Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iLife - instalacja na używanym komputerze z partycją recovery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 04 czerwca 2013 - 16:40

A więc jak w temacie. Kupiony został używany komputer, dokładnie MacBook model Late 2011. Model ten nie ma dołączonych płyt systemowych do zestawu więc jak zainstalować pakiet iLife skoro w MAS wyświetla się jako opłcja płatna. Wiem że przysługuje dla tego komputera pakiet iLife, nawet pobranie go z interentu (np. Torrent) jest legalne ale czy można pobrać go poprzez MAS bez jakiejkolwiek opłaty. Z góry dzięki za pomoc.

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 czerwca 2013 - 17:20

Dołączę do tematu, bo ponad rok temu sprzedałem koledze też model 2011 bez płytek, ale ze względu na niekompatybilność niektórych programów, przeinstalowałem mu na Snow. Partycja recovery jest, bo jej nie ruszałem. Czy ktoś wie jak potem jest iLife?

#3 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 04 czerwca 2013 - 17:25

Podlacze sie pod temat. Skoro kupiem kolejna retine to do kazdego komputera przysluguje mi system. A nie ma opcji pobrania go bezplatnego z app store po zalogowaniu sie na moje konto. Potrzebuje system zeby zrobic sobie boota na dysku zewnetrznym a nie czekac 5 godzin jak sie to ustrojstwo sciagnie z servera apple…]]Please help

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwca 2013 - 01:30

Re: up. To jest wątek o iLife, nie o systemie.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 czerwca 2013 - 07:23

Re: up.
To jest wątek o iLife, nie o systemie.


To co z tym iLifem?
Nikt nigdy tego nie robił?

#6 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwca 2013 - 09:37

Gdybyście przeczytali licencję iLife to wiedzielibyście, że obecnie iLife jest przypisywany do nabywcy komputera a nie do komputera. Innymi słowy po sprzedaży komputera iLife nie przysługuje nowemu nabywcy.

Cytat:

3. Przeniesienie praw.
A. Oprogramowanie Apple uzyskane z Mac App Store jest niezbywalne. Gdy Użytkownik sprzeda urządzenie marki Apple innemu nabywcy, musi wcześniej usunąć Oprogramowanie Apple z urządzenia marki Apple.
B. Użytkownik może jednorazowo dokonać przekazania dowolnego fabrycznie zainstalowanego Oprogramowania Apple, a także wszystkich praw do Oprogramowania Apple (w oryginalnej postaci, tak jak zostało to dostarczone przez Apple) na rzecz innego podmiotu wraz z przeniesieniem prawa własności, pod następującymi warunkami: (i) Oprogramowanie Apple zostanie przekazane razem z urządzeniem marki Apple; (ii) przekazanie musi zawierać całe Oprogramowanie Apple, w tym wszystkie składniki, materiały drukowane oraz tę Licencję; (iii) Użytkownik nie pozostawi dla siebie żadnej kopii Oprogramowania Apple, pełnej lub częściowej, w tym kopii przechowywanej na komputerze lub innym nośniku; (iv) Użytkownik nie połączył Oprogramowania Apple ze swoim kontem w Mac App Store, jak opisano to powyżej w sekcji 2B; oraz (v) podmiot przyjmujący Oprogramowanie Apple przeczyta i zaakceptuje warunki niniejszej Licencji.


(wyróżnienia własne)


#7 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 czerwca 2013 - 11:44

Użytkownik nie połączył Oprogramowania Apple ze swoim kontem w Mac App Store.


Więc jak najbardziej mojemu koledze się należy.
Nigdy nie skorzystał z Liona ani iLifa oryginalnie zainstalowanego.
Dysk uległ uszkodzeniu przed wpisaniem Apple ID.
Jak teraz postępować, bo system się pobrał, a iLife nie ma.

#8 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwca 2013 - 18:43

Instrukcja odtwarzania systemu OS X OS X: informacje o funkcji odzyskiwania systemu OS X

Cytat:

Odtwarzanie aplikacji pakietu iLife po odtworzeniu systemu OS X Lion lub OS X Mountain Lion przez Internet

Jeśli zostanie wykonana instalacja z wymazywaniem systemu OS X Lion lub OS X Mountain Lion na nowym komputerze Mac, który został dostarczony z zainstalowanym systemem OS X Lion lub OS X Mountain Lion, można pobrać aplikacje iPhoto, iMovie i GarageBand ze sklepu Mac App Store.

Po zainstalowaniu uruchom system OS X.
Kliknij dwukrotnie ikonę sklepu App Store w Docku.
Wprowadź identyfikator Apple ID i hasło.
Kliknij pozycję Purchases (Zakupione).
Jeśli aplikacje pakietu iLife dostarczane wraz komputerem nie zostały jeszcze zaakceptowane w sklepie Mac App Store, będą one widoczne w sekcji Accept (Zaakceptuj). Kliknij przycisk Accept (Zaakceptuj).
Na tym etapie może być konieczne ponowne wprowadzenie identyfikatora Apple ID i hasła. Aplikacje pakietu iLife zostaną następnie przeniesione do sekcji Purchased (Zakupione). Te aplikacje stanowią część oprogramowania dostarczanego wraz z komputerem z systemem Lion. W związku z tym konto nie zostanie obciążone żadną opłatą. Kliknij przycisk Install (Instaluj), aby ukończyć instalację aplikacji.


Z tym, że ten sposób działa jeżeli ktoś nie przypisał iLife do konta (to jest odpowiedź dla pozostałych, w przypadku Twojego kolegi Iro to powinno zadziałać).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych