Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PHOTOSHOP 5.5 + scratch disc problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jbpro

jbpro
  • 49 postów

Napisano 29 kwietnia 2013 - 09:07

Witam posiadam legalnego photoshopa 5.5 okolo 16 GB ram system 10.68, komputer mac pro intel i 2 dyski systemowy jako SSD 128 gb Kingstona i a drugi 250 gb WD W photoshopie mam ustawione 2 SCRATCH DISKI 1. SSD (systemowy) 2. 250 GB Mam nastepujacy problem jak otwieram bardzo duze plki i zaczyna brakowac miejsca na systemowym dysku SSD Photoshop powinien wykorzystywac nastepny dysk w celu stworzenia temp-u a tak sie nie dzieje dlaczego? i w momencie zapelnienia 1 dysku wyswietla mi sie komunikat "disc full" choc jest bardzo duzo miejsca na drugim dysku? Dzialalo to nawet w starych wersjach PS

#2 Mc oL

Mc oL
  • 60 postów

Napisano 29 kwietnia 2013 - 10:38

ustaw w Ps jako pierwszy scratch disc - dysk 250 GB, a systemowego najlepiej w ogóle (bo jako, że to SSD, to pewnie ma małą pojemność i jak go zatkasz plikami tymczasowymi Ps, to system ani zipnie)

#3 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 29 kwietnia 2013 - 14:37

Dysk SSD 128 GB na system, mail, aplikacje, swap systemowy i jeszcze temp Photoshopa to trochę za mało - szczególnie przy dużych plikach Photoshopa. Taki dysk, by swobodnie pracować na dużych plikach, powinien mieć 512 GB - mi nie raz Photoshop pokazuje w swapie 200 GB i więcej.

#4 jbpro

jbpro
  • 49 postów

Napisano 29 kwietnia 2013 - 15:33

Wszystko rozumiem dzieki za odpowiedzi ale dlaczego nie wykorzystuje wolna przestrzen na drugim sratch discu tylko z jednego pierwszego ustawionego

#5 Mc oL

Mc oL
  • 60 postów

Napisano 29 kwietnia 2013 - 21:15

chyba dlatego, że zapycha , ile może dysk ustawiony, jako pierwszy (dlatego też nie należy ustawiać małego dysku, zwłaszcza systemowego, na pierwszym miejscu)

#6 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 20 listopada 2013 - 16:20

Mala rada, w ciagu pracy 8-12 h dziennie pracy w PS co jaki czas go zamykam i otwieram na nowo dzieki temu ''uwalnia'' pamiec (ram) i ten skracz ;) przyspiesza to znacznie prace. To jest ewidentny bug w PS bo jak sie nnp otworzy duzy plik i go zamknie to dalej jakby jest zajeta ta pamiec... dopiero po zamknieciu i otwarciu PS wraca do normy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych