Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 9 system overload


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 maja 2013 - 17:46

Moze maja ha macki :P

Ja na 2 laptopach apple mam Logica 9.1.8 na 10.8.3 i nic sie nie zacina nic nie wysypuje. Dzisiaj odbieram 2ga retine wiec i tam wrzuce do testow. Co zauwazylem na ha macu jak mialem to to, ze czesciej sie programy wysypywalu albo sie wieszaly z czego jak rpacuje na sprzecie apple nic takiego sie nie dzieje.


Obydwoje mają MacBooki Pro i jak wcześniej zaznaczałem oryginalne Logicki.
O dziwo, na żadnym HA-MAC'u tych błędów nie ma.

#27 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 16 maja 2013 - 08:27

Obydwoje mają MacBooki Pro i jak wcześniej zaznaczałem oryginalne Logicki.
O dziwo, na żadnym HA-MAC'u tych błędów nie ma.


Ja mialem sporo na ha-macu zawiech i bledow. Na 2 retinach i na mbp early 2008 nic sie nie dzieje. Logic oczywiscie oryginalny wersja plytowa plus update z servera apple do 9.1.8 i wszystko smiga az milo :)

Moze mieli jakies wtyczki co im robily misz masz bo to zazwyczaj najczestsza przyczyna problemow zle niekompatybilne wtyki a to tez aktualizuje na biezaco

#28 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 07 czerwca 2013 - 11:58

Słuchajcie, a jeśli miałbym podłączony na firewire dysk zewnętrzny z samplami, myślicie, że problem mógłby zniknąć? Czy ten dysk zewnętrzny musiałby mieć 7200 rpm, czy wystarczyłoby 5400? Znacie jakiś dysk zewnętrzny który jest jednocześnie pojemny, na FW/TB, a jednocześnie ma prędkość 7200?
Najlepszą opcję, jaką znalazłem, to to: My Passport Studio - tyle że wciąż prędkość 5400.
Może ktoś wytłumaczyć mi proces "niewyrabiania maca"? Ktoś napisał, że najpierw nie wyrabia ram, dlatego szuka pomocy w dysku, który za wolno chodzi i wszystko się sypie. Jeśli dołożyłbym kość i dobił do 8 gb ramu myślicie, że problem mógłby zniknąć?

#29 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 czerwca 2013 - 17:50

Słuchajcie, a jeśli miałbym podłączony na firewire dysk zewnętrzny z samplami, myślicie, że problem mógłby zniknąć? Czy ten dysk zewnętrzny musiałby mieć 7200 rpm, czy wystarczyłoby 5400? Znacie jakiś dysk zewnętrzny który jest jednocześnie pojemny, na FW/TB, a jednocześnie ma prędkość 7200?
Najlepszą opcję, jaką znalazłem, to to: My Passport Studio - tyle że wciąż prędkość 5400.
Może ktoś wytłumaczyć mi proces "niewyrabiania maca"? Ktoś napisał, że najpierw nie wyrabia ram, dlatego szuka pomocy w dysku, który za wolno chodzi i wszystko się sypie. Jeśli dołożyłbym kość i dobił do 8 gb ramu myślicie, że problem mógłby zniknąć?


Ja na twoim miejscu dołożyłbym ramu i zmienił dysk wewnętrzny na 7200rpm.
Wyjdzie taniej niż jakikolwiek zewnętrzny i wszystko będziesz miał w jednej całości.
A jeszcze lepiej by było w miejsce napędu włożyć SSD, to lapek dostanie na prawdę dużego kopa.

#30 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 13 czerwca 2013 - 13:49

A co powiecie na zewnętrzny dysk z interfejsem Ethernet? Mac jest wyposażony w Port Gigabit Ethernet (1gb/s), nada się?

#31 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2013 - 15:39

Raczej w tej chwili nie nada się. Protokól eth nie gwarantuje synchronizacji kolejności dostarczania pakietów, nie gwarantuje 100% dostaw, nie gwarantuje stałe lub przewidywalnej latencji. Jasne, jakość małych sieci jest wysoka i te ograniczenia mogą mieć pomijalny wpływ na jakość zapisu/odczytu. Bardziej martwiłbym sie o warstwę zarządzającą NASem. Chyba nie jest jeszcze przygotowana do obsługi wielu strumieni audio zapisywanych i odczytywanych w czasie rzeczywistym, chociaż jeżeli można odtworzyć video w HD z NASa, przepustowość i potencjał jest. Może to przyszłość? Przepuszczanie strumieni audio przez ethernet jest możliwe, ale póki co działa sprawnie w transportach live typu CobraNet albo RedNet.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych