Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Downgrade do 4.1 bez plików SHSH + JB oraz simlock.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 30 marca 2013 - 14:18

Witam.
Zauważyłem że coraz więcej osób bezmyślnie zaktualizowało swoje 3GS-y do 6.1.3 na którym nie działa Ultrasnow oraz nie ma trwałego JB. Dla nich właśnie postanowiłem napisać krótki poradnik jak wrócić do softu 4.1 który nie wymaga SHSH, oraz zrobić JB + obejść simlocka.


Co nam będzie potrzebne ?

Soft 4.1 ( możemy pobrać go z iPhone, iPod, iPad and Firmware/Software Download lub z forum http://myapple.pl/ip...dla-iphone.html )
Snowbrezze ( Możemy go pobrać z iH8sn0w.com )
I trochę czasu ;)

Zaczynamy !!
1. Pobieramy soft 4.1 dla 3GS
2. Pobieramy Snowbrezza
3. Właczamy Snowa klikamy ok i strzałkę w prawym dolnym rogu.
4. Jeżeli nie pobraliśmy softu może to zrobić teraz lub wybrać już pobrany.
5. Wybieramy opcję Expert, klikamy dalej.
6. Zaznaczamy opcję "Haktivated" , klikamy dalej aż do momentu gdy wrócimy do początkowego ekranu.
7. Klikamy "Bulid .ipsw" czekamy chwilę.
8. Wprowadzamy telefon w pwng DFU dzięki iRebowi wbudowanemu w Snowbrezza.
9. Odpalamy iTunes, trzymająć SHIFT klikamy odtwórz następnie wskazujemy soft zrobiony przez Snowbrezza.
10. Czekamy aż soft się odtworzy.
11. Gdy soft się odtworzy, przechodzimy konfigurację telefonu następnie właczamy Cydie z której pobieramy Ultrasnow.
12. Restart telefonu i po zabiegu.


Uwaga !!!!
Jeżeli po tym zabiegi nadal nie mamy zasięgu musimy przeinstalować BB od iPada.
Jak to zrobić ?
Polecam lekturę : http://myapple.pl/ip...ominiecia_.html tam jest info o tym jak zainstalować oraz zdowngredowac te nieszczęsne BB.

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!
Radze dokładnie przeczytać o instalacji BB od iPada, w linku który podałem wyżej, nie doczytanie może spowodować trwałe uszkodzenie telefonu!!!!!!!!!!!!


Poradnik stworzony przeze mnie dla forum Myapple.pl
Zabraniam kopiowania i powielania.

Pozdrawiam Paf.

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2013 - 14:22

... i tradycyjnie już przypominam, że w tym wątku nie zadajemy pytań, nie rozwiązujemy problemów itp. Żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębami. Każdy taki post = ostrzeżenie. Wątek zostaje otwarty tylko w celu ewentualnych aktualizacji, poprawek itp.

#3 ippawel

ippawel
  • 1 136 postów

Napisano 30 marca 2013 - 15:18

A czy ściągnięcie softu, wrzucenie przez iTunesa i zrobienie jailbreaka redsn0wem nie wyjdzie szybciej i łatwiej? :)

#4 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 30 marca 2013 - 15:27

A czy ściągnięcie softu, wrzucenie przez iTunesa i zrobienie jailbreaka redsn0wem nie wyjdzie szybciej i łatwiej? :)


Nie. Bo czasami iTunes wywala głupie błędy gdy nie jest to CF i telefon nie jest w pwng DFU ;)

#5 ippawel

ippawel
  • 1 136 postów

Napisano 30 marca 2013 - 15:33

Nie. Bo czasami iTunes wywala głupie błędy gdy nie jest to CF i telefon nie jest w pwng DFU ;)


Wiesz, wrzucenie przez iTunesa to dla mnie jest automatyczne z wrzuceniem najpierw telefonu w PWND DFU, aby wrzucić 4.1. :) Co jak co, poradnik świetny. Teraz tylko modlić się o to, aby liczba pytań o tego typu rzeczy się zmniejszyła.

#6 hubi84

hubi84
  • 217 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 06 czerwca 2013 - 20:18

renquien proszę, ale może w tym przypadku bez ostrzeżenia, bo pytam z ciekawości, a nie dlatego że chce rozwiązać jakiś problem. Dlaczego ta metoda nie działa na IPhone 4? Bo, nie działa, tak?

#7 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 06 czerwca 2013 - 22:28

Bo apple z niewiadomych przyczyn cały czas podpisuje 4.1 dla 3g i 3gs a dla 4 nie.

#8 krzysiello

krzysiello
  • 17 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 10:14

Nie mam opcji 'haktivated' opisane w punkcie 6. Co mam zrobić?

#9 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 10:54

Nie mam opcji 'haktivated' opisane w punkcie 6. Co mam zrobić?


... i tradycyjnie już przypominam, że w tym wątku nie zadajemy pytań, nie rozwiązujemy problemów itp. Żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębami. Każdy taki post = ostrzeżenie. Wątek zostaje otwarty tylko w celu ewentualnych aktualizacji, poprawek itp.

Czytanie ze zrozumieniem jest trudne, co ?

#10 maidenfan

maidenfan
  • 75 postów

Napisano 22 grudnia 2013 - 20:47

czy można dzięki temu poradnikowi obniżyć ios do 5.1.1, czy tylko do 4.1?

#11 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 22 grudnia 2013 - 20:56

4.1 tylko...

#12 IAntonowka

IAntonowka
  • 1 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 18:12

Czy po downgradzie do 4.1 i zdjęciu simlocka po uprzednim jailbreaku można zrobić update wyżej zachowując telefon bez blokady simlock?

#13 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 18:21

Czy po downgradzie do 4.1 i zdjęciu simlocka po uprzednim jailbreaku można zrobić update wyżej zachowując telefon bez blokady simlock?


I tak i nie. Update via iTunes odpada bo podniesie BB jak masz obniżone z iPadowego. A jak masz iPadowe 6.15.00 to iTunes będzie pluł błędami. Musisz wgrać soft przerobiony Snowbrezzem w wypadku basebandu 06.15.00. Haktywowany najlepiej. W sumie tak samo jak nie chcesz podnieść BB.
Pamiętaj że aby pozbyć się simlocka konieczny jest odpowiedni BB i Jailbreak.
Wszystko jest na forum. Radzę zaprzyjaźnić się z wyszukiwarką forumową.

#14 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 27 grudnia 2013 - 19:03

Czy po downgradzie do 4.1 i zdjęciu simlocka po uprzednim jailbreaku można zrobić update wyżej zachowując telefon bez blokady simlock?


Jest to mozliwe przy użyciu softu typu Custom Firmware.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych