Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki audiofilski odtwarzacz plików 24/192 na OSX 10.5.8 (Powerbook G4)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Woodolec

Woodolec
  • 186 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 11:37

Witam. Szukam odtwarzacza, który obsłuży pliki hi-res na stareńkim PB G4 (1,5 GB RAM, 120 GB HD). Na stacjonarnym używam Audirvany, ale nie chodzi na 10.5.8. A tylko taki system mogę tam zainstalować. Teraz PB służy jako pilot do muzyki puszczanej z Maca Pro. Chodzi mi o niedrogie playery zdolne do obsługi bit-perfect na Hiface Evo. Próbowałem Pure Audio, ale strasznie muli (ok 20 sekund przerwy między utworami albo przeskoku do innego, poza tym wywala się przy zmianie albumów). Z kolei darmowy Play nie obsługuje w ogóle 24/192 i ma problemy z listą odtwarzania przy większej ilości płyt a jego jakość nie odbiega od iTunesa. Audirvana, Amarra, Fifelia w ogóle nie daja się odpalić na tym systemie. Może ktoś zna inny, działający odtwarzacz?

#2 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwietnia 2013 - 12:50

Cog. Poza tym do PB G4 polecam system 10.4 (Tiger).

#3 Woodolec

Woodolec
  • 186 postów

Napisano 15 kwietnia 2013 - 13:27

Dzięki, Coga nie wziąłem pod uwagę. Bardzo się zmienił. Kiedyś to była prymitywna zabawka. Teraz to prawdziwy player. Brzmi lepiej od Playa i iTunesa, ale nie tak dobrze jak Audurvana. Odtwarza wszystkie pliki. Tigera nie chce mi się reinstalować. Ledwo postawiłem na nogi na Leopardzie. Poza tym im wcześniejsza wersja, tym mniej na niej chodzi.

#4 Krystian Air

Krystian Air
  • 3 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 sierpnia 2013 - 17:08

Widzę że temat trochę zapomniany, jestem nowym użytkownikiem Macbooka Air z 2013 i kompletnie nie wiem jakiego programu audio użyć do słuchania muzyki z bezstratnych plików w systemie opartym na PC Audio. Chciałbym prosić o dobrą radę odnośnie płatnych odtwarzaczy audio które obsługują bezstratne formaty FLAC, APE, WAV bez żadnych problemów i przy tym dobrze brzmią. AIR będzie służył mi jako źródło przez DACa, obecnie puszczam muzykę z VAIO F na Foobar 2000 Bardzo proszę o kilka propozycji odtwarzaczy audio na MACa które obsługują pliki Hi res i przy tym dobrze brzmią.

#5 iKamil

iKamil
  • 293 postów

Napisano 11 września 2013 - 10:18

Jest jeszcze AudioGate od Korga
AudioGate - Audio Format Conversion Application - | KORG

#6 Patrick.

Patrick.
  • 6 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 17 listopada 2013 - 19:32

Witam serdecznie.
Na początek chciałbym się przywitać i z góry przeprosić za ewentualne obsuwy , które mogą się przytrafić żółtodziobowi.
Przejrzałem FAQ i wątki o interesującym nie zagadnieniu i ten był najbliżej tego o czym chciałbym się dowiedzieć chociaż jeśli uznacie że sprawa zasługuje na oddzielny wątek to chętnie taki zacznę.
Do rzeczy , jestem byłym muzykiem niestety wypadek w którym połamałem w kilku miejscach obie dłonie i palce zamknął ten rozdział w moim życiu na zawsze. Moje zamiłowanie do muzyki i dobrego brzmienia nie zgasło jednak nigdy od ponad 20 lat jestem zagorzałym melomanem (proszę nie mylić z audiofilem ;-) ) posiadam sporą kolekcję płyt CD niestety z pewnych względów na jakiś czas muszę zrezygnować z napędu CD podłączonego do DAC'a. Powody są dwa słaba koniunktura w strefie moich działań zawodowych (pozbyłem się transportu CD Mark Levinson No.37) oraz kiepska sytuacja z napędami oraz laserami do ciekawych urządzeń audio produkowanych na przełomie lat 90' i do 2005-6 roku , która skutecznie odstrasza mnie od jakiś zakupów ponieważ nie bardzo mam ochotę na posiadanie ekskluzywnego przycisku do papieru zamiast napędu CD... Ponieważ od pewnego czasu zainteresowałem się odtwarzaniem muzyki z plików za pomocą sprzętu PC mam zrippowanych sporo tytułów ze swojej kolekcji płyt i chciałbym w ten sposób przeczekać złą passę oraz sytuację na rynku części zamiennych do transportów CD. Niestety kilka miesięcy różnych doświadczeń z odtwarzaniem plików ze sprzętu gdzie systemem operacyjnym był Win czy Lin mocno ostudził mój zapał aż do momentu kiedy usłyszałem system audio oparty na MAC'u , niestety właściciel okazał się typowym audiofilem i na pytanie co i jak oznajmił że ten efekt kosztował go sporo kasy i czasu więc cytuję "to nie są tanie rzeczy i takie informacje kosztują" , cóż na pytanie jak wycenia owe informacje poza mglistym ściemnianiem nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Nie święci garnki lepią więc skoro już tyle czasu poświeciłem postanowiłem sprawę pociągnąć samemu => zacząłem od zakupu MAC'a takiego jaki był źródłem w tamtym systemie czyli MINI late 2009 i... koniec kariery :( Nie mam doświadczeń z Apple więc nie wiem jaki był zainstalowany OS X poza tym że nie był to najnowszy Mavericks oraz odtwarzacz Audio (nie był to iTunes ). Poza tym kolejnym argumentem "za" , który skłonił mnie do budowy plikograja opartego na MAC'u jest fakt że mój DAC obsługuje format 32bit/384kHz wyłącznie z produktami Apple.
Chciałbym Was prosić o pomoc/podzielenie się doświadczeniami jeśli takie posiadacie w kwestiach =>
- jaka jest optymalna wersja OS X jesli chodzi o zastosowania Audio
- chciałbym żeby moja biblioteka audio była na dysku wewnętrznym bez komplikowania sprawy o NAS itp. historie , mam 1TB HDD
- pomoc wyborze odtwarzacza plików audio (FLAC ) jak najprostszego byleby bit perfect , najchętniej bez żadnych audio procesorów , upamplerów , korektorów i innych diwajsów ingerujących w źródłowy materiał. Bardzo chętnie wybrałbym taki , który można obsługiwać i mieć wgląd w bazę danych za pomocą tabetu opartego o Androida => jeśli będzie taka konieczność to dozbroję się w iPad'a

Przepraszam za przydługi wpis ale chciałem jak najdokładniej przedstawić mój problem.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i naukę.

Pozdrawiam Patrick.

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2013 - 19:46

-Każdy OS Appla jest dobry do muzyki. Core Audio jest dobrą technologią.

...mój DAC obsługuje format 32bit/384kHz

-To Pure Music w trybie Hog Mode byłby pewnie ok, sprawdź demo. Ja używam tego z Apogee Duet i poprawa brzmienia w stosunku do iTunes bez PM jest dramatyczna. Oczywiście włączony Memory Playback.
-Nie ma znaczenia gdzie trzymasz bibliotekę, możesz mieć ich kilka w różnych miejscach z różnym zestawem piosenek w różnych rozdzielczościach.
-Możesz Androidem obsługiwać Screen Sharing na Mac

#8 Patrick.

Patrick.
  • 6 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 17 listopada 2013 - 19:55

Bardzo dziękuję za wpis i konkretne porady. Najpierw muszę ogarnąć o czym do mnie piszesz (jesli chodzi o MAC'a jestem totalnym noob'em :oops: ) a później jeśli będę miał jakieś niejasności poproszę ewentualnie o pomoc. Jeszcze raz dziękuję.

#9 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 17 listopada 2013 - 20:14

Kolega @kokos pisze o: CHANNEL D - Pure Music

Podrzucam podobne propozycje (sam oceń czy dla Ciebie "lepsze"):

Sonic Studio Professional Mastering Systems and Amarra High Resolution Music Players
Audiofile Engineering - Fidelia

#10 Woodolec

Woodolec
  • 186 postów

Napisano 18 listopada 2013 - 03:20

@Patrick Trochę wkurzył mnie ten „audiofil”. Są ludzie i kaloryfery... Na macu stosunkowo łatwo uzyskać dźwięk referencyjny. Odtwarzacz to kwestia wyboru brzmienia (największym zaskoczeniem było dla mnie to zróżnicowanie). Ja preferuję Audirvanę. Czasem Amarrę (do klasyki, gdy chcę zmiękczyć kosztem detaliczności). Fajne są też Fidelio, Channel D, czy Pure Music. załaduj sobie demo, sprawdź co Ci pasuje i potem kup wybrane. iTunes służy jako wygodna biblioteka, ale cały mechanizm odtwarzania należy do programów. Używam M2Tech HiFace Evo z przetwornikiem C.E.C. DA53. Niestety, OSX od 10.7 w górę nie obsługują Integer Mode (lepsza jakość). Więc właśnie stawiam Maca mini z systemem 10.6.8. Aby biblioteka iTunes widziała flac (tylko 16/44.1) używam TwistedFlac, który też nie chodzi w nowszych systemach. Do obsługi plików HD używam bibliotek bezpośrednio z Audirvany lub Amarry. Plikami 32bit/384kHz się nie zajmowałem: nie ma zbyt wiele muzyki w tym formacie, różnicy u mnie nie słychać, mój DAC nie obsługuje, pliki są zbyt wielkie. Więc na ten temat nie będę się mądrzył, ale chyba wszystkie softy go obsługują. Ot, i cała wiedza tajemna. Nie musisz płacić :) Jak masz jakieś konkretne problemy sprzętowo-programowe, pytaj.

#11 Patrick.

Patrick.
  • 6 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 18 listopada 2013 - 08:43

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki. Powoli wgryzam się w temat obsługi Apple'a żeby w ogóle mieć z Wami jakąś nić porozumienia ;) Jest dla mnie jak dotąd jasne że w kontekście Waszych doświadczeń zmiana OS X'a nic nie da wręcz zaszkodzi. Nie wiedziałem że jest tyle ciekawych odtwarzaczy , zaciekawił mnie Audio Gate Korg'a nie tylko dla tego że jest darmowy ale wygląda na bardzo prosty chociaż pozory mylą. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłby soft podobny do Foobar'a 2000 niestety nie jest on oferowany na MAC OS. Bardzo cieszę się że wśród polecanych przez Was odtwarzaczy wszystkie można pobrać jako w pełni funkcjonalne Demo to duży komfort przy ostatecznym wyborze. Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

#12 oszołom

oszołom
  • 94 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 18 listopada 2013 - 09:05

Hej! Ja też tak jak Woodolec preferuję Audirvanę. Ściągnij wersję testową, dźwiękowo to jeden z lepszych odtwarzaczy plików jaki słyszałem. Obsługuje praktycznie wszystkie plik, interfejs prosty i bez zbędnych bajerów. Ja też już powoli odchodzę od CD, z różnych powodów, ale chyba nastaje era plików, żeby tylko wytwórnie muzyczne to zrozumiały!

#13 Woodolec

Woodolec
  • 186 postów

Napisano 18 listopada 2013 - 17:34

Miałem dosyć drogi napęd. Testowałem jeszcze droższy. Skończyło się na tym, że płyty ripuję i dopiero potem słucham. Za każdym razem znaczna poprawa w stosunku do napędu CD. Teraz nie zamierzam inwestować ani w odtwarzacz sieciowy ani tym bardziej w CD. Szkoda mi kasy. CD służy tylko do szubkiego odsłuchu, gdy płyta nie zostala zripowana (trochę ich mam).

#14 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2013 - 19:40

Zwłaszcza, że program RIPujący wykorzystuje dodatkowe (oprócz kodu Reed-Solomon) korekcje błędów na CD, tak aby osiągnąć zerowy BLER i zapisać zgodny bitowo z oryginałem plik.

#15 Woodolec

Woodolec
  • 186 postów

Napisano 18 listopada 2013 - 20:06

Dokładnie. Korzystam z XLD, który dodatkowo pokazuje raport błędów. Można ustawić, by próbował w nieskończoność, aż przeczyta bez błędu. Być może i są napędy dające lepsze efekty brzmieniowe. Ale umówmy się, kogo stać na jakiegoś DCSa? Za rozsądne pieniądze (bardzo rozsądne) pliki to najbardziej przystępna cenowo przepustka do high-endu.

#16 Krystian Air

Krystian Air
  • 3 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudnia 2013 - 11:30

No, nareszcie temat sie rozwina i pojawilo sie kilku melomanów :) Ja równiez stalem przed dylematem który player wybrac tym bardziej, ze tak jak Patrick. bylem zielony w temacie MACów. Na srodowisku W7 kozystalem z Jplay=> OPPO 105 jako DAC (DAC tymczasowe rozwiazanie ale jakos dzwieku porzadna) Przesluchalem wszystkie znane i polecane mi playery na MACa i wybór padl na Audirivana Plus fenomenalny player na MACa zostalem z nim :)

#17 Patrick.

Patrick.
  • 6 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 02 maja 2014 - 18:58

Witam serdecznie.

Trochę czasu upłynęło od mojego ostatniego wpisu ale tak musiało być bo jako MAC 'owy greenhorn musiałem najpierw oswoić się z nowym a dopiero później działać dalej. Wypróbowałem wszystkie proponowane przez Was player'y oraz te , które po drodze sam "odkryłem" => Ecoute , Amarra Plus , Audirvana , Fidelia oraz Pure Music. Zdecydowałem się i kupiłem Pure Music by Channel D => [url=http://www.channld.com/puremusic/index.html]CHANNEL D - Pure Music[/url] i gorąco ten soft polecam. W audio bawię się już ponad 25 lat i trochę klamotów się przez mój system przewinęło ale MAC + Pure Music + dobry DAC na Sabre wywalił w kosmos odtwarzacze CD Mark Levinson , Accuphase , Wadia oraz Classe. Gdyby nie przypadek że chciałem spróbować w maksymalny sposób rozkręcić swój DAC pewnie do dziś nie byłbym świadom że jednak z plików można grać na bezkompromisowym poziomie jakości i za sensowne pieniądze. Oczywiście płyty CD będę kolekcjonował i słuchał jeszcze długo , przy okazji mam punkt odniesienia do porównań w czasie poszukiwań transportu CD (do tradycyjnego odtwarzacza z DAC na pokładzie nie ma już powrotu) , który po sprzedaniu odtwarzacza muszę sobie sprawić.
Bardzo dziękuję za pomoc w poszukiwaniach i cenne wskazówki.

Pozdrawiam Patrick.

#18 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2014 - 21:40

Też mi szczena opadła jak porównałem odsłuch CD->(iTunes)->DAC do Ripowany plik->Pure Music->DAC. Tak jak zauważył Patrick, ta druga kombinacja "wywala w kosmos" konkurencyjne tory odtwarzania.

#19 Patrick.

Patrick.
  • 6 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 02 maja 2014 - 22:26

Mam jeszcze takie pytanie , czy jest sens wymiana pamięci w moim mini z 4 na 8 giga? => prócz funkcji odtwarzacza plików audio nie używam go do innych celów na tą okazję płynie do mnie z USA Air 13. PS. czy wymiana HDD w mini na...1TB to poważna akcja czy można się tym zająć w ramach zajęć technicznych w domowym zaciszu? Mam nieużywany HDD WDC WD10jpvt-24a1yt0 i może by tak... ;) Pozdrawiam Patrick.

#20 Patrick.

Patrick.
  • 6 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 04 maja 2014 - 11:31

PPS. wszytko jasne :idea: => MAC jak widać nie różni się w kwestii RAM'u z innymi maszynami tzn. im więcej tym lepiej a w kwestii HDD to już sam znalazłem odpowiedź ale gdyby komuś kiedyś się przydało bo podobnie jak ja byłby żółtodziobem to bardzo proszę => [url=http://www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/faq_core/mac-mini-intel-how-to-upgrade-hard-drive.html]How do you upgrade the hard drive in the Intel Mac mini models? What type of hard drive do they support? Is it possible to replace the optical drive with a second hard drive? @ EveryMac.com[/url]

Pozdrawiam Patrick.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych