Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Mini 2012 Uszkodzone złącze IR i diody sygnalizującej pracę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 20 maja 2013 - 11:00

Witam! Podczas zakładania dysku SSD do mojego Mini musiałem uszkodzić złącze IR i diody sygnalizacyjnej (jest to jedno złącze). Na szczęście wszystko inne działa. IR nie jest mi potrzebne, ale brak sygnalizacji diody jest wkurzający i chciałbym to jakoś naprawić. Da się to jakoś naprawić tanim kosztem czy tylko wymiana całej płyty głównej wchodzi w grę?

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 maja 2013 - 12:06

Wystarczy wymiana złącza IR.

#3 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 20 maja 2013 - 12:17

Wystarczy wymiana złącza IR.

Czyli wystarczy przylutować nowe złącze do płyty głównej i wszystko będzie jak nowe, tak?
Za tego co zauważyłem jest ono przylutowane i trzyma się na 6 stykach. Tzn teraz jest u mnie wyrwane.
Ile coś takiego kosztuje (całość z usługą)?

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 maja 2013 - 12:32

To zależy od uszkodzeń, jeśli tylko usterka mechaniczna i kwestia przylutowania to bedzie taniej. Jeśli trzeba będzie rekonstruować laminat i ścieżki to drożej. Jednak cena i tak nie powinna przekroczyć 250-300zł.

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 maja 2013 - 12:39

Generalnie, to w niektórych mini, gumka od SSD za daleko wystaje i trzeba ją dociąć od zewnętrznej, żeby złącze IR miało styk. Sporadyczni, ale się zdarza.

#6 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 20 maja 2013 - 12:43

Myślę że to tylko kwestia przylutowania bo innych uszkodzeń nie widać. Zastanawiam się nawet czy osobiście nie podjąć się naprawy, ale nie wiem czy podołam takiemu wyzwaniu. @arvika Dziękuje za konsultację i myślę że jak wkurzy mnie to na tyle bym zdecydował się na wymianę to zgłoszę się do Ciebie w tej sprawie. Pozdro

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 maja 2013 - 12:49

Nie ma problemu. W razie czego zapraszam :)

#8 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 maja 2013 - 17:15

U mnie jest ciekawiej. IRDA działa bez zarzutu, ale lampka raz działa raz nie. Ale obstawiam kwestię kabelka do SSD, chyba że się mylę...

#9 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 maja 2013 - 19:52

Masz sam kabelek, czy z gumkami? Bo może być to co napisałem - mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby po montowaniu SSD coś padło.

#10 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 20 maja 2013 - 22:55

virgin71 ja ma założone gumki o których pisałeś i dysk SSD siedzi sztywno, ale drugi dysk (ten fabryczny) jest na styk upchany tak że ledwo dałem radę wszystko poskręcać. Czy tak powinno byc że dwa dyski wchodzą na "styk" czy powinny być trochę luzu i wszystko powinno się bez kłopotu poukładać? Muszę jeszcze raz wszystko rozłożyć i na spokojnie i dokładnie poskładać

#11 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 maja 2013 - 07:37

SSD powinien być sztywny, ale na HDD nie ma gumek takich jak SSD, więc jak nie skręca się luźno, to mini jest źle złożony.

#12 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 21 maja 2013 - 12:39

Właśnie rozłożyłem i złożyłem Mini jeszcze raz bardziej dokładnie i teraz wszystko pasuje jak powinno. Jednak złącze IR jest już całkowicie oderwane :mad:.

#13 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 maja 2013 - 13:07

Czyli za pierwszym razem zbytnio się pospieszyłeś:/ Szkoda. Arvika to zrobi zapewne.

#14 shaper

shaper
  • 171 postów

Napisano 21 maja 2013 - 14:29

Ja musiałem przyciąć gumki po bokach przy instalacji ssd gdyż nie mogłem złożyć mini poprawnie.

#15 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 21 maja 2013 - 17:11

Ja musiałem przyciąć gumki po bokach przy instalacji ssd gdyż nie mogłem złożyć mini poprawnie.


Czyli za pierwszym razem zbytnio się pospieszyłeś:/ Szkoda. Arvika to zrobi zapewne.


Gumek nie musiałem docinać, choć może jak bym to zrobił to składanie poszło by jeszcze lepiej.
@virgin71 Przeceniłem swoje możliwości i nie byłem dość ostrożny za pierwszym razem :sad: Chyba wyśle Mini do Arvika jak będę na jakieś wakacje się wybierał, bo drażni mnie strasznie brak diody.

Jeszcze jedno @virgin71; @Arvika. Jak się ma naprawa tego złącz do gwarancji? Czy po takiej naprawie nie stracę gwarancji jak ktoś odkryje że coś było lutowane? Czy będzie to naprawa gwarancyjna, ale odpłatna bo z mojej winy?

#16 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 maja 2013 - 19:37

Jak będzie to dobrze zrobione to nie będzie śladu że coś było lutowane. Fabryka ;)

#17 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 maja 2013 - 11:23

Arvika zrobi to dobrze - zazwyczaj jednak jest mogiła i gwarancja idzie się...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych