Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ogromne zużycie CPU przez Safari


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 JWKK

JWKK
  • 5 postów

Napisano 08 lipca 2013 - 12:47

Witam serdecznie. Pierwszy raz pisze na tym forum, choć często je czytałem i zawsze znajdowałem rozwiązanie swoich problemów z Apple :) - na szczęście nie było ich dużo. Tym razem jednak nic nie ma a jak już jest temat z takim problemem, to pojawia się w złym dziale i jest zamknięty zanim ktoś zdążył odpowiedzieć... Mam MBP 13" początek 2011, i7 2,7Gh od kiedy się pojawił, czyli połowy 2011r. Obecnie używam Mountain Liona - również od kiedy się pojawił. Dotąd wszystko działało super i bezproblemowo ale ok 2 miesiące temu pojawił się problem z przegrzewaniem się. Włącza się wentylator na max obroty, komputer się grzeje, bateria rozładowuje się ekspresowo... Uruchomiłem monitor aktywności - mam go nawet na "biurku" przez ten problem - i zawsze jest to samo: "Zawartość www (Safari)" używa ok 100% CPU - czasem pokazuje nawet więcej. Dziś nawet 114% (nie ważne czy to możliwe). W samym Safari mam otwarte mało kart - najczęściej 1-3 i w żadnej nie ma filmów. Czasem jest to jakiś portal czy forum, oczywiście są tam reklamy ale nie jakieś szczególnie duże. Nie dzieje się to na żadnej szczególnej stronie - zawsze na innej. jedynym wyjściem jest wtedy zakończenie na twardo procesu albo całkowite zakończenie Safari. Nie byłoby to problemem gdyby działo się raz na kwartał, ale dzieje się raz na kilka dni a czasem codziennie. W PC nie byłoby to nic dziwnego ale w moim MBP, który od zakupu w 2011r był wyłączony chyba tylko 2x jak go zostawiłem wyjeżdżając i się rozładował a restarty były tylko przy aktualizacjach i nigdy się nie zawiesił - to restartowanie Safari jest wkurzające... tym bardziej że tak wcześniej nie było. Zacząłem nawet podejrzewać że mam jakiegoś wirusa albo złośliwy skrypt czy coś mimo że nie mam żadnego "nieoficjalnego" oprogramowania ani nawet multimediów jak filmy, muzyka itp. Zciągam i kupuje tylko legalne z iTunes itp. Niestety nie wiem jak przeskanować MBP na okazję ewentualnych wirusów czy innych spyware - nie znalazłem żadnego skanera on-line a aplikacje typu "Cleaner" ze swoimi nachalnymi reklamami wszędzie same są dla mnie podejrzane o jakąś "krecią robotę" ale może to zboczenie z czasów PC :)) Czy ktoś z Was miał taki problem ze zużyciem procesora przez Safari? Znalazłem kilka wątków o zużyciu pamięci ale nic o procku.

#2 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 08 lipca 2013 - 13:17

To teraz zrobimy sobie troszkę dokumentacji: -Wersja Safari -Jakie Strony Powodują Błąd -Jakich dodatków do Safari Używasz EDIT:Wyłącz wszystkie dodatki i zrób testy.

#3 JWKK

JWKK
  • 5 postów

Napisano 08 lipca 2013 - 16:58

Nie ma sprawy :)

Safari - chyba aktualne 6.0.5

Strony - bez reguły: dziś e-ogrody.pl, niedawno volvoforum.pl, kilka razy strona Citibanku, Ryanair... Właściwie prawie zawsze jak jakaś strona otwiera plik PDF w oknie przeglądarki ale nie tylko wtedy. Kiedyś się tak nie działo z tymi PDFami.

Dodatki: DivX Plus WEB player HTML5 versja 2.1.2.172 więcej w zakładce Rozszerzenia menu Preferencje Safari nie ma a ja nie pamiętam żebym coś instalował. Mogę to gdzieś jeszcze sprawdzić?

Jeszcze małe uaktualnienie:
Właśnie zauważyłem, że winny może być "Safari Flash Player (wtyczka internetowa)". Zainstalowałem nawet Firefoxa i tam też tak się dzieje.
Jeśli strona używa Flash'a ale (chyba - nie znam się) w umiarkowanym stopniu, wtyczka ta zabiera do ok 60-70% CPU co i tak jest dużo. Jeśli jednak uruchomię np grę on-line w przeglądarce, jak wczoraj mój syn grę anno-online, komp momentalnie robi się gorący, wentylator na maks i bateria dosłownie spada w oczach. Oczywiście Safari Flash Player (wtyczka internetowa) zabiera wtedy nawet 100% CPU.
Czy to jest normalne?
Nie chodzi nawet o te gry, bo to sporadyczny przypadek na tym kompie ale teraz wiele stron używa Flasha a tu zajmuje on tyle CPU, że po pierwsze MBP aż parzy w dłonie i kolana, a po drugie pełna bateria starcza na ok 1h pracy i to przy zwykłym przeglądaniu [url]www..[/url]. :(

Zauważyłem, że w Firefoxie jest trochę lepiej ale nieznacznie - może mniejsze o 10% użycie CPU niż w Safari na tej samej stronie www.

Czy ktoś z Was zauważył u siebie coś podobnego?

#4 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 19 czerwca 2019 - 11:38

Odkopuję wątek z czeluści czasu. U mnie zauważam podobne procesy. MBA 2013 late, Mojave.


Użytkownik konrad white edytował ten post 19 czerwca 2019 - 11:44


#5 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 19 czerwca 2019 - 11:54

Ożeż ty. Odkopać wątek sprzed 6 lat??? Trzeba mieć zacięcie. Fajnie że przeszukałeś forum ale to już przesada. Zwłaszcza że podobne procesy 6 lat później to trochę mało miarodajne porównanie. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#6 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 19 czerwca 2019 - 12:16

Jasne, ale czy jest dyskusja na ten temat bardziej aktualna?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych