy klawisz myszy w Macbooku White z maja 2008 wyciąga się tak samo jak klawisze klawiatury ?

#14 newmorning

newmorning
  • 4 postów

Napisano 27 czerwca 2014 - 17:28

Mam niestety podobny problem w moim Macbook Pro. Bardzo często przestaje działać cały poziom liter od A do L. Nie sądzę by był to problem brudu, wyciągałem przyciski i sprawdzałem dokładnie, druga sprawa że nigdy nie jadam nad klawiaturą. Gdy dlugo trzymam litere L to czasem zaczyna dzialac, trzymając caly czas w polu tekstowym ciągle powtarzają się coraz to nowe litery L, często zacinając się i zatrzymując. Nie wiem czy to kwestia systemu, jakiejś aktualizacji, a może przypadkowo gdzieś kropla wody wpadła? Ktoś rozwiązał ten problem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych