Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podejrzenie oszustwa na allegro. Trochę sprzętu Apple - głównie 5 maców mini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2013 - 18:04

UPDATE: Udało się skontaktować ze sprzedającym. Odwiedziłem osobiście. Generalnie sprzęt jest. Numer miał nie aktualny a maile przeoczył. Także w sumie jak ktoś szuka maczka mini to jeszcze 5 jest nowych ;)


Witam,

po konsultacjach tutaj postanowiłem kupić Maca Mini. Poszukałem na allegro trochę. W końcu coś znalazłem. Dokładniej aukcję MAC MINI I5 2,50/16GB/500GB/INTEL HD 4000 (3131994681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. użytkownika Fibrax.

Od sprawy mineły dopiero 2 dni więc w sumie nic nie jest przesądzone ale jest podejrzana. Nic nie mogę zrobić, allegro na razie raczej nie pomoże bo za krótki czas.

Cena 1900zł wydawała się trochę naciągana. I nie kliknąłbym Kup Teraz, gdyby nie to, że sprzęt jest z Sopotu. A dokładneij 4km ode mnie. Nic nie tracę. Jak sprzęt jest ok to ok, jak szwindel to ew. sprawdzę przy odbiorze osobistym.

Kupiłem ale nie przelałem pieniędzy, bo stwierdziłem, że najpierw zadzwonię. Od początku głucho. Gość nie odpisuje na maile, telefon wyłączony.

Czekałbym pokornie gdyby nie fakt, że dziś znowu wystawił aukcję. Dokładnie identyczną. Te same zdjęcia, cena, opis i ilość i znowu zachęca do odbioru osobistego. Nie wiem czy po prostu podjechać pod adres zamieszkania czy co?

Czy ktoś sie spotkał z tym użytkownikiem? I ew. ma z nim kontakt? Wystawia również monitory, lapki, iMaci i Cinema Display, więc jest szansa, że ktoś coś od niego kupił lub chce kupić.

Allegro nick: Fibrax (21 pozytywów)
Miasto: Sopot
Mail: knypek02@..

#2 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2013 - 18:31

Jedź do niego.

#3 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 08 kwietnia 2013 - 19:59

Ja też kupiłem u gościa IMAC-a MINI z pierwszej aukcji. Nie ma żadnego sposobu by z nim się skontaktować. Co więcej przelałem kasę i nie jestem z pomorza. Sprawę zgłosiłem do allegro. Też napisali, żeby jeszcze poczekać. Niepokojące jest to, że ciągle pojawiają się aukcje z tymi samymi zdjęciami, np. iMac 27" kolejny raz te same zdjęcia mimo sprzedaży.

#4 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 09 kwietnia 2013 - 20:21

Zapytałem via allegro kupującej, która wystawiła komentarz następującej treści: "Komentarz pozytywny ,JEDNAK sprzedający na początku uznał swoją winę, potem nie dotrzymał słowa wymiany lenovo X201 na zgodny z opisem i w pełni sprawny , przestał odbierać telefony i odpowiadać na wiadomości ,sugeruję rozwagę cena to nie wszystko." o opinię nt. FIBRAX oto odpowiedź: "zakop zgodny ze specyfikacją techniczną podaną na aukcji, miał być stan BDB , jest pęknięta obudowa ,niesprawne podświetlenie klawiatury ,przegrzewa się (brudny w środku i na zewnątrz konieczna konserwacja oczyszczenie wentylatora i podzespołów ) ogólnie sprzęt po leasingowy ,nie szanowany ,nie zgodny ze zdjęciami na aukcji. ponieważ potrzebny jest mi do pracy w trudnych warunkach (serwis ) dołożyłem na naprawę i dałem za wygraną ,jednak gdyby miał by być do biura musiał bym go odesłać . kontakt typowy dla handlarza ,na początku skrucha ,zrozumienie ,obietnice wymiany na wolny od wad,potem mnóstwo problemów, zwodzenie ,wypadek ,pobyt w szpitalu ,(i codzienne logowanie na allegro i nowe przedmioty),w końcu całkowite zerwanie kontaktu.najpierw telefonicznego potem mejlowego."

#5 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 10 kwietnia 2013 - 08:58

sprzedający FIBRAX allegro Człowiek sprawia wrażenie niezłego KRĘTACZA. Ja swojego towaru wciąż nie mam. WSZYSTKIM POTENCJALNYM NABYWCOM RADZĘ SIĘ WSTRZYMAĆ Z ZAKUPAMI.

#6 Krzy-Cho

Krzy-Cho
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 12:48

To sprzedaj mi jego adres na priv. Chyba wybiorę się do niego...
Kupiłem na tej samej aukcji. Niestety gość mataczy aż strach. Udało mi się zmusić go do kontaktu, zarzekał się że przesyłkę wysyła za 15 minut. Poprosiłem o nr. listu przewozowego. Stwierdził, że przyśle wieczorem. Zamiast tego dostałem info, że 'pomyliły' mu się paczki i wysłał inną. A moja wyśle dnia następnego. Oczywiście poprosiłem o podanie numeru listu przewozowego jaj już ją wyśle. Jak się domyślacie czekam nadal. A wszelki kontakt się z tym osobnikiem urwał. Założyłem mu spór transakcyjny na Allegro. I powolutku zbieram się do wyprawy na policję, żeby odzyskać kasę z POK'a Allegro. Ale to dopiero po 30 dniach od transakcji można zrobić.

Ostatni numer jaki odbierał to: 536-952-639
Z netem łączy się z IP 109.107.20.69, a operator (Jarsat/Media3) ma w regulaminie, że może wypowiedzieć umowę gdy abonent działa na szkodę innych użytkowników sieci. Myślę by do nich też uderzyć, choć pewnie wiele to nie da. Mam straszną ochotę uprzykrzyć temu Panu życie. W granicach prawa, ma się rozumieć.

- - - Połączono posty - - -

Ja też kupiłem u gościa IMAC-a MINI z pierwszej aukcji. Nie ma żadnego sposobu by z nim się skontaktować. Co więcej przelałem kasę i nie jestem z pomorza. Sprawę zgłosiłem do allegro. Też napisali, żeby jeszcze poczekać. Niepokojące jest to, że ciągle pojawiają się aukcje z tymi samymi zdjęciami, np. iMac 27" kolejny raz te same zdjęcia mimo sprzedaży.


Odczekaj 7 dni od zakupu i załóż mu spór transakcyjny. Przy trzech ostrzeżeniach powinni zablokować mu ostrzegawczo sprzedaż. A żeby móc znowu oszukiwać będzie musiał się trochę na trudzić by założyć i zweryfikować nowe konto. No i kto kupi od kogoś kto ma 0 komentarzy...

Sprawdź numer który ja ma, niedawno jeszcze działał... podałem go w tym wątku.

UPDATE:
Gość w końcu odebrał telefon. Ba! Nawet podał numer listu przewozowego. Tylko...
Tylko system śledzenia UPS wyświetlił info: "Etykieta wysyłkowa UPS została wygenerowana. Status monitorowania wraz z planowanym terminem doręczenia zostanie zaktualizowany gdy przesyłka dotrze do placówki UPS." A infolinia UPS poinformowała mnie, że takie info pojawia się gdy przesyłka nie została jeszcze odebrana od nadawcy.
Ośmielony 'sukcesem', zadzwoniłem kolejny raz. Udało się, gość stwierdził, że on ma info, że paczka będzie u mnie jutro w okolicach 12/13. A poi chwili usłyszałem - "O k***wa, u mnie pojawiła się informacja, że kurier nie mógł odebrać przesyłki".
Poprosiłem o wyjaśnienie tego z UPS. Po kilku minutach oddzwonił i stwierdził, że dzwonił do kuriera który tą paczkę zabrał. I ze to są lagi w systemie UPS.
A po mojemu - zlecenie faktycznie wystawił wczoraj,. lecz nie przekazał paczki kurierowi. Zrobił to dopiero dziś. Ciekawe jaką cegłę dostanę jutro...

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 kwietnia 2013 - 13:22

Strasznie to drogie co kupujecie. Bez faktury za 2050zł ten mini jest nowy z gwarancją producenta. Trzeba tylko chcieć.

#8 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 kwietnia 2013 - 13:24

Widzę, że temat się niestety rozwinął. A myślałem, że już będzie zamknięty :|
Gdybym tego Pana nie odwiedził osobiście to miałbym problem do dzisiaj pewnie.

Kurde, dziwna sytuacja. Jak byłem u jego brata to wybrałem sobie jednego miniacza z czterech dostępnych. Sorry panowie, wziąłem najładniejszego :P Miał jeszcze lapki lenovo i Display do maka 27". Więc nie wiem czemu tak kombinuje bo sprzęt ma.

Ale to dobrze, że przynajmniej nr wyciągnąłem do niego to teraz przynajmniej jakiś kontakt jest z nim.
Krzy-Cho, jesteś z trójmiasta?


Strasznie to drogie co kupujecie. Bez faktury za 2050zł ten mini jest nowy z gwarancją producenta. Trzeba tylko chcieć.

Ja potrzebowałem go na wczoraj. A że był z Sopotu i 16 GB ramu to wziąłem. Poza tym wątpie że za 2050 masz już 16GB ramu 1600MHz. Wg mnie to nie jest zła cena. A za 2050zł to pewnie z USA i 3mc czekania albo jak oddasz komuś FV i kupisz na jego firmę. On ma koszta a ty nie płacisz VATu. A ja nie mogłem sobie nawet 3 dni pozwolić na czekanie.

#9 Krzy-Cho

Krzy-Cho
  • 5 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 13:34

Strasznie to drogie co kupujecie. Bez faktury za 2050zł ten mini jest nowy z gwarancją producenta. Trzeba tylko chcieć.

dolicz jeszcze z 400zł za RAM.

- - - Połączono posty - - -

Krzy-Cho, jesteś z trójmiasta?


Tak, ale na emigracji w Pyrlandii. Cholernie mi zależało na szybkości, akurat na Święta byłem na miejscu. Ale gość twierdził, że będzie dopiero 03.04 w mieście. A ja musiałem wracać 02.04 :/ Więc się połakomiłem. I mam za swoje.

#10 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 12 kwietnia 2013 - 11:04

Mój komputer doszedł cały. Ma nawet gwarancję. Wstępnie wszystko chyba śmiga. Właśnie odpaliłem na nim AHT i zobaczymy czy nie będzie żadnych problemów. Co do sprzedawcy FIBRAX ma fajny towar, niestety obsługę i podejście do klienta do dupy. A szkoda, bo przecież obie strony mogłyby być zadowolone gdy włożyć trochę wysiłku w zgrabną komunikację.

#11 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 13 kwietnia 2013 - 01:06

Komputer przeszedł bez zarzutu AHT. Odtworzyłem sobie obraz z mojego drugiego maca. Wszystko śmiga bardzo ładnie. Fajny sprzęt, za niezłą kasę.

#12 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2013 - 18:27

No ciągle ktoś do mnie na priv pisze że problemy z nim są. Ale ważne że docierają miniacze ;)

#13 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2013 - 18:45

Na razie to na bank dotarł jeden miniacz (kolega z forum z Wawy pochwalił się), za pozostałe sztuki, które sprzedały się już jakiś czas temu nie ma wciąż komentarzy na Allegro, deko dziwne. Dziś skończyła się już następna aukcja na której sprzedało się kolejne 5szt... pożyjemy zobaczymy. Facet ma dziwne podejście do potencjalnego klienta, pożyjemy... zobaczymy... co dalej.

#14 pl.andi

pl.andi
  • 17 postów
  • SkądWonderland, OSX

Napisano 13 kwietnia 2013 - 20:06

Ja musiałem MOCNO naciskać. ZERO rozmów telefonicznych. WSZYSTKO w wiadomościach SMS, żeby mieć ślad i żeby miał świadomość, że nie ma co kręcić przez słuchawkę i bajek opowiadać. Prawda też jest taka, że otworzyłem ticket z zapytaniem do allegro (nie wiem czy oni się z nim kontaktowali czy nie).

- - - Połączono posty - - -

Myślę, że brak komentarzy wynika z mieszanych odczuć klientów. Bo z jednej strony sprzęt (do mnie) dociera i jest wszystko z nim OK, a zdrugiej strony kontakt jak opisany. Wiele osób pewnie chętnie by przywaliło negatywa za stres i jakość obsługi, albo co najmniej neutrala, ale wiadomo, że zazwyczaj kończy się to "rewanżem", więc sobie darują.

#15 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2013 - 22:18

Ja mu nie wystawiłem, bo ja byłem kupującym. Więc on pierwszy niech wystawi. Ja mu wystawię komentarz średnio pochwalny a on mi zaraz jakiegoś neutrala czy coś. Myślę, że nie tylko ja tak podchodzę. Zresztą nigdy nie wystawiam komentarzy sprzedającym jako pierwszy.

#16 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 13 kwietnia 2013 - 22:20

Komentarz przeważnie wystawia pierwszy kupujący, nie sprzedający.

#17 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 kwietnia 2013 - 20:08

A co mnie obchodzi 'przeważnie' ? Ale jaki to ma sens? Sprzedający dostał kasę? Dostał. Towar odebrany? Odebrany. Na co sprzedający liczy? Ja wypełniłem wszystkie obowiązki wynikające z kupna. Czyli należy mi się już ocena. Potem wystawia kupujący. Czy towar dotarł cały, czy jest zgodny z opisem, czy nie kradziony etc etc. Sprzedawca cwaniak? Not my business ;) Ja nie sprzedaje na allegro ;) Nie zależy mi na ocenach ;)

#18 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 14 kwietnia 2013 - 20:18

Jaka przez większość przemawia zawiść, zamiast sie cieszyć ze kupiliscie sprzęt za grosze. Ale nie, lepiej podejrzewać ze oszust itp.

#19 Vito72

Vito72
  • 91 postów

Napisano 14 kwietnia 2013 - 20:26

A co mnie obchodzi 'przeważnie' ?

Ale jaki to ma sens? Sprzedający dostał kasę? Dostał. Towar odebrany? Odebrany. Na co sprzedający liczy? Ja wypełniłem wszystkie obowiązki wynikające z kupna. Czyli należy mi się już ocena. Potem wystawia kupujący. Czy towar dotarł cały, czy jest zgodny z opisem, czy nie kradziony etc etc. Sprzedawca cwaniak? Not my business ;) Ja nie sprzedaje na allegro ;) Nie zależy mi na ocenach ;)

Cos ci sie chyba pomylilo przyjacielu Ty jako klient (zadowolony, lub nie), wystawiasz zawsze jako pierwszy ocene

#20 kurdes

kurdes
  • 37 postów

Napisano 14 kwietnia 2013 - 20:40

^ a gdzie jest zapis w regulaminie allegro mówiący o tym, kto pierwszy ma wystawić komentarz?

#21 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 kwietnia 2013 - 20:41

Nie rozumiem waszego toku myślenia. W takim razie wytłumaczcie mi, po co wystawia się komentarz kupującemu? Za co kupujący dostaje komentarz? Za zadowolenie, że kupił?

Jaka przez większość przemawia zawiść, zamiast sie cieszyć ze kupiliscie sprzęt za grosze. Ale nie, lepiej podejrzewać ze oszust itp.

Jaka zawiść? Nie wiem o kim mówisz, ale gdybyś stanął po stronie kupującego, przelał 2k zł (ja akurat nie) i nie miał kontaktu ze sprzedającym, to jak byś się czuł? Szczególnie, że kontakt przed kupnem był a potem się urwał. Nie dziwi Cie to?

#22 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 kwietnia 2013 - 21:55

allegro to przede wszystkim zapewnienie obu stronom udanej transakcji - kupujący wystawia pierwszy komentarz - daje tym do zrozumienia, że towar do niego dotarł i jest z niego zadowolony, wtedy sprzedający wystawia, że kupujący sie też wywiązał i finał... gdy nie jest, gdy coś trzeba wyjaśnić - normalni ludzie zaczynają rozmawiać, dogadywać się jak rozwiązać problem. Gdy nie mogą sie dogadać - wtedy można ew wystawić negatywy. Sprzedający wystawi pierwszy komenatrz, że jest zadowlony bo dostał przelew, więc poleca kupującego? A kupujący to będzie jakiś bezmózgi małolat i wystawi mu negatywa od tak, bo jak dostał dobry komentarz to "co mi zrobi hehe"...?

#23 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 kwietnia 2013 - 23:24

Sprzedający wystawi pierwszy komenatrz, że jest zadowlony bo dostał przelew, więc poleca kupującego?

No a co ocenia? Kontakt, szybką wpłatę. Większość komentarzy to: "Dobry kontakt, szybka wpłata. Polecam".
Więc ocenia mnie. Moją stronę transakcji a nie całą. No to jak poleca to niech wystawi. Ja się wywiązałem. Sprzedający nie ocenia całej transakcji. On ocenia mnie. Kupującego. Czy wpłaciłem, czy wysłałem maila z ew. dodatkowymi informacjami etc. Sprzedający nie ocenia szybkości w jakim on wyśle towar, nie ocenia swojego opakowania.

A kupujący to będzie jakiś bezmózgi małolat i wystawi mu negatywa od tak, bo jak dostał dobry komentarz to "co mi zrobi hehe"...?

i vice versa ;) ja już wystawiłem wiele komentarzy sprzedającym i bardzo często bywa tak, że nie dostaje zwrotnych. On dostał i już mu się nie chce. szczególnie w przypadku dużych sklepów. A jak wystawi komentarz jakiś małolat to można sprawę zgłosić do Allegro ;)


No cóż Panowie, w takim razie ode mnie komentarza pierwszego nie dostaniecie jakbym kiedyś kupił ;) Mi to rybka czy wystawie czy nie jak sprzedający się nie pofatyguje za swoją część ;)
Nie mam obowiązku wystawiać pierwszy.

#24 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwietnia 2013 - 06:44

No właśnie. Sprzedający ocenia cie czy szybko wpłacasz itd. Ale ocenia też czy jesteś klientem pieniaczem, co pitoli przez miesiąc, ze pudełko doszło pogniecione, czy po 3 dniach chce zwrócić towar, bo jednak kolor mu sie nie podoba, itd itp. Dlatego sprzedający, który ryzykuje o wiele więcej w swojej reputacji (więc żadna vice versa) czeka na komentarz. Jak cos jest nie tak, mozna sie dogadać o zwrot itd i zapomnieć o sprawie. Obowiązku nie masz ale tak się przyjęło i kropka. Po stylu twoich postów absolutnie się nie dziwie, ze nie dostajesz komentarzy zwrotnych...

#25 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwietnia 2013 - 07:26

Ramu nie wziąłem pod uwagę, bo sprzęt nie jest nowy. Coś za coś. Natomiast sam też nie zawsze wystawiam komentarz jako pierwszy, będąc kupującym. Nie ma takiej potrzeby, nie ma takiego wymogu. Życzę, żeby nie były to komputery przemycone, za które wy zapłacicie VAT - niestety takie mamy prawo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych