Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z wyświetlaniem stron w HTML


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MCET

MCET
  • 3 postów

Napisano 18 marca 2013 - 14:20

Witam. Na Windowsie po stworzeniu strony w notatniku i zapisaniu jej jako .html można było otworzyć ją w internet explorer i podejrzeć jak wyszła. Na macu (snow leopard) próbowałęm analogicznie, tworzę w TextEdit, zapisuję jako html, ale gdy chcę ją obejrzećw przeglądarce, wyświetla mi się goły kod zamiast prostej strony którą stworzyłem. Próbowałem otworzyć w Safari, Firefoxie oraz Adobe DreamWeaver ale wszędzie wyświetla się tylko kod. Macie na to rozwiązanie? Załączam kod [ATTACH=CONFIG]14306[/ATTACH]

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2013 - 20:08

Zamiast załączać głupi obrazek załączyłbyś plik. TextEdit nie jest edytorem plain html. On konwertuje plik (treść) rtf na HTML. Twój kod HTML zatopiony jest w automatycznie generowanym kodzie html jako zwykłe paragrafy. Coś takiego:

<html>

<head>

</head>

<body>

<h1>

QQ

</h1>

</body>

</html>



#3 MCET

MCET
  • 3 postów

Napisano 18 marca 2013 - 21:22

Dobra to załączam [URL="https://www.dropbox.com/s/qz3y5zpvrxha8dm/tabela.html"]plik[/URL]. Więc w jakim programie mam to robić?
W programowaniu jestem jeszcze nie zbyt ogarnięty, tym bardziej na Macu - zaczynam wszystko od początku :(

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 marca 2013 - 21:36

Jest masa świetnych edytorów pod OS X (poszukaj, zobacz który ci podpasuje), ale jak chcesz zaczynać w TextEdit to w 'Format' wybierz 'Make Plain Text' czy coś w tym stylu i powinno wszystko grać. A HTML to nie programowanie.

#5 MCET

MCET
  • 3 postów

Napisano 18 marca 2013 - 21:45

Rzeczywiście Roberto, dzięki! Zapomniałem o tej opcji, a przecież już kiedyś używałem żeby zrobić serwer bukkit pod minecrafta. Jeszcze raz dzięki!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych