Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Językowa rewolucja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#51 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 09 lipca 2006 - 21:08

nie wiem. od malego uzywam systemu po angielsku. w 1992 nie bylo amiga osa po polskiemu i jakos sobie poradzilem pomimo, ze mialem 8 lat

Ja tez od malego uzywalem kompa z ang systemem, ale wtedy mialem czas na zabawe w sprawdzanie wszystkich opcji metodą "prób i błędów". Natomiast ktoś inny może miec lat 40, wczesniej uczyc sie tylko rosyjskiego, a wtedy ma problem... Zaczyna jak dziecko, a przecież mógłby miec choc troche ulatwioną sprawę. Poza tym, dlaczego nie mialbym miec mozliwosci pracy z systemem w jezyku ojczystym?

#52 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 09 lipca 2006 - 21:18

Hm, skoro tak, to po co w ogóle lokalizować programy?

Dla zabicia czasu autora lokalizacji ... ;)

#53 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 10 lipca 2006 - 06:29

Heidi, daj spokój małolatom. Oni na razie wolą kupować w Shop'ach, a przy karmieniu się wyłącznie hamburgerami rozumiem, że mogą pojawiać się trudności w wymiawianiu polskich (trudnych) słów zatem amerykański bełkocik preferują - nie ma dla nich wyjścia. Kiedyś, żył sobie taki Pan. Nazywał się Rej i coś napisał w rodzaju, "źe Polacy nie Gęsi i swój język mają", ale to było tak dawno, że kto to pamięta?

#54 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 10 lipca 2006 - 19:09

Heh, i tutaj ukazał się szacunek dla innych użytkowników forum. Ciekawe tylko jaki wiek (lub może coś innego) uważasz za małoletni ...

#55 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2006 - 19:12

Ja jestem po 40-ce i czuję się młodo ;-)

#56 uran

uran
  • 52 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 lipca 2006 - 21:07

Aliści nie jeno młodziankowie, co pożywają bułki z wieprzowiną, o poprawnej Polszczyźnie nie pomną, a y ci, co przywołują imć Reya, nijakiej atencyi dla pisowni nie mają a gęsi majuskułą piszą.

#57 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2006 - 22:53

Chapeau bas! :-)

#58 Krzysztof-n

Krzysztof-n
  • 109 postów

Napisano 10 lipca 2006 - 23:47

Tylko dla kogo Heidi bo jeśli dla naszej, jednej z niewielu, forumowiczek za wyjątkowo przemyślaną wypowiedź to ... hmmm chyba się nie dziwię. A jeśli nie no to Chepeau bas :)

#59 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lipca 2006 - 00:17

Jeżeli już, to "przed kim" ;-)

#60 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lipca 2006 - 08:36

Przebóg, azaliż rodzi się nam nowa świecka tradycja? Przechodzim na forum na język przodków naszych? :-) A i nowe polonizacye wyglądać by mogły nader uciesznie...

#61 pawello

pawello
  • 150 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 października 2006 - 12:33

Hm, skoro tak, to po co w ogóle lokalizować programy?

To moze od razu oglosmy sie kolonia angielska lub amerykanska? Moze jeszcze zmienimy flage? ;-). A moze zlikwidowac w ogole jezyk polski? A moze od razu ustawowo zakazac jego uzywania w mowie i pismie z wymiarem kary wiezienia od lat 5 wzwyz? A po cholere w ogole inne panstwa inne jezyki i inne cokolwiek niz jedyne sluszne?

A po to lokalizowac zeby programy byly po polsku poki jestesmy jeszcze polakami i kropka.. Skoro cywilizowany swiat tak robi to dlaczego my tak mamy nie robic? Jakos niemcy nie maja w sklepach jedynej slusznej wersji jezykowej np OS X tylko swoja natywna prawda? Ja mysle ze to jest wystarczajacy powod do lokalizowania ;-)

#62 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2006 - 13:27

To moze od razu oglosmy sie kolonia angielska lub amerykanska? Moze jeszcze zmienimy flage? ;-). A moze zlikwidowac w ogole jezyk polski? A moze od razu ustawowo zakazac jego uzywania w mowie i pismie z wymiarem kary wiezienia od lat 5 wzwyz? A po cholere w ogole inne panstwa inne jezyki i inne cokolwiek niz jedyne sluszne?

A po to lokalizowac zeby programy byly po polsku poki jestesmy jeszcze polakami i kropka.. Skoro cywilizowany swiat tak robi to dlaczego my tak mamy nie robic? Jakos niemcy nie maja w sklepach jedynej slusznej wersji jezykowej np OS X tylko swoja natywna prawda? Ja mysle ze to jest wystarczajacy powod do lokalizowania ;-)



chyba jednak nie zrozumiales ironi Heidiego :/ Heidi wlasnie zajmuje sie lokalizacja programow i to robi, dodam ze bardzo dobrze i profesionalnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych