Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 - problemy przy instalacji Boot Camp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 07 kwietnia 2013 - 16:09

Witam, Jestem nowy na tym forum, mam nadzieję, że ktoś będzie mi mógł pomóc. Otóż nie mogę zainstalować windowsa 7 na macu 27 cali. Postępuję zgodnie z instrukcją zamieszczoną na Apple.com. Błąd instalacji pojawia się, gdy formatuję partycję dysk 0 partycję 4 BOOT CAMP. Nie mogę kliknąć "dalej", jak jest na większości poradników. Nie wiem, z czym to jest związane. Co robię źle. Co jeszcze będę potrzebował w późniejszych krokach? Mam płytę z Windows 7 Home Edition 64 bit Mój Mac: IMac 27 late 2012 2,9 GHz intel i5, 8 GB Ram, 1 TB dysku twardego, NVidia GTX 660m Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam:sad::sad:

#2 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 07 kwietnia 2013 - 17:44

Uzyles narzedzia BootCamp by wydzielic partycje dla Windows, zbootowales system z plyta w srodku, wybrales formatowanie dysku ktory przydzielil BootCamp i nic? Czy tak? Sprobuj jeszcze raz usunac partycje BooCamp, restart, i jeszcze raz postepuj zgodnie z instrukcja. Jeszcze jedno, czy podczas formatowania, wyswietla sie jakis blad?

#3 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 12:56

A więc tak boot camp otworzył mi instalację, ale kiedy sformatuje tą partycję na instalatorze to nie mogę kliknąć dalej, a formatuje dysk

#4 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 kwietnia 2013 - 13:11

Disk Utility widzi partycje BootCamp? Jesli tak, sprobuj za jego pomoca sformatowac dysk z systemem plikow FAT. (Disk Utility--> Wymaz i uzyj FAT). Wtedy przejdz do instalacji Windows i z tego poziomu sformatuj partycje ponownie.

#5 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 08 kwietnia 2013 - 15:09

Mam identyczny problem, z tym że ja bootuje Windows z pendriva i myślałem że może to przez to. Instalator Windy pisze że nie może formatować dysku i nie pozwala przejść dalej. Dysk poprawnie utworzony przez asystenta BootCamp

#6 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 kwietnia 2013 - 15:43

Sprobuj z FAT przez DU.

#7 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 kwietnia 2013 - 15:47

No ja partycję Bootcamp sformatowałem do NTFS i dopiero wtedy ruszyła instalacja. Wcześniej polecam backup systemu, bo kiedyś z podobnej okazji wymazałem sobie system...

#8 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 16:07

Grzes_l a jak sformatowałeś, już w windows czy jeszcze na macu?

#9 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 kwietnia 2013 - 16:24

Wejdz w Disk Utility na Mac'u i z tego poziomu sformatuj przy uzyciu FAT (zakladka wymaz). Potem Reboot, wchodzisz w instalacje Windows, i sformatuj ta partycje przy uzyciu instalatora Win. Lub mozesz oczywiscie, pobrac jakies okrojone Distro w wersji Live (np. gparted) i sformatowac przy uzyciu dosteonych tam narzedzi;)

#10 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 kwietnia 2013 - 16:35

Tak jak Dawid pisze. Instalacja z windows installera, dlatego to ryzykowna zabawa. Potem niestety są jaja z NTFSem i trzeba zakupić Tuxere NTFS. No chyba że ktoś ma instalkę na ExFat. Ja nie miałem.

#11 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 16:56

Nie da się prościej??

#12 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 08 kwietnia 2013 - 17:17

Oo My God. Jeszcze raz, bo kolega miał podobny problem i rozwiązałem go w ten sposób iż: Disk Utility --> Wybierz Dysk BootCamp --> Wymaz (Erase) --> Wybierasz format w jakim ma zostać sformatowany dysk. Wybierz MS-DOS (FAT) --> Formatuj... Wychodzisz i Restart Mac i kontynuujesz Instalacje Windows. Gdy już będziesz w punkcie formatowania partycji, format do NTFS czyli wybierasz dysk BootCamp i Formatuj. W moim przypadku, taki sposób rozwiązał podobny problem;) Jesli nic to nie da, gParted. Moze się uda, choć osobiście nie używałem jeszcze na Mac.

#13 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 08 kwietnia 2013 - 18:27

Sprobuj z FAT przez DU.


Dzięki spróbuje, byłem zaskoczony bo to pierwszy komputer w którym napotkałem taki problem. Myślałem ze może to zasługa Fusion Drive ... ale ten LVM powinien być raczej przeźroczysty dla instalatora Windows. Instalator Windows operuje na partycji i nie powinien wnikać co ma pod spodem.

Ze swojej strony w instalatorze Windows zdjąłem partycję założoną przez BootCamp i założyłem ją powtórnie - ale to nie pomogło. Spróbuje tego o czym piszesz.

#14 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 21:37

Teraz muszę was zaskoczyć, otóż dzisiaj chiałem ostatni raz zwyczajnie spróbować z boot camp, ale "Boot camp przestał działać". Pomocy Jako załącznik pdf błędu:(:(:(:(

#15 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 09 kwietnia 2013 - 22:21

Disk Utility --> Fix Permissions

Jesli nie pomoze to reset PRAM i SMC.

https://discussions....m/docs/DOC-3603

#16 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 17:39

dawidnor, jestem już na bootcampie i na windowsie. Mam już sterowniki, ale nie działa mi klawiatura apple i magicmouse, ale działa mi trackpad. O co chodzi

#17 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 10 kwietnia 2013 - 17:56

Wireless czy USB?

#18 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 18:03

wireless na razie korzystam z ekranowej

#19 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 10 kwietnia 2013 - 18:40

1. Wyłącz mysz i klawiaturę 2. Wejdź do menu Bluetooth i wybierz "dodaj urządzenie (add device). 3. Włącz klawiaturę i mysz Dalej już z górki;) Jeśli nie pójdzie to zrób to samo co wyżej z tym ze: 4. Klik PPM (prawy przycisk myszy) na urządzenie (najpierw mysz później klawiatura, whatever, ale każde z osobna). 5. Ustawienia 6. W tym oknie wybierz human interface device (HID) dla myszki i klawiatury i OK;)

#20 SandixPL

SandixPL
  • 8 postów

Napisano 12 kwietnia 2013 - 19:27

Zrobione :D Serdecznie dziękuję, za wszystkie rady, dzięki Wam mój boot camp działa jak należy. Mam nadzieję, że ten post będzie pomagał wielu osobom. Chciałbym zrobić mój poradnik do boot campa. Niedługo wrzucę na internet mój poradnik do boot campa, więc proszę adminów o nie zamykanie tematu póki jej tutaj nie załącze. Dziękuje Wam jeszcze raz!!!!!!!!!!! SandixPL:p:p:p

#21 JanekPawelski

JanekPawelski
  • 83 postów
  • SkądPoznań, Poland

Napisano 22 sierpnia 2013 - 01:11

A co mam zrobić, jak bez wcześniejszego pobierania sterowników zainstalowałem windowsa i przy pierwszym jego uruchomieniu podczas wstępnej konfiguracji systemu nie wykrywa mi wbudowabych w MacBooka Air klawiatury i myszki?

#22 skibi

skibi
  • 61 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2013 - 16:52

Ja zrobiłem wszystko domyślnie wg asystenta BC. Zamontowałem zewnetrzny napęd usb (dysk sformatowany FAT32, główny rekord rozruchowy), w napedzie CD WIN7. Na dysk zewnętrzny podczas instalacji miały się sciągnąć dodatkowe pliki potrzebne do pracy kamery, gładzika itp. Instalacja w zasadzie przebiegła prawidłowo (bardzo długo sciągały się te dodatkowe pliki), ale wspomniane urządzenia nie są zainstalowane poprawnie. Na dysku usb nic nie ma. Jest na to jakaś rada? MBP13cali, środek 2010.

#23 wesoly0209

wesoly0209
  • 12 postów

Napisano 22 grudnia 2014 - 20:16

Witam wszystkich mam identyczny problem ja kolega SandixPL :( prubowalem wszystkiego o czym pisaliscie : "Disk Utility --> Wybierz Dysk BootCamp --> Wymaz (Erase) --> Wybierasz format w jakim ma zostać sformatowany dysk. Wybierz MS-DOS (FAT) --> Formatuj... Wychodzisz i Restart Mac i kontynuujesz Instalacje Windows. Gdy już będziesz w punkcie formatowania partycji, format do NTFS czyli wybierasz dysk BootCamp i Formatuj,reset PRAM i SMC." po formacie komunikat "instalator nie mógł utworzyc nowej partycji systemowej ani zlokalizowac istniejacej partycji….."






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych