Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki interface audio usb do MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 JazzyCat

JazzyCat
  • 4 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 14 maja 2013 - 22:56

Witajcie,
od niedawna jestem posiadaczem (szczęśliwym;-) Mac Book 2,9 OS X 10.8.3
Jestem muzykiem. Piszę i nagrywam muzykę dla teatru. Do tej pory nagrywałem audio i midi na PC przy pomocy interface'u Lexicon Omega oraz Cubase 4 LE.
Lexicon (stary) i Mac (nowy) się nie lubią.
Chciałbym zatem kupić nowy interface.
Zależy mi na prostocie:
- możliwości nagrywania jedynie dwóch torów audio jednocześnie (mam dwa dobre mikrofony studyjne)
- częstotliwości 24bit, koniecznie na 96 kHz lub więcej
- wejściu i wyjściu midi
- potencjometrze ustawiającym proporcje między sygnałem z DAW i wejściem
- osobno regulowaną głośnością słuchawek i wyjścia na monitory (to raczej standard)
Co ważne:
- idealnie by było aby Cubase 6 AI lub LE był w komplecie z interfacem

Póki co znalazłem taką opcję:
[url=http://www.steinberg.net/en/products/audio_interfaces/ur_series/ur22.html]UR22[/url]
W zagranicznych testach piszą, że współpracuje z Mackiem dobrze.

Czy macie jakieś doświadczenia z tym interfacem? W Polsce będzie dopiero za chwilę.
A może wiecie, co o podanych wyżej parametrach dobrze chodzi z Mackiem?
Czy możecie polecić coś podobnego? Bardzo zależy mi na sprawdzonych typach - dla tego tu jestem:-)

Serdecznie pozdrawiam!

#2 Odosz

Odosz
  • 79 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 15 maja 2013 - 00:44

Czeka Cię piękna emigracja na Logica - droga przez mękę, sam przez to przechodziłem, ale warto ;) Dlaczego Omega się nie lubi z makiem? Pracowałem trochę na Omedze i z moimi makami się lubią - bez problemu ;)

#3 JazzyCat

JazzyCat
  • 4 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 15 maja 2013 - 10:07

Hej! Dzięki za kontakt. O migracji mówią wszyscy;-) Musiałbym się przekonać, robiąć jakiś duży projekt audio. Wiesz bardzo mnie rozpraszają sprawy techniczne - lubię się zajmować samą muzyką (audio:-) Cubasa ma już oswojonego. Z drugiej strony po to przesiadłem się na Maca żeby nie tracić czasu na ustawienia - stąd wziął się pomysł zakupu nowego inteface'u. Czy można Logica ściągnąć oficjalnie na próbę? Miło słyszeć, że Omega współpracuje. Na moim maczku nie wpuszczała dźwięku. Odtwarzała z tego co pamiętam tylko. I to też po wybraniu nie oczywistych ustawień. Chyba tylko tych dla windowsa (paradoksalnie) Przy wyborze źródła Lexicon Mac była głucha. W dodatku miałem możliwość wypróbowania jej tylko z Garagebandem, w którym (ustawienia) muszę wszystkiego szukać bo go nie znam. Na PC chodziła ale też z problemami. Czy u Ciebie nie było żadnych problemów? Jak ją instalowałeś? (i czy w ogóle?) Co wybierałeś w ustawieniach dźwięku? Pozdrowienia Wojtek

#4 silverball

silverball
  • 218 postów
  • Skądhome is where the heart lies

Napisano 23 maja 2013 - 10:22

Apogee Duet - 2 IN x 4 OUT USB audio interface for iPad and Mac, Logic, Pro Tools, Auria

2 wejścia z genialnymi preampami mikrofonowymi. 2 wyjścia na paczki aktywne. Osobne wyjście na słuchawki. MIDI I/O jako gniazdko USB, jak podpinam taniutki Prodipe USB/MIDI to działa. Kompatybilność z 10.8.3 sprawdzona.

#5 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 23 maja 2013 - 12:40

Ja bardzo polecam M-Audio Fast Track C400. Gratis dostajesz wersję LE Pro Toolsa, ale generalnie działa ze wszystkim. Dwa wejścia Combo (XLR/Jack), lub dwa instrumentalne (do wyboru dla każdego kanału), dwa osobne wyjścia stereo + słuchawki, wejście/wyjście midi bez kombinacji, działa elegancko na ML, tylko niestety sterownik nie jest dostosowany do Retiny :P Jakościowo za te pieniądze nie znajdziesz chyba nic lepszego, nie wspominając o wygodzie, wykonaniu no i wyglądzie ;)

#6 JazzyCat

JazzyCat
  • 4 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 27 maja 2013 - 22:47

Hej,
dzięki za odzew!
Duet zapewne jest świetny. Niestety poza moim zasięgiem finansowym. Pewnie musiałbym jeszcze wyłożyć kasę na DAWa.
M-Audio jest fajną alternatywą.
Czy miałeś możliwość pracy z nim na Qubase? Czy załączony Pro Tools jest funkcjonalny? Z opisu wynika że to bardzo prościutka jego wersja. Nie obsługuje dodatkowych wtyczek itd itp

[url]http://www.avid.com/US/common/products/shadow-box/pro-tools-comparison[/url]

Ja bardzo polecam M-Audio Fast Track C400. Gratis dostajesz wersję LE Pro Toolsa, ale generalnie działa ze działa elegancko na ML, tylko niestety sterownik nie jest dostosowany do Retiny :P

Jakościowo za te pieniądze nie znajdziesz chyba nic lepszego, nie wspominając o wygodzie, wykonaniu no i wyglądzie ;)


co to znaczy, że sterownik nie jest dostosowany do retiny? Mój Mac jest na szczęście bez niej;-) Ja to mam nosa;-)
Jestem prawie zdecydowany na M-Audio, ale minusem jest że dołączona wersja Pro Toolsa nie nagrywa w 96kHz. Sam interface tak. Czy to prawda? Jakie jest dokładnie rozszerzenie Twojego Pro Toolsa? SE czy MP? W którym sklepie go kupiłeś?
Jest też taki zestaw:

[url=http://www.thomann.de/pl/m_audio_pro_tools_mpfast_track_c400.htm]M-Audio Fast Track C400 + ProTools MP - Thomann Polska[/url]

W nim Pro Tools jest jakby ciut większy.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź

#7 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 28 maja 2013 - 06:40

Apogee Duet - 2 IN x 4 OUT USB audio interface for iPad and Mac, Logic, Pro Tools, Auria

2 wejścia z genialnymi preampami mikrofonowymi. 2 wyjścia na paczki aktywne. Osobne wyjście na słuchawki. MIDI I/O jako gniazdko USB, jak podpinam taniutki Prodipe USB/MIDI to działa. Kompatybilność z 10.8.3 sprawdzona.


Popieram naprawde swietna karta jak zreszta reszta od Apogge dedykowane tylko pod MAC OS X bo pod windowsem nie chodzai moze i dobrze :)

W tej samej cenie masz jeszcze RME Babyface jest na 2gim miejscu po Apogge Duet V2. Potem mozesz siegnac jeszcze po Motu Track16.

- - - Połączono posty - - -

Ja bardzo polecam M-Audio Fast Track C400. Gratis dostajesz wersję LE Pro Toolsa, ale generalnie działa ze wszystkim. Dwa wejścia Combo (XLR/Jack), lub dwa instrumentalne (do wyboru dla każdego kanału), dwa osobne wyjścia stereo + słuchawki, wejście/wyjście midi bez kombinacji, działa elegancko na ML, tylko niestety sterownik nie jest dostosowany do Retiny :P

Jakościowo za te pieniądze nie znajdziesz chyba nic lepszego, nie wspominając o wygodzie, wykonaniu no i wyglądzie ;)


Odradzam szczerze mowiac, za te pieniadze naprawde lepiej ciut dolozyc i kupic to co napisalem bo to inna liga jakosci dzwieku. Mialem z niejednym m-audio juz przygody i sorry ale jedynie co od nich kupilem to klawiature z najwyzszej serii i tyle.

Apogee -> RME -> Motu -----------------------------------------------> M-audio tak to wyglada

#8 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 30 maja 2013 - 21:58

Kup sobie sprawdzone rozwiązania czyli MOTU albo RME ,a nie jakies nowe wynalazk typu Apogee . Sam posiadam MOTU 828 i w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.
http://www.motu.com/products

#9 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2013 - 21:00

MOTU 828 w porównaniu do Apogee Duet? Mam oba interfejsy i NIE MA PORÓWNANIA. 828 mk I nie jest zbyt dobry. mk II jest już nieco lepszy, mk III jest ok.

#10 JazzyCat

JazzyCat
  • 4 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 03 czerwca 2013 - 07:33

Witajcie, migracja na Logica (z Cubase) stała się faktem - poszło raczej szybko i bez większych problemów:-) To będzie raczej mój podstawowy program. Choć widzę też kilka plusów Cubase'a - możliwość łatwego rysowania krzywej głośności (fade'ów na początku i końcu każdego ze zdarzeń (regionów) bez otwierania ścieżki automatyki. Co do interfaców - nie mam złudzeń, każdy z trzech wymienionych będzie dobry. Niestety, to nie jedyny sprzęt w który obecnie inwestuje - muszę znaleźć coś do max 1000 zł. Problem Cubase'a z interfacem odpada - i tak jestem już w Logicu. A co myślicie o Focusritte - któryś ze Scarlettów - 4i2 na przykład? Czy ktoś na nim pracował, ma doświadczenie? Wygląda na to, że wprowadzając jedynie 2xaudio do Maca nie powinienem mieć większych problemów z żadnym Pozdrawiam

#11 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 08:46

Kup sobie sprawdzone rozwiązania czyli MOTU albo RME ,a nie jakies nowe wynalazk typu Apogee . Sam posiadam MOTU 828 i w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.
MOTU.com - Products


MOTU 828 w porównaniu do Apogee Duet? Mam oba interfejsy i NIE MA PORÓWNANIA. 828 mk I nie jest zbyt dobry. mk II jest już nieco lepszy, mk III jest ok.


Dokladnie. Motu do Apogee jeszcze daleko... 828 mkIII jesli chodzi o przetworniki nie dorasta do RME Babyface czy Apogee Duet v2. Apogee ma ciut lepszy dziek od RME. Motu to jest karta budzetowa prawde mowiac, wezmy produkty RME albo Apogee z takiej samej serii i cena mowi sama za siebie jak i jakosc wykonania.

Nie mowie, ze Motu jest be i wogole jest dobre jak za ta kase ale jesli ktos nie mial RME i Apogee niech lepiej sie nie wypowiada ze Apogee jest wynalazkiem bo zobacz ile kosztuje podstawowa wersja interfejsu Symphony i nie jest to 2800zl czy tam nawet 4000tys ile sie placi za najwyzsze wersje Motu. Za Rme i Apogee przychodzi placic juz za wyzsze produkty po 10tys. Ja za RME FF400 placilem 4500zl z czego najtansza karta Babyface pomimo, ze nie ma tylu opcji i jest na USB bije ja jesli chodzi o jakosc dzwieku i brzmienie.

Proponuje pokupowac albo pozyczyc sobie pare interfejsow i porownac je miedzy saba zanim sie wysnuje jakies wnioski.

Peace V

- - - Połączono posty - - -

Witajcie,
migracja na Logica (z Cubase) stała się faktem - poszło raczej szybko i bez większych problemów:-)
To będzie raczej mój podstawowy program. Choć widzę też kilka plusów Cubase'a - możliwość łatwego rysowania krzywej głośności (fade'ów na początku i końcu każdego ze zdarzeń (regionów) bez otwierania ścieżki automatyki.
Co do interfaców - nie mam złudzeń, każdy z trzech wymienionych będzie dobry. Niestety, to nie jedyny sprzęt w który obecnie inwestuje - muszę znaleźć coś do max 1000 zł.
Problem Cubase'a z interfacem odpada - i tak jestem już w Logicu.

A co myślicie o Focusritte - któryś ze Scarlettów - 4i2 na przykład?
Czy ktoś na nim pracował, ma doświadczenie?

Wygląda na to, że wprowadzając jedynie 2xaudio do Maca nie powinienem mieć większych problemów z żadnym
Pozdrawiam


Apogee One:

Apogee One, djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop

Powinien wystarczyc. I trzeba wziac pod uwage, ze karty Apogee sa robione tylko pod MAC OS X i nie chodza pod Windowsem. Ich glowne srodowisko pracy to Logic i Garagebank ale w innych programach chodza oczywiscie bez problemu.

Mozesz jeszcze wziac pod uwage: Lexicon I-O | 22

#12 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 16:49

Co do interfaców - nie mam złudzeń, każdy z trzech wymienionych będzie dobry. Niestety, to nie jedyny sprzęt w który obecnie inwestuje - muszę znaleźć coś do max 1000 zł.


duet/srebrny/ na ebay lub allegro

#13 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 17:15

duet/srebrny/ na ebay lub allegro


Po co uzwke skoro za ta kase kupi Apogee One, ktore powinno wystarczyc jak nie to Lexicon IONIX 22 tez niczego sobie bo sam to teraz do testow kupuje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych