Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nju.mobile - ktoś już to ma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#101 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 29 marca 2017 - 16:12

Korzystanie z tej funkcji jest zasadne w szczególnych sytuacjach np. słaby zasięg gsm, a dobre stabilne wifi....lub za granicą.



#102 Uzer

Uzer
  • 4 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 14:58

Ja osobiście nie mam, ale ma mój znajomy i chyba nie narzeka :P ale i tak Moim zdaniem najlepszy jest play



#103 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 07 kwietnia 2017 - 13:36

W Nju (abonament) wifi calling działa za granicą, Nju (na kartę) tylko w kraju.....


  • Ramcel76 lubi to

#104 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 19 maja 2017 - 13:27

prawda jest taka, że każdy swoją sieć chwali :)



#105 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 maja 2017 - 18:09

prawda jest taka, że każdy swoją sieć chwali :)

Gdyby to była prawda to nie istniałoby zjawisko przechodzenia z sieci do sieci, a prawda jest taka, że dzięki temu jest duża konkurencja i korzystne ceny.



#106 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 22 maja 2017 - 13:55

Gdyby to była prawda to nie istniałoby zjawisko przechodzenia z sieci do sieci, a prawda jest taka, że dzięki temu jest duża konkurencja i korzystne ceny.

pewnie, że konkurencja działa na korzyść konsumenta. to supe zjawisko, tylko się śmieję, że nie raz niektórzy czasem tracą kasę na niekorzystniej ofercie a i tak w niej siedzą i chwalą...  ale nie neguję nikogo. teraz to trzeba mieć oczy dookoła głowy



#107 miroslawski

miroslawski
  • 16 postów

Napisano 23 maja 2017 - 13:21

nju ma chyba jedną z mocniejszych ofert



#108 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 24 maja 2017 - 12:18

http://www.njumobile.pl/oferta/nju-z-rachunkiem;jsessionid=6BD6D35EE201C2304F53766D65E3CFEF.sunwww105

 

to cała oferta i wygląda całkiem całkiem



#109 miroslawski

miroslawski
  • 16 postów

Napisano 25 maja 2017 - 11:28

tak się zastanawiam czy ktoś ich przebija na polskim rynku



#110 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 25 maja 2017 - 13:45

Czy przebija to nie wiem, ale bliźniacze oferty ma Virgin i Vikings. Pewnie też kilka innych. 



#111 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 25 maja 2017 - 13:49

http://bit.ly/2qZNZQf tutaj mam takie porównanie ofert. tak czy sik nju nieźle wygląda



#112 miroslawski

miroslawski
  • 16 postów

Napisano 26 maja 2017 - 11:26

o.. to jednak jest coś tańszego, ale szczerze mówiąc nie słyszałem o tych najtanszych



#113 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 26 maja 2017 - 11:48

W Plusie wszystko bez limitu i 10 GB kosztuje 20 zł.

Cennikowo 25 zł ale Plus na kartę po każdych 4-ech doładowaniach 5-te dodaje gratis, stąd cena 20 zł.

 

W zestawieniu jakie jest  wklejone wyżej jest błąd. Nju daje nie 10 GB ale 13 GB, jednak kosztuje nie 29 ale 39 zł.


Użytkownik Janusz MB edytował ten post 26 maja 2017 - 11:50


#114 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 26 maja 2017 - 12:30

Od kilku miesięcy żona i dziecko mają tandem 29+9. Z uwagi, że pomarańczowa matka nju ma mnie w głębokim poważaniu po 15 latach (wtedy jeszcze idea była) zmieniam operatora a właściwie nazwę sieci. Ten sam operator ale warunki lepsze i umowa, którą mogę w każdej chwili rozwiązać. Dziwna polityka.


iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#115 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 26 maja 2017 - 12:49

Orange

29 + 9 -> 38 na 2 osoby daje 19 zł na osobę plus dodatkowo to co na stacjonarne. Na osobę będzie dokładnie po 5 GB.

 

Plus

Za 1 zł więcej będziesz mieć 2 razy więcej internetu na każdym numerze i nielimitowane rozmowy na stacjonarne.

Gdyby komuś zależało tylko na wszystkich nielimitowanych rozmowach, to za 10 zł ma wszystkie rozmowy, komórkowe i stacjonarne bez limitu.

 

Żeby nie było, że swój ogonek pliszka chwali, to rodziną jesteśmy w T-Mobile, ze względu na zasięg w naszych typowych okolicach ;)


Użytkownik Janusz MB edytował ten post 26 maja 2017 - 12:50


#116 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 26 maja 2017 - 12:53


Żeby nie było, że swój ogonek pliszka chwali, to rodziną jesteśmy w T-Mobile, ze względu na zasięg w naszych typowych okolicach ;)

 

Dokładnie z tego samego powodu wybieram orange/nju.


iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#117 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 27 maja 2017 - 01:26

Dokładnie z tego samego powodu wybieram orange/nju.

Ja z kolei po 6 latach z Orange uciekam od nich... ;) zasięg, jakość połączeń na Pomorzu wola o pomstę do nieba! Wejherowo, Rumia, Rewa, Półwysep - trzaski, zniekształcenia głosu, zrywanie połączeń są na porządku dziennym.

Ja mam 2 iPhony u nich (6s i 7), na 2 kartach SIM - i na każdym to samo. Mój chrzestny w firmie ma 32 karty na różnych telefonach i to samo... Orange/Nju jest tanie - i tylko tyle.

W grudniu uciekam do innej sieci... jeszcze nie wiem do jakiej.... zależy mi na dobrym necie. Co możecie polecić? Karta/abonament - obojętnie :)

#118 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 27 maja 2017 - 08:28

Play ma od dość niedawna ograniczenie szybkości transferu niezależne od ilości ściągniętych danych jeśli nie jesteś w ich zasięgu a w "zasięgu 3 z 4 sieci". Teoretycznie 3 Mbps, w praktyce i regulaminie jest jeszcze współczynnik obciążenia obcej  stacjo bazowej, co się przekłada na 0,75 Mbps.

 

Orange priorytyzuje ruch. Teoretycznie niemożliwie, jak mi mówiono, ale mając kartę na próbę doładowaną jedną z ich promocji "gigabajty za 6 zł" w miejscu dużego skupiska ludzi transfer spadał tak, ze YouTube zrywało nawet przy rozdzielczości 480px. Znajomi siedzący obok z Orange w abonamencie nie mieli takich kłopotów. Poza tym, w terenie, poza osiedlami blisko uczelni, Orange z jakością i zasięgiem super. Ale na kartę i doładowany "prawie darmową" wakacyjną promocją internet w Orange był słaby. Nie wiem, czy normalna usługa na kartę działa już dobrze, czy dopiero abonament jest w wysokim priorytecie.

 

Mamy T-Mobile i jest dobrze. Jest ograniczenie do 15 Mbps LTE na kartę ale z tym da się już sensownie używać internetu. LTE działa rzeczywiście 15Mbps down/up. Na karcie nie ma niskiego priorytetu względem abonamentowców.

 

Numer mam jeszcze z pierwszych puli 601/602/501. Tyle lat w abonamentach, ale od teraz już zawsze będzie tylko na kartę, do abonamentu nigdy nie już nie wrócę.

 

 

Plusa nie miałem okazji sprawdzać. Bałem się tego, że Plus nie ma "certyfikacji - błogosławieństwa Apple" i wszystko co z tego wynika.



#119 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 27 maja 2017 - 16:14

Ja mam taryfę biznesowa w Orange i LTE np. na Helu wyciąga ok 90MB/32MB - wiec jest rewelacyjnie... tylko jakość rozmów słaba :(
Mam taryfę z internetem nolimit.

Poważnie takie restrykcje są w PLAYu i Tmobile?

O co chodzi z tymi certyfikacjami PLUSa?

#120 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 27 maja 2017 - 16:25

W T-Mobile oferty nolimit na kartę mają stały lejek 15 Mbps. Taka oferta i regulamin. Chcesz 50 Mbps? To sobie kup abonament.

Nie jest źle, wystarcza na normalne użytkowanie.

Test Netflix pokazuje mi na iPhone 5s stabilne dowload i upload około 16 Mbps.

 

Dodatkowo, jeżeli chcesz WiFi Calling albo Voice Over LTE to T-Mobile zablokowało te usługi na kartach. Tylko abonament.

 

Play w tym roku wprowadził limity dla wszystkich, także dla abonamentów, max 3 Mbps download i 1 Mbps upload. Żeby nie mieć limitów trzeba się logować do nadajników Play a nie do z których Play korzysta. Więc rozmowy masz dobre, bo jest zasięg czterech sieci, jak w reklamach, ale internet w Play to teraz porażka.

 

Play nie ma i nie będzie mieć Voice Over LTE. Jest WiFi Calling. Trudno się połapać na ich WWW jakie dali ograniczenia abonament/karta. Jest dostępna lista taryf abonamentowych.

 

Tylko Orange udostępnia WiFi calling na kartach, ale zablokowało na kartach WiFi calling za granicą (gdzie darmowe hotelowe WiFi calling jest najbardziej przydatne).

 

Z drugiej strony, w Orange jest priorytyzacja ruchu, z dużym faworyzowaniem abonamentów.

Na próbę miałem kartę Orange i gigabajty z promocji Orange, jednak nie bardzo dało się nawet z YouTube korzystać. Koledzy obok z abonamentem nie narzekali na internet. Zrobiliśmy my z podmianą SIM i sytuacja się odwróciła, Orange na kartę internet miał słaby.

Kiedy wyjechałem za miasto, siec była nieobciążona, internet Orange działał mi rewelacyjnie. 

 

Operatorem, który nie obsługuje nawet WiFi Calling jest już tylko Plus.

 

Plusa nie miałem. Oficjalnie to Apple w Polsce wymienia tylko 3 sieci GSM wpółpracujące bezproblemowo z iPhone

https://www.apple.co.../LTE/#iphone-se

 

"Wsparcie operatorów sieci komórkowych dotyczące telefonu iPhone i obsługiwane przez nich funkcje w Europie"

https://support.appl.../pl-pl/HT204040

 

Są tylko Orange, Play, T-Mobile z wyjasnieniem

  1. W tym regionie wsparcie techniczne dla telefonów iPhone zapewnia operator, a nie firma Apple.

Użytkownik Janusz MB edytował ten post 27 maja 2017 - 17:29


#121 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 29 maja 2017 - 10:46

generalnie te oferty inne niż 4 znanych polskich operatorów są wg Was w porządku czy coś jest nie tak.? nie ukrywam,że zawsze miałem trochę sceptyczne podejście do nich



#122 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 29 maja 2017 - 12:13

Chcesz tani roaming na rozmowy i internet? Zostań przy dużych operatorach.

I tak wylatujesz samolotem poza UE na wakacje? Wirtualni w Polsce są OK o ile nie korzystają z infrastruktury Play.

 

Najlepiej poczekaj aż się sytuacja wyklaruje po 15 czerwca. Czuję nadchodzące spore zmiany w ofertach z powodu wymuszonych przepisami zmian w roamingu.



#123 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 30 maja 2017 - 09:42

gwoli ścisłości.. z twojej wiadomości wynika, że play nie ejst najlepszym wyborem na operatora?



#124 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 30 maja 2017 - 12:42

"To już początek końca zasięgu 4 sieci w Play"
 
Przez długi czas Play komunikował swoją ofertę jako zasięg 4 sieci (swojej i Orange, T-Mobile, Plus w roamingu). Teraz sytuacja ulega powoli zmianie i pierwszym krokiem ku temu jest ograniczenie przez Play prędkości transferu danych w roamingu krajowym.
 
Play rozbudowuje swoją sieć coraz bardziej, a do tego potrzeba funduszy, które uciekają do „wielkiej trójki”, której trzeba za ten roaming płacić. Więc Play postanowił obciąć transfer (pobieranie 3 Mb/s i przy wysyłaniu 1 Mb/s) klientom, którzy logują się do sieci w roamingu (korzystają z zasięgu Orange, Plus, T-Mobile).
 
Tak o to Marcin Gruszka, rzecznik Play, wyjaśnił ten ruch
 
Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę naszych klientów, że we własnej sieci Play mogą korzystać z maksymalnych prędkości internetu. Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play.
 
 
Inne branżowe media opisywały
Nasze testy potwierdzają limit - po zalogowaniu karty SIM do sieci Plus, w testach szybkości pobierania wskazówka zatrzymuje się tuż przed 3 Mb/s. Podobnej granicy nie udało nam się zauważyć w sieci T-Mobile, bo pomimo pełnego zasięgu nie dało się pokonać nawet 2 Mb/s. 
 
 
Jako wieloletni klient Play miałem szczęście nie przedłużając umowy, przy bezterminowym kontrakcie mogłem zmienić operatora.
 
Późniejsze drążenie tematu ujawniło, że ogranicza nie tylko Play ale stopień obciążenia stacji bazowej.
W mojej okolicy po wprowadzeniu ograniczeń nie udawało się zbliżyć z download do 1 Mbps.

 

 

[EDIT]

 

Dostałem zapytania na priv. Dlaczego? Nie mam nic wspólnego z telekomami.

Odpiszę na forum. Play ogranicza wszystkim transfer bez względu na ilość pobranych w okresie rozliczeniowym danych.

Operatorzy wirtualni mają te same ograniczenia Play

 

Link do informacji operatora

https://mobileviking...w-can-i-use-it/

Przesył danych w sieci Play osiąga maksymalną prędkość technologii 4G LTE, natomiast w T-mobile - HSPA+ (dla roamingu krajowego jest to prędkość maksymalnie 3 mbit/s).


Użytkownik Janusz MB edytował ten post 30 maja 2017 - 12:44


#125 piesekleszek

piesekleszek
  • 19 postów

Napisano 31 maja 2017 - 09:40

w takim razie, to te problemy w play są chwilowe na to wychodzi.. tzn chwilowe.... może ta chwila trochę potrwać






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych