Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 9 system overload


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 24 kwietnia 2013 - 11:24

Witam, problem z komunikatem "System Overload. The audio engine was not able to process all required data in time. (-10011)" Wszystko się tnie powyżej 5 ścieżki. Dodam, że czytałem wcześniejsze tego typu posty, gdzie radzono zwiększyć bufor na 1024. Tylko, że to nie pomaga. Korzystam z wtyczek przez kontakt 5 (cinematic strings pro). Dodam, że one czasem się tną bez logica, tylko jak sobie gram w kontakcie, o co chodzi? Może coś w Kontakcie jest ustawione nie tak? Procesor czterordzeniowy, 4 gb ram. A przy okazji to może ktoś rozjaśni kwestie tego ustawiania multi timbral między kontaktem i logic, o co w tym chodzi?

#2 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 24 kwietnia 2013 - 11:47

Jaki masz dysk? SSD, czy HDD? Jak HDD, to ile rpm? Wbudowane w MacBooki standardowo dyski potrafią się i bez wtyczek nie wyrabiać, a jeżeli masz wysokiej jakości sample, to może nie wystarczać RAM-u i musi wczytywać z dysku.

#3 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 24 kwietnia 2013 - 12:20

HDD 500gb 5400 rpm :/ Na 100 % to wina dysku? Jak kupię jakiś zewnętrzny, problem zniknie? Czy może to jednak wina karty dźwiękowej? Co polecacie, jakiś zewnętrzny ssd?

- - - Połączono posty - - -

ktoś napisał, że trzeba odznaczyć safety buffer, tylko gdzie to znaleźć?

#4 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 24 kwietnia 2013 - 18:10

Bardzo wątpię, żeby to była wina karty dźwiękowej – obserwuj kontrolki użycia CPU i HDD w Logicu – one powinny zasugerować, co nie wyrabia – ale nie sądzę, żeby to czterordzeniowy procesor był wąskim gardłem. Jeżeli to faktycznie dysk, to zewnętrzny pomoże o ile sam będzie odpowiednio szybki oraz, przede wszystkim – interfejs na to będzie pozwalał. Na pewno odpada USB 2.0, na pewno najlepszy będzie Thunderbolt. Ale jakie konkretnie szybkości byłyby potrzebne – ciężko mi powiedzieć.

#5 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2013 - 20:17

Masz najnowższą wersję Kontakt? Masz najnowższe drajwery karty audio? Najnowższą wesję systemu? Jeżeli tak, to winny jest dysk. Jeżeli nie, to też wina dysku.

#6 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 24 kwietnia 2013 - 23:01

Dziękuję za odpowiedzi. A może ktoś wie gdzie znaleźć tą opcję "safety buffer"? Ktoś pisał, że po wyłączeniu tego problemy znikły.

- - - Połączono posty - - -

Najnowsze wersje systemu i kontaktu. Co to są drajwery audio i jak je auktualnić?

- - - Połączono posty - - -

Okazuje się, że lampka hdd nawet nie drgnie. CPU od razu skacze na maksimum do czerwoności, po czym spada. Raz uda się, że nie tnie, drugi raz od razu przerwie i wyskakuje komunikat. Czym to może być spowodowane? Co mi zajmuje procesor, skoro wszystko jest powyłączane? Może ja źle korzystam z tych sampli? Do każdej ścieżki otwieram osobne okno kontaktu z instrumentem, nie powinienem tak robić?

#7 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 25 kwietnia 2013 - 06:10

Też mam często problem z kontaktem i cubasem 6.5 na Pc. A nawet z samym kontaktem. Mam mocny 4 rdzeniowy proc, 8gb ram, dyski 7200rpm i niestety też czasem przycina. A spróbuj w brzmieniu wyłączyć fx-reverb. Jeśli nie będzie trzasków to znaczy, że chyba proces nie wyrabia na tych pogłosach. U mnie niestety tak jest i muszę zmieniać na jakieś pogłosy mniej procesożerne.

#8 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2013 - 08:07

Najnowższą wesję systemu?

Tutaj bym uważał.
Wszystko powyżej 10.6.8 czyni Logicowi krzywdę.

- - - Połączono posty - - -

Najnowższą wesję systemu?

Tutaj bym uważał.
Wszystko powyżej 10.6.8 czyni Logicowi krzywdę.

#9 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 25 kwietnia 2013 - 11:23

Teraz wyskoczył komunikat od Kontakta: "BACKGROUND LOADING WARNING: Your memory is getting low. Please use the purge function to free some resources. Kontakt will progressively cache only the required samples for playback and offline bounce." Jeszcze raz pytam - czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć GDZIE ZNALEŹĆ FUNKCJĘ "SAFETY BUFFER"?

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2013 - 11:39

@Zbig: użytkownik nie podał wersji swojego systemu, ale zakładam, że ma jakiegoś Liona.

#11 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 25 kwietnia 2013 - 11:44

Już sobie rwę włosy z głowy - to jest nienormalne żeby wywalić na sprzęt kilkanaście tysięcy i mieć teraz takie problemy. Już cały mac się wiesza przy tym logicu, co chwile kółeczko wyskakuje i nie da mi przejść na drugi ekran. Jednym słowem masakra.

- - - Połączono posty - - -

Wersja 10.7.4

#12 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2013 - 12:01

Jeżeli Twój komp ma być stacją roboczą z Logic to wydaje mi się , że powinieneś: -wrócić do 10.6.8 -zmienić dysk systemowy na min 7200rpm (SSD byłby najlepszy, biblioteki na zewnętrznym dysku FW/USB albo TB)

#13 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 25 kwietnia 2013 - 14:26

Dziękuję kokos. Proszę ostatni raz o zareagowanie na pytanie, na którego odpowiedzi najbardziej mi zależy - jak już 3 razy pisałem użytkownik janbz napisał, ze to rozwiązało problem - http://myapple.pl/au...m-overload.html, więc może nie muszę wywalać kasy na następne graty.

GDZIE ZNALEŹĆ "SAFETY BUFFER" ???

#14 erykszolc

erykszolc
  • 58 postów
  • SkądKalisz

Napisano 25 kwietnia 2013 - 14:53

może to pomoże: Logic: About I/O buffer size and monitoring latency

#15 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2013 - 14:54

LOGIC 9 NIE MA TAKIEJ OPCJI

#16 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2013 - 18:48

Lion 10.7.4 to najgorsza opcja dla Logic. Zrób update do 10.7.5. I posłuchaj Kokosa w sprawie dysku. 7200 to minimum.

#17 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 03 maja 2013 - 16:55

Witam
Po pierwsze Kontakt to świetny ROMpler, ale wymaga szybkiego procesora i szybkiego dysku- czyli wszystko jasne. Po drugie system 10.6.8 to optymalne rozwiązanie w dniu dzisiejszym dla logic (to tylko moje zdanie). Po trzecie sprawdziłbym przede wszystkim w jakim stanie jest Twój dysk, czyli HD-user-programy-narzedzia dyskowe (zaznacz dysk)-sprawdź dysk, sprawdź uprawnienia na dysku. Po czwarte cinematic strings pro to chyba z 40 gb sampli,(nie licząc zdublowanego Rar) wiec potrzebny jest tu pojemny i uporządkowany dysk. Po piąte nie wiem co tam jeszcze podpiąłeś pod swój projekt, ale czasami są pluginy, które bardzo pochłaniają moc procesora i tylko psuja całą zabawę, szczególnie te od masteru. to tyle mojej dygresji. pozdr!

- - - Połączono posty - - -

Jeszcze zapomniałem o jednym, chyba najważniejszym: otóż przy tego typu instrumentach 8 GB RAM to minimum.

#18 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 03 maja 2013 - 18:20

pytałeś o multitimbral w kontakcie z Kontaktem:)
pozdr!

Logic and Kontakt, Multi Timbral and Multi output - YouTube

- - - Połączono posty - - -

co do bufora to logic-preferences-audio-buffer size.

#19 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 maja 2013 - 20:27

Gdzieś czytałem, że wersja 9.1.8 ma poważne problemy z wydajnością. Często pojawiają się komunikaty o zbyt wolnym dysku, lub procesorze. Pomaga powrót do niższej wersji.

#20 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 maja 2013 - 15:54

Niestety kolega nie napisał jaką wersję ma Logica i czy z serwisów nielegalnych. Ostatnio natknąłem się na kumpla który ma Ha-Maca dosyć mocnego i korzystał z Torrentowego Logica 9.1.3 Miał ten sam problem co Ty - dopiero upgrade do 9.1.5 załatwił sprawę. I tak jak piszą poprzednicy - 8gb ramu przy Logicu to minimum a w połączeniu z Kontaktem - 16gb to bezpieczna rezerwa. Sam mam (co prawda c2d) ale 8gb ramu i ssd i przy 24 scieżkach mam 80% obciążenia procka - zmobilizowało mnie to do zakupienia 3 syntów + 2 automatów perkusyjnych, karty Motu i Finalizera - DAW obecnie służy tylko do sterowania tym wszystkim.

#21 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 maja 2013 - 22:16

Rozmawiałem ostatnio z dwoma użytkownikami oryginalnego Logica 9.1.8 i potwierdzają częste występowanie komunikatów z błędami. Tego nie było w poprzednich wersjach.

#22 akordtristanowski

akordtristanowski
  • 28 postów

Napisano 14 maja 2013 - 01:04

horyzont, napisałem jaką mam wersję, czytaj uważnie. Iro, jak wrócić do poprzedniej wersji? Mam kupioną licencję.

#23 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maja 2013 - 01:50

Nie napisałeś explicite jaką masz wersję. Cytowałeś tylko wątek janbz.

#24 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 maja 2013 - 07:33

horyzont, napisałem jaką mam wersję, czytaj uważnie. Iro, jak wrócić do poprzedniej wersji? Mam kupioną licencję.


Zależy jaką masz licencję.
Jeśli masz instalkę na płycie, to po instalacji ściągasz update 9.1.7 i to wszystko.
Ale jeśli z Appstore, to nie wiem, bo tam chyba od razu wystawiają najnowszą wersje.

#25 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 14 maja 2013 - 08:29

Rozmawiałem ostatnio z dwoma użytkownikami oryginalnego Logica 9.1.8 i potwierdzają częste występowanie komunikatów z błędami.
Tego nie było w poprzednich wersjach.


Moze maja ha macki :P

Ja na 2 laptopach apple mam Logica 9.1.8 na 10.8.3 i nic sie nie zacina nic nie wysypuje. Dzisiaj odbieram 2ga retine wiec i tam wrzuce do testow. Co zauwazylem na ha macu jak mialem to to, ze czesciej sie programy wysypywalu albo sie wieszaly z czego jak rpacuje na sprzecie apple nic takiego sie nie dzieje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych