Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Handbrake nie zgrywa filmów DVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 fojewa.135

fojewa.135
  • 39 postów

Napisano 01 maja 2013 - 17:28

Witam. Na wstępie, posiadam Macbook'a Pro 13" 2012; os x: 10.8.3. Mam otóż problem z programem handbrake bowiem chciałbym pozgrywać moje, zaznaczam oryginalne płyty z serialem "Prison Break" po to by ich nie wozić ze sobą non stop. Jednak owy program informuje mnie, że nie mógł znaleźć kompatybilnej wersji "libdvdcss" informując dodatkowo, że 32-bitowa wersja tego czegoś nie jest kompatybilna z 64-bit programem. Dalej oczywiście jest opcja, żeby to ściągnąć, jednak nie odnajduje strony. Ściągnąłem to sam z siebie z neta, nie poprzez program no i po rozpakowaniu nie wiem co z tym zrobić. Mam to przenieść do zawartości programu czy jak? Pozdrawiam :)

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 01 maja 2013 - 17:35

Normalnie instalujesz. Masz VLC media player? Tez bedzie Ci potrzebny. A jesli masz dalej problemy, programem MakeMKV zrób sobie kontener filmu i wtedy zamien go do MPEG właśnie HandBrake'm

#3 fojewa.135

fojewa.135
  • 39 postów

Napisano 01 maja 2013 - 17:44

Właśnie doszedłem do tego, że trzeba zainstalować, ale nic to nie dało, a VLC też mam

MakeMKV informuje mnie, że nie może odtworzyć płyty i wyskakuje jakiś błąd scsi..

"Napęd DVD+R-DL MATSHITA DVD-R UJ-8A8 HB14 posiada zabezpieczenie RPC, które nie może zostać pominięte. Zmień region napędu lub zaktualizuj jego oprogramowanie na: http://tdb.rpc1.org . Najprawdopodobniej wystąpią błędy."
Właśnie taki komunikat się pojawia, a po nim to już same błędu scsi

#4 MrJames

MrJames
  • 367 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 maja 2013 - 18:28

Mam to samo i dzisiaj ściągnąłem z Mac AppStore 'Free DVD Ripper'. Polecam.

#5 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 01 maja 2013 - 18:32

Mac the ripper i dopiero handbrake. BTW jeśli masz kupione filmy z itunes a chcesz je oglądać bezpośrednio z tv lub z NAS-a (z pominięciem ipada czy maka) to konieczne jest zdjęcie z nich DRM-a

#6 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 01 maja 2013 - 18:38

MakeMKV informuje mnie, że nie może odtworzyć płyty i wyskakuje jakiś błąd scsi..


A nie czasem blad CSS?

#7 fojewa.135

fojewa.135
  • 39 postów

Napisano 01 maja 2013 - 23:45

No właśnie nie CSS tylko SCSI. Spróbuję z czymś inntym, ale wielkie dzięki za pomoc ;) Z kolei w "Free DVD ripper" wyskakuje info "no valid title found" Coż, najwyżej pozgrywam to na jakimś Windowsie, a później poprzerzucam. Jeszcze raz wielkie dzięki :) Witam po raz kolejny:) Właśnie wypróbowałem "MacX DVD Ripper Mac Free Edition" Program sprawdza się niesamowicie, jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego w miarę szybki. Mam nadzieję, że komuś się przyda.

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 maja 2013 - 14:49

A nie czasem blad CSS?


Lol, zrobiłeś mi dzień.

#9 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 02 maja 2013 - 18:21

Gdyz poniewaz bo...?

Content Scramble System – Wikipedia, wolna encyklopedia

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 maja 2013 - 20:22

Gdyż ponieważ komunikat jasno potwierdzał, że to SCSI - Wikipedia, the free encyclopedia

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2013 - 21:37

Użytkownik ma podłączony napęd SCSI? W jaki sposób soft obsługujący Superdrive miałby meldować o błędzie SCSI? Jeżeli MATSHITA DVD-R UJ-8A8 HB14 nie ma firmware RPC-1, to próba odtworzenia/ripowania DVD z rejonu 1 w rejonie 2 da chyba sygnał o błędzie CSS.

#12 fojewa.135

fojewa.135
  • 39 postów

Napisano 04 maja 2013 - 14:50

Nie mam pojęcia o co chodzi, ponieważ się na tym nie znam. Jeżeli wiesz co i jak ma podłączone MacBook Pro 13" połowa 2012r. to ja mam dokładnie tak samo. Niczego od nowości nie zmieniałem. :) Poza tym zależało mi na rozwiązaniu problemu, a nie zorganizowaniu Waszego wolnego czasu, także nie pisałbym o czymś co u mnie nie występuje :) Niemniej jednak wielkie dzięki za wszelką pomoc! Problem ostatecznie rozwiązałem zmieniając program na MacX DVD Ripper Mac Free Edition :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych