Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dwie partycje: OSX ML + Win 8 (Boot Camp) i przeniesienie na nowy dysk - jak?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mychu

Mychu
  • 98 postów
  • SkądWroclove

Napisano 31 maja 2013 - 12:02

Witajcie, mam dysk SSD 128GB i na nim Mountain Lion oraz Windows 8 na partycji bootcamp. Niestety dysk 128GB jest za mały więc kupiłem 256GB. Chciałbym teraz całą konfigurację przenieść na nowy dysk. O ile z OSX nie ma problemu bo mogę skorzystać z Time Machine (mam kopie na moim domowym NAS-ie), o tyle nie wiem co zrobić z Windows 8. Nie chciałbym go na nowo instalować bo mocno się namęczyłem żeby go postawić na MBP Mid2009 (Apple nie supportuje W8 na Mid2009). Macie pomysł jak ugryźć temat? Mogę zrobić obraz partycji w poziomu Win8 i wrzucić na dysk zewnętrzny ale jak ją potem odtworzę? Będę wdzięczny za pomoc.

#2 Mychu

Mychu
  • 98 postów
  • SkądWroclove

Napisano 01 czerwca 2013 - 09:02

Ok, problem rozwiązany :) Dla mających podobny problem: 1. Programem WinClone robimy zrzut partycji bootcamp do pliku 2. Archiwizujemy OSX za pomocą Time Machine 3. Tworzymy Recovery bootable USB (za pomocą narzędzia ze strony support.apple.com lub za pomocą Carbon Copy Cloner i instalki OSX) 4. Wymieniamy dysk 5. Odtwarzamy OSX z Time Machine bootując OSX z recovery USB 6. Po odtworzeniu tworzymy partycję bootacmp (za pomocą bootcam assisatnt lub z poziomu narzędzi dyskowych ale wtedy formatujemy ją jako DOS/FAT) 7. Ponownie uruchamiamy WinClone i robimy restore z pliku na partycję bootcamp 8. Cieszymy się z dobrze wykonanej roboty Pozdrawiam
  • Gruby King lubi to

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 czerwca 2013 - 18:48

Dużo osób o to pyta, więc podepnę. Dzięki za instrukcję.
  • Gruby King lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych