Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znikają zadania drukowania i drukarka nie drukuje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 18 maja 2013 - 18:04

Zainstalowałem najnowsze aktualizacje lion mac os 10.8.3 i sterowniki drukarki HP deskjet Ink Advant k209a, połączenie usb, po przesłaniu zadania do drukarki zadanie znika po 1 sek. a drukarka nie drukuje, usuwałem drukarkę i instalowałem ponownie ręcznie wskazując sterownik, wyzerowałem system drukowania i nic nie pomogło. Komputer komunikuje sie z drukarką, bo można np. czyścic głowice czy wyrównać, ale strony testowej czy jakiegoś pliku pdf nie można wydrukować.

#2 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 21 maja 2013 - 19:10

Po wielu zabiegach ( np. reset pram- ale to chyba nie ma związku ) drukuje stronę testową, ale nic więcej.

#3 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 23 maja 2013 - 20:32

Zastanawiam się co może blokować przepływ zadania do drukarki, może jakiś program antywirusowy , albo zapora sieciowa ???

#4 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 24 maja 2013 - 07:37

Miałem identyczny problem, jak korzystałem ze zbyt długiego kabla. Pendrive normalnie działa ale drukarka już nie, więc może to jest problemem?

#5 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 24 maja 2013 - 20:02

Niestety, wymiana kabla usb na krótszy nic nie dała, miałem jeszcze 3 kable usb, krótsze niż ten którego używam i wszystkie sprawdziłem, bez zmian, skaner działa, drukarka drukuje stronę testową, tylko próba wydrukowania czegokolwiek innego nie udaje się, zadanie drukowania natychmiast znika, dzięki za podpowiedź.

#6 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 31 maja 2013 - 19:05

Przeinstalowałem system i drukarka zaczęła drukować, prawdopodobnie Onyx uszkodził jakieś pliki, którym czyściłem system ( na ustawieniach innych niż domyślne ).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych