Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac App Store - problem z kartą płatniczą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 23 czerwca 2013 - 12:23

Witam, mam następujący problem. Posiadam kartę debetową z PKO BP dopisaną do konta Apple. Dotychczas mogłem jej używać zarówno w MAS jak i iTunes Store. Wczoraj gdy kupiłem nowego Macbooka z Retiną i chciałem zakupić program odrzuciło mi kartę. Mogę jej używać w iTunes Store bez problemu. Na koncie mam limit rzędu kilku tysięcy, więc to nie limit stanowi problem. Co więcej podczas dodawania tej karty kilkanaście razy pod rząd, za każdym razem Apple blokuje sobie po prawie 9 zł. Naliczyło już sobie prawie 300 zł. Długo będą przetrzymywać te pieniądze? Miał lub ma ktoś podobny problem ? Dane podaję na pewno prawidłowe, gdyż przed przesiadką na nowego Maca wszystko działało jak należy. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

#2 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 czerwca 2013 - 13:19

Do tygodnia powinni ci to zwrócić. Skoro raz się udało to po co podłączasz ją kolejny raz? Jeśli płaciłeś kartą za sprzęt to musisz poczekać jakiś tydzień, dwa zanim Apple ci odblokuje płatność. Miałem to samo jak kupowałem iPhone - blokada na 2800 na tydzień czasu. Później zdejmą blokadę.

#3 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 23 czerwca 2013 - 21:07

Mówię tu o blokadzie założonej przez Apple w celu weryfikacji konta po dodaniu karty do Apple ID. Karta dodaje się prawidłowo, mianowicie gdy klikam BUY APP wyskakuje, Your payment was declined, ale tylko i wyłącznie w Mac App Store, no i przez to, że sprawdzałem dane i uzupełniałem założyli mi tę blokadę "weryfikacyjną" kilkanaście razy. Apki na iPhone'a ściągam bez problemu. Jak już mówiłem limit mam duży, więc nie w tym tkwi problem. Pisałem do Supportu, powiedzieli żebym sprawdził dane, które są na 1000% prawidłowe, bo używałem karty z poprzednim Maciem.

#4 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2013 - 23:22

Na forum zabronione jest sztuczne podbijanie tematu, nic nie wnoszącymi postami.
Jest to traktowane jak SPAM i karane ostrzeżeniem. Posty podbijające usunąłem, następnym razem ukarzę ostrzeżeniem.


#5 Rain

Rain
  • 8 postów

Napisano 29 września 2013 - 23:59

Witam Odświeżę temat, ponieważ mam bardzo podobny problem. Od kilku godzin wojuję, wertuję fora i tematy. W nowym MacBook Air, po zalogowaniu mojego "sklepowego" Apple ID, próbowałem kupić jakąś aplikację. Wyskoczył komunikat "your payment method was declined itd." Ponieważ mam kartę MC w Pekao SA, domyśliłem się, że jest to problem, który był dyskutowany w jednym z tematów na tym forum, gdzie okazało się, że karty niektórych banków nie działają, lub działają tak sobie. Jednak w przypadku iPhona czy iPada wystarczyło podać CCV, o który sklep co jakiś czas pytał i tyle. Karta działa. Tymczasem w przypadku Mac App Store za każdym razem wywala komunikat o odrzuceniu - na wyciągu z banku mam już z 10 blokad na ~8zł za każdą "próbę" rejestracji karty. Próbowałem karty żony (VISAe z Eurobanku), również odrzuca. Środki oczywiście na kontach są, limitów brak. Tymczasem na tym samym ID, na iPhone/iPadzie nadal mogę kupować. :confused: Wolę nie pisać do supportu, bo za ostatnim razem, gdy chciałem wyjaśnić zupełnie inną sprawę, operatorka "słabo mówić po angielski" w swym geniuszu zbanowała mi jedną z kart - notabene najzwyklejszą VISĘ, którą się płaciło bez najmniejszego problemu. Nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu - widzę jednak, że fora puchną od podobnych historii. Pomyślałem nawet, że przerzucę się na gift-cards, ale przyszło otrzeźwienie - w Polsce takowych nie ma. Może kupić jakąś bankową kartę prepaidową, ale nie ma gwarancji, że też nie zostanie odrzucona. Nie mam już pomysłów na to, jak rozwiązać problem.

#6 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 30 września 2013 - 00:33

Ja do dnia dzisiejszego mam problem z tą kartą, ale tylko i wyłącznie w Mac App Store. Te blokady zdejmują dosyć szybko, więc tym nie masz się co martwić. Bardziej irytujący jest fakt, iż nie można wydać swoich pieniędzy nawet jeżeli się tego chce. :) Przepraszam, że moja odpowiedź nic nowego do tematu nie wnosi, ale chciałem podzielić się własnym zdaniem.

#7 Rain

Rain
  • 8 postów

Napisano 30 września 2013 - 00:46

Tak, dokładnie. Od 6 godzin próbuję WYDAĆ pieniądze, i nie mogę ;) W takim razie używasz jakiejś innej karty, która działa? Jakiej?

#8 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 30 września 2013 - 00:53

Żadna karta, której używałem nie działa. Tworzyłem również wirtualne i nic z tego. Nikt nie wie dlaczego nie mogę dokonywać zakupu. Kontaktując się z supportem Apple, odsyłają do banku aby wymienić kartę, natomiast po kontakcie z bankiem oświadczają, że wszystko jest z kartą w porządku i odsyłają do Apple'a. Błędne koło nie do rozwiązania. -_-

#9 Rain

Rain
  • 8 postów

Napisano 30 września 2013 - 01:01

:shock: Znalazłem gdzieś poradę, że trzeba wykasować dane karty, wybrać metodę płatności "none", wylogować ID ze wszystkich urządzeń z nim związanych, uruchomić je ponownie (opcjonalnie), na urządzeniu "sprawiającym kłopoty" ponownie zarejestrować kartę. Komuś tam niby pomogło. Ja nie mam jak sprawdzić, bo nie mam wszystkich urządzeń przy sobie, ale metoda jakoś nie brzmi zbyt przekonywająco.

#10 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 30 września 2013 - 01:11

Próbowałem już nie raz tego "tricku" bez żadnego efektu.

#11 Rain

Rain
  • 8 postów

Napisano 30 września 2013 - 01:24

O matko... Niewesoła perspektywa. Zatem jak rozwiązałeś problem zakupów w MAS? Tak na marginesie, napisałem do supportu. Ale nie w opisywanej kwestii. Strzeliło mi do łba i poprosiłem o odbanowanie tej starej karty. Nie robili problemu, karta znowu działa i - póki co - pozwala na zakupy w MAS.

#12 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 30 września 2013 - 22:14

Moja karta można powiedzieć, że również działa, ale tylko do aplikacji do max ceny 3-4€. Nie wiem czy potrzebujesz, ale jeżeli w przyszłości będziesz chciał kupić Pages, bądź coś za podobną cenę to daj znać czy wypaliło.

#13 Rain

Rain
  • 8 postów

Napisano 30 września 2013 - 22:31

Na "dzień dobry" kupiłem Day One za 9€. Oczywiście, to o niczym nie świadczy, bo nie raz ktoś pisał, że przez miesiąc działało, a potem nagle karta przestawała być mile widziana. Tym niemniej z TĄ kartą nigdy i nigdzie nie miałem problemu - to taka stara wypukła VISA płatnicza z Pekao SA, dostałem ją niemal 20 lat temu, jak za kontem i kartą jeszcze trzeba było stać w kolejce w banku. Oczywiście dostaję jej kolejne uaktualnienia, ale dla mnie to jest jakiś magiczny produkt - potrzebowałem jej, żeby kupić coś w Stanach i od początku zawsze i wszędzie działała podczas każdej transakcji. W iTunes działała do czasu, aż Pani Helpdesk zbanowała ją po moim pytaniu o rodzaj obciążeń dokonywanych przez AppStore. Ale dziś trafiłem na kogoś bardziej rozgarniętego, bo odbanował ją po pierwszym czytaniu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych