Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zasilacza mac mini Power Adapter 85W


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 05 lipca 2013 - 10:54

Czy ktoś z was otwierał zasilacz jak w temacie? Nie wiem jak się do tego zabrać, by nie uszkodzić jakoś obudowy. Czy jest ona sklejana po całej krawędzi, czy może ma jakieś zaczepy/zatrzaski? Wygrzebałem gdzieś w szafie starego maka G4, ale nie działa w nim zasilacz. Jakby udało mi się go otworzyć, to może bym go sam sobie naprawił (może padły kondensatory lub bezpiecznik).

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 05 lipca 2013 - 12:56

Niestety obudowa tego zasilacza jest klejona - nie da się uniknąć większej lub mniejszej masakry jego obudowy.

#3 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2013 - 13:50

Re up: da się, ale trzeba się bardzo postarać: Rainy Day Magazine: RainyDayGarage - Apple Mac mini AC Power Adapter Disassembly and Cable Removal - to intelowski ale do G4 jest zbudowany tak samo.
Można użyć suszarki do podgrzania połączenia. Zawsze łatwiej puści.

#4 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 05 lipca 2013 - 15:29

Znalazłem już wcześniej ten link, ale jak się wczytasz, to autor podaje, że się poddał po 30 minutach próby rozebrania i koniec końców pojechał do warsztatu i rozciął obudowę na pile tarczowej - jemu zależało tylko na całym kablu z wtyczką. Spróbuję opcji z suszarką - może pomoże.

#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipca 2013 - 15:47

A tak w ogóle to jesteś pewien, że zasilacz jest uszkodzony ? Sprawdzałeś go pod innym Mini ? Albo czy sprawdzałeś swojego Mac Mini z innym zasilaczem ?

#6 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 05 lipca 2013 - 17:10

Tak. Stąd właśnie wiem, że to zasilacz. Sprawdzalem nawet sam kabel (ten od zasialcza do gniazdka) i on jest dobry.

#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipca 2013 - 17:38

Gdyby Ci się nie udało naprawić to my mamy teraz jeden 110 Watt do sprzedania, ale na początek próbuj naprawiać, bo niestety te zasilacze są dość drogie i zakup do G4 może nie być opłacalny. Obudowa tego zasilacza jest niestety klejona (zgrzewana) na całym obwodzie.

#8 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 13 lipca 2013 - 19:07

Udało mi się otworzyć obudowę tego zasilacza. Po otwarciu okazało się, że jest lekko zalany (pewnie padający przez okno deszcz go lekko zamoczył). Wysuszyłem go, ale nadal nie działa. Czy ktoś z forumowiczów dysponuje może schematem tego zasilacza (85W)?

#9 PanJapko

PanJapko
  • 24 postów

Napisano 16 lipca 2013 - 07:14

Nie polecam własnej naprawy. Zasilacz ma to do siebie, że kiedy pada lubi zabierać ze sobą dużo innego sprzętu. Lepiej wymienić.

#10 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2013 - 12:27

Schematu samej płytki zasilacza chyba nie znajdziesz. Dostępny jest jedynie pinout kabla. Pomierz zasilacz na wyjściu w stronę kompa (na płytce). Może się np. okaże, że kabel jest walnięty.
Tu masz wszystkie przydatne informacje. Mac Mini Power supply upgrades
Przy pewnej dozie samozaparcia i elektronicznej wiedzy możesz skonwertować praktycznie każdy zasilacz 18.5V 4.5A.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych