Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co zrobić gdy skasujemy starą appkę a nowa już niekompatybilna (brak backup)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukas_pk

Lukas_pk
  • 127 postów

Napisano 30 maja 2013 - 10:06

Czy zastanawiałeś się czasem co zrobić gdy niechcący usunąłeś aplikację, grę na swojego leciwego Iphona3g / Ipoda 2g albo nie zdążyłeś pobrać bo dopiero co się dowiedziałeś że coś tak teraz potrzebnego wyszło a wydawca postanowił zrobić aktualizację do nowszego IOS i już z app store nie pobierzesz bo jest niekompatybilne z Twoim urządzeniem.

Na wstępie nie mam zamiaru łamać prawa tylko chce skorzystać z aplikacji, którą nie wspiera już producent / wydawca co ja w takiej sytuacji mam zrobić? Mam sprzęt chce korzystać a nie mogę. Co mają powiedzieć inni, których sprzęt okazał się za stary bo oprogramowanie w celu optymalizacji poleciało za cyferkami? Czy jest gdzieś jakiś magazyn starszych wersji? Odpowiedzi z serii kup nowy uważam na nie na miejscu bo ten stary kiedyś był nowy i kosztował w przeliczeniu na nasze realia i tak dużo.

Sam osobiście poszukuje IBooks na ipoda 2g jb 4.2.1


EDIT: Tematy pokrewne:
http://myapple.pl/ap...wersje-ios.html
http://myapple.pl/ap...dla-iphone.html
eualex


#2 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 30 maja 2013 - 10:10

W legalny sposób tego nie zrobisz i tyle w temacie, aby móc używać tych aplikacji niestety jakby śmiesznie to nie brzmiało musisz zmienić sprzęt na nowszy. Nielegalnie oczywiście są sposoby, ale to już musisz sam sobie ich poszukać.

#3 Lukas_pk

Lukas_pk
  • 127 postów

Napisano 30 maja 2013 - 10:15

Nie wydaje Wam się że jest to chore? 4 lata temu wydaliście dużo pieniędzy i teraz okazuje się że znów trzeba wydać bo sprzęt jest za stary. Czy ktoś może z Was pisał kiedyś do wydawcy by udostępnił mu aplikację, którą wydał wcześniej na starszy soft?

#4 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 30 maja 2013 - 10:42

Taka jest kolej rzeczy, kupując np. laptopa 4 lata temu mogłem grać praktycznie w każdą grę jaka wyszła, w tym momencie windows na tym samym super laptopie potrafi się przycinać i co ? Mam w związku z tym pisać do twórców aby nie rozwijali swoich programów bo mi nie działają, albo się tną ? Chyba trochę śmieszny argument.. Równie dobrze mógłbym pisać np. do Blizzarda aby zrobili specjalne wersje Diablo III i Starcrafta 2 bo kiedyś wydałem 5 tys. na laptopa i te gry nie chodzą mi płynnie… Niestety taka jest kolej rzeczy. Musisz się liczyć z tym że po pewnym czasie(raz szybciej, raz wolniej) twoje urządzenie straci wsparcie.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 maja 2013 - 13:31

Taka jest kolej rzeczy, kupując np. laptopa 4 lata temu mogłem grać praktycznie w każdą grę jaka wyszła, w tym momencie windows na tym samym super laptopie potrafi się przycinać i co ? Mam w związku z tym pisać do twórców aby nie rozwijali swoich programów bo mi nie działają, albo się tną ? Chyba trochę śmieszny argument.. Równie dobrze mógłbym pisać np. do Blizzarda aby zrobili specjalne wersje Diablo III i Starcrafta 2 bo kiedyś wydałem 5 tys. na laptopa i te gry nie chodzą mi płynnie…
Niestety taka jest kolej rzeczy. Musisz się liczyć z tym że po pewnym czasie(raz szybciej, raz wolniej) twoje urządzenie straci wsparcie.


Złe porównanie.
Na czteroletnim laptopie wciąż tak samo będą chodzić gry, które kupiłeś dano temu. A instalka zawsze będzie w tej samej wersji.
Sam decydujesz, czy zrobić update i do której wersji. W internetowych sklepach typu Appstore, czy Google Play już nie ma tej swobody. Sam się wkurzałem, jak zwalili Skype i przez kilka kolejnych updatów nie naprawiali usterki. A na wcześniejszych wersjach było dobrze.
Zgadzam się z założycielem tematu, że to jest nie w porządku, że nie mogę decydować, którą wersję danego programu chcę używać.
Osobiście mam wszędzie wyłączoną usługę automatycznego upgradu.
A już w ogóle nie rozumiem tego, co się dzieje w w sklepie Apple, że jak nie ma się kopii zakupionych aplikacji, a nastąpiła jakaś zmiana, to nie możemy w legalny sposób jej zdobyć.

#6 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 30 maja 2013 - 14:01

Mnie też to irytuje. Np. na iPadzie pierwszej generacji bieżąca wersja iBooks chodzi koszmarnie wolno, musiałem wyjąć z Time Machine wersję bodajże 1.3, której można używać w miarę komfortowo. Ale jeśli ktoś nie ma kopii zapasowych, to nie może legalnie przywrócić starszej wersji. Z drugiej strony Apple nie może przecież trzymać archiwum wszystkich wersji wszystkich programów, jakie kiedykolwiek ktokolwiek wrzucił do App Store. Trzeba zaprzyjaźnić się z Time Machine i robić kopie zapasowe.

#7 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 maja 2013 - 16:46

Mnie też to irytuje. Np. na iPadzie pierwszej generacji bieżąca wersja iBooks chodzi koszmarnie wolno, musiałem wyjąć z Time Machine wersję bodajże 1.3, której można używać w miarę komfortowo. Ale jeśli ktoś nie ma kopii zapasowych, to nie może legalnie przywrócić starszej wersji.

Z drugiej strony Apple nie może przecież trzymać archiwum wszystkich wersji wszystkich programów, jakie kiedykolwiek ktokolwiek wrzucił do App Store. Trzeba zaprzyjaźnić się z Time Machine i robić kopie zapasowe.


A dlaczego mieli by nie trzymać na serwerze?
W końcu mają 30% zysku na każdej aplikacji, więc łaski nie robią.
Wszyscy dostawcy programów, sterowników na swoim serwerze mają kilka poprzednich wersji. Wystarczą przecież te stabilne.

#8 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 31 maja 2013 - 11:29

A dlaczego mieli by nie trzymać na serwerze?
W końcu mają 30% zysku na każdej aplikacji, więc łaski nie robią.
Wszyscy dostawcy programów, sterowników na swoim serwerze mają kilka poprzednich wersji. Wystarczą przecież te stabilne.

Co ciekawe - jeśli kupimy aplikację i nie pobierzemy jej do końca - usuwając ją podczas pobierania, po czym wrócimy do pobierania jej po pewnym czasie (np. 4 miesiące), w którym wyszła nowa wersja danej aplikacji to w rezultacie pobierze nam tę wersję, którą kupiliśmy, po czym przy sprawdzeniu uaktualnienia, będzie dostępne pobranie uaktualnienia dla tej apliakcji. Wychodzi więc na to, że te starsze wersje, są (nie mam pojęcia do ilu wersji wstecz), jednak Apple nie daje do nich dostępu, zalecając kopie zakupionych wersji - we własnym zakresie :)

#9 any

any
  • 53 postów

Napisano 19 września 2013 - 21:28

temat dość leciwy..ale wciąż aktualny. I co teraz w sytuacji, kiedy mam ipod touch 1 generacji?? Skąd mam pobrać aplikacje? Nie zamierzam wgrywac jb, bo i po co? Gdbyby tylko była możliwość pobrania starszej wersji aplikacji..na os 3.1.3 a nie, tak jak jest to w app store..co druga potrzebuje os 5.0... Bardzo to frustrujące... i jak sobie z tym poradzić??:(

#10 Lukas_pk

Lukas_pk
  • 127 postów

Napisano 19 września 2013 - 22:08

@Any ja się już poddałem a te apki co mam nie kasuje bo mogą się przydać mimo że mało korzystam z mego leciwego ipoda 2g mam dalej do niego sentyment :) Pozostaje szukanie "innych źródeł pobrania" ale to już trzeba mieć jb. Prawda też jest taka że coraz mniej apek jest na 4.2.1 a co dopiero na 3.1.3 Powodzenia życzę jak coś znajdziesz fajnego poślij na PW :) Pozdro.

#11 any

any
  • 53 postów

Napisano 20 września 2013 - 07:10

Strasznie to przykre niestety. Za wiele tych aplikacji nie mam i ciężko cokolwiek znaleźć.. Wolałbym nie robić jb.. generalnie Ipek ma być odtwarzaczem muzyki:) dlatego u mnie jest...ale tak czy inaczej to apple zmusza użytkowników do, nielegalnego sięgania po aplikacje. Jestem w stanie wszystko zrozumieć, świat idzie do przodu, urządzenia się rozwijają, wszystko wspaniale..ale nie można dyskryminować użytkowników starszych maszynek. Co by było gdyby 8 letnie auto nie mogło korzystać z nowych stacji benzynowych? Microsoft jaki jest, taki jest, ale nadal mogę korzystać z xp, ciągle mogę znaleźć programy i aplikacje w poprzednich wersjach, które aktualnie już są rzadko używane.. Jakby ktoś znalazł coś w iTunes, co jeszcze mogę ściągnąć na os 3.1.3, to proszę o odpowiedź.. lub priv.

#12 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 23 stycznia 2014 - 23:21

A, czyli mogę zapomnieć o wgraniu starszej wersji app'ki jeśli np. kolega ma jej starszą wersję na kompie i mi udostępni?

#13 TomBlack

TomBlack
  • 129 postów

Napisano 24 stycznia 2014 - 12:10

Microsoft jaki jest, taki jest, ale nadal mogę korzystać z xp, ciągle mogę znaleźć programy i aplikacje w poprzednich wersjach, które aktualnie już są rzadko używane..


Tak, ale to były aplikacje wrzucone przez użytkowników. Mówisz o systemie komputerowym. Tak samo na osx możesz znaleźć aplikacje do starszych wersji systemu. W przypadku ms i systemu mobilnego, to już tak kolorowo nie jest. Aplikacje mają bugi, są trudno dostępne, a system jest po prostu porzucony przez ms.

A, czyli mogę zapomnieć o wgraniu starszej wersji app'ki jeśli np. kolega ma jej starszą wersję na kompie i mi udostępni?


Nie wgrasz tej aplikacji, bo jest przypisana do jego apple ID.

#14 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 24 stycznia 2014 - 12:46

Nie wgrasz tej aplikacji, bo jest przypisana do jego apple ID.


Czy dobrze kojarzę, że można w iTunes autoryzować do 5 urządzeń na których zainstalujemy aplikację? No tak, ale pewnie nadal w ramach jednego Apple ID.

#15 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2014 - 13:07

Pomieszałeś trochę ;) Aplikacje możesz instalować na dowolnej ilości swoich urządzeń. To max. 5 komputerów możesz mieć przypisanych do swojego konta. Jeśli masz na swoim komputerze zapisane stare wersję pobranych przez siebie aplikacji to mozesz je wgrać.

#16 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 24 stycznia 2014 - 14:37

Wychodzi na to, że wypadało by trzymać na kompie przełomowe wersje ulubionych programów na wszelki wypadek :-/

#17 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2014 - 14:39

Niestety dokładnie tak jest. Jeśli koniecznie chcesz instalować stare wersje aplikacji, np. jeśli masz jakiś stary model iPhona, to trzeba mieć plik z aplikacją wyciągnięty z iTunes i zachowany na czarną godzinę.

#18 Zielony_M

Zielony_M
  • 266 postów
  • Skąd0-22

Napisano 24 stycznia 2014 - 15:12

Ostatnio wykasowałem kilka GB aplikacji z dysku, bo stwierdziłem, że wszystko przecież w chmurze więc nie ma tym sensu zapychać dysku. Fakt, że aplikacje najczęściej aktualizowałem w iTunes więc pewnie i tak miałem tam wersję nowszą niż bym potrzebował. Trudno. Muszę przetestować coś nowego. Może iSmoothRun za 5$ będzie lepiej hulał na poczciwej '4ce'. Pozdro!

#19 Lukas_pk

Lukas_pk
  • 127 postów

Napisano 05 czerwca 2014 - 03:10

A ja ostatnio testowałem i okazuje się że jeżeli dev nie skasuje danej apki z AppStore to jest ona dalej dostępna. Rozwiązanie co zrobić gdy jakaś aplikacja, gra wyszła w promocji lub jest za darmo a my mamy starszy iOS a ona obecnie działa np tylko na 7 pobierany ją z poziomu komputera przez iTunes i jeżeli tylko pojawiła się wersja na soft niższy przy próbie jej pobrania teraz z naszego iurządzenia zostaniemy zapytani czy ma być pobrana starsza wersja. Tym sposobem dalej możemy się cieszyć grami lub programami na starszym sprzęcie. Testowane na Photosync które minimalnie wymaga iOS 5.1.1 a dalej jest dostępne dla iOS 4.2.1 tylko oczywiście nie jest to w tym momencie najnowsza wersja tylko aktualna kiedy był na czasie iOS 4.2.1. Tak samo dostępne jest TuneIn Radio które aktualnie działa tylko na iOS 7. Polecam potestować:)

#20 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2014 - 10:12

App Store: instalowanie najnowszej zgodnej wersji aplikacji




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych