Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CoreData - przechowywanie dużych ilości tekstu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 marx_amigauser

marx_amigauser
  • 31 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 kwietnia 2013 - 16:05

Sorki znowu za lamerskie pytanie, ale sprawa nie jest dla mnie do końca jasna, więc wolę się zapytać. Otóż mam aplikację, która ma wyświetlać spore ilości tekstów. Jakieś 70% z nich to teksty które nie ulegną zmianie i mogą być "zaszyte" w aplikacji. Pozostałe 30% to teksty pobierane przez JSON, następnie przetwarzane przez RestKita i ładowane do bazy (obsługiwanej przez CoreData). I co do tych 30% nie mam wątpliwości, jednak zastanawia mnie w jaki sposób najlepiej przechowywać teksty które nie zmieniają się nigdy. Czy można w czasie dewelopmentu zaszyć je np. w bazie i tak wystawić na AppStore? W ogóle czy dane zawarte w bazie danych sqlite spiętej z aplikacją "przeżywają" pakowanie do pliku ipa i będą widoczne dla użytkownika, który ściągnie aplikację na swojego iPhone'a/iPad'a? Czy może po ściągnięciu aplikacji użytkownik ma czystą bazę, do której dane w całości muszą zostać dociągnięte? Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam

#2 thorn

thorn
  • 99 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 17:52

Po pobraniu aplikacji użytkownik ma czystą bazę. Możesz wpisać do bazy odpowiednie informacje przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Jednak przetrzymywanie dużych ilości tekstów w bazie sqlite jest niewydajne. Najlepiej zastosować unikalne znaczniki w bazie które odwołują się do pliku który przetrzymuje tekst. V

#3 marx_amigauser

marx_amigauser
  • 31 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 kwietnia 2013 - 18:18

Dzięki za odpowiedź. Więc zrobię tak jak zasugerowałeś, czyli przy pierwszym uruchomieniu appki, baza danych wypełniona zostanie znacznikami, dzięki którym możliwe będzie jednoznaczne dotarcie do plików tekstowych w Resource'ach. Czy to powszechna technika w takich sytuacjach ?

#4 thorn

thorn
  • 99 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 18:39

Jak najbardziej powszechna. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie obciążasz bazy danych i odpowiedzi na zapytania są szybkie.

#5 marx_amigauser

marx_amigauser
  • 31 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 kwietnia 2013 - 19:44

OK, wielkie dzięki rozjaśnienie problemu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych