Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy pojawią sie reklamy Apple "Intel Inside"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy pojawią sie reklamy Apple "Intel Inside"? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak, i będzie to miało pozytywny wpływ na markę Apple. (1 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Tak, i będzie to miało negatywny wpływ na markę Apple. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie (2 głosów [66.67%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 66.67%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 grudnia 2005 - 10:44

W ostatnim wydaniu BusinessWeek Arik Hesseldahl zastanawia się, czy Apple planuje rozpoczęcie kampanii reklamowej z hasłem "Intel Inside" po rozpoczęciu przechodzenia na nową platformę. Hesseldahl pisze "... najbardziej interesującym pytaniem jest czy Apple umieszczając procesory Intela będzie korzystało z marki na zewnątrz komputerów. Czy Apple umieści naklejki, które obecnie znajdują się na komputerach innych marek. I stąd ankieta. Czy Apple umieści takie emblematy, uważając iż będzie to miało pozytywny wpływ na własną markę?

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 grudnia 2005 - 11:32

Do tej pory nie umieszczano na macach naklejek z informacją o wnętrznościach więc czemu miało by się to zmienić...
Co do skutków negatywnych i pozytywnych to zatwardziałych wielbicieli PPC może to być sygnał odstraszający jednak i tak kupią oni te maci bo niespecjalnie jest alternatywa przecież nie toshiba i winda.
Pozytywnym skutkiem może być przyciągnięcie użytkowników Windows do marki apple jednak przez zatwardziałych zwolenników PPC może zostać odebrane negatywnie...
-----------------------------
błędne koło

#3 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 19 grudnia 2005 - 15:18

A czy Apple umieszcza na iMacach nalepki ATI ? czy inne... jasne, że nie będzie kiczowatych nalepek, nawet z nowym logiem Intel'a... NO WAY! :twisted: :twisted: :twisted:

#4 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 grudnia 2005 - 15:54

NIE, NIE, NIE intel zrezygnował z tego hasła promocyjnego :) jeżeli nie zauważyliście tego to intel zmienil też swoje logo :)

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 19 grudnia 2005 - 16:11

Do tej pory nie umieszczano na macach naklejek z informacją o wnętrznościach więc czemu miało by się to zmienić...


JSG, :) hmm... a umnie na PowerMac-ach(9500/7500/7600/6100 i performa 6320) pisze PowerPC :mrgreen:
...czyli raczej umieszczali :wink:


nie dość że Intel to jeszczę będzie paskudna naklejka informująca o tym :( - ja na Nie!

#6 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 grudnia 2005 - 20:23

Moim zdaniem nie będzie żadnej kampanii reklamowej, a to z co najmniej dwóch przyczyn: - Mac-i to wciąż tylko 4-6% udziału w rynku komputerów osobistych; - Dla wielu zagorzałych Mac-userów marka Intel nie robi źadnego wrażenia.

#7 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2005 - 09:02

Mac-i to wciąż tylko 4-6% udziału w rynku komputerów osobistych;


jest 3.9%, bedzie 4,7 w tym roku.

i to jest bardzo duzo, ile procent rynku ma Toyota ... nie wiem ale mało.... jednak się reklamuje

#8 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudnia 2005 - 09:11

Mam nadzieje, ze jesli logo Intela pojawi sie na macach to w takiej postaci jak naklejka "eject" na klawiszu F12 w xBooku - ma tylko informacyjny charakter i bez problemu mozna ja odkleic i wyrzucic do kosza;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych