Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

GarageBand jest „płatny” czy „darmowy”?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 08 marca 2013 - 09:30

Kilka miesięcy temu zakupiłem w sieci „Mountain Lion”. Wcześniej używałem Snow Leopard, a wraz z nim używałem programu GarageBand.
Wczoraj chciałem uruchomić program GarageBand i okazało się że nie mam go w komputerze! ( MacBook Pro 17 ). Myślałem że uzyskam go darmowo w App Store, ale zobaczyłem cenę ponad 10 funtów.
Chciałem prosić o informacje czy to oznacza że program ten stał się już płatny?
Dziękuję.


P.S.
Szukałem informacji w sieci i zastanawiam się czy nie chodzi o więcej programów jakie utraciłem zakupując „Mountain Lion” A może chodzi o programy które pochodzą z pakietu iLife? Jeśli tak to czy moja oryginalna płyta CD ( załączona z nowym komputerem ) może pomóc mi przywrócić wszystkie brakujące programy?

Jeśli okaże się że brakuje mi więcej programów, które należą do tego pakietu, bardzo proszę o poinformowanie mnie o jakie programy chodzi, i jak mogę je uzyskać, abym mógł uzupełnić braki w mym MacBook-u.

Czytając informacje w sieci nie mogłem ich dobrze zrozumieć, dlatego proszę o doinformowanie mnie. Oto cytat ze strony;
OS X: informacje o funkcji odzyskiwania systemu OS X

Odtwarzanie aplikacji pakietu iLife po odtworzeniu systemu OS X Lion lub OS X Mountain Lion przez Internet
Jeśli zostanie wykonana instalacja z wymazywaniem systemu OS X Lion lub OS X Mountain Lion na nowym komputerze Mac, który został dostarczony z zainstalowanym systemem OS X Lion lub OS X Mountain Lion, można pobrać aplikacje iPhoto, iMovie i GarageBand ze sklepu Mac App Store. 
1. Po zainstalowaniu uruchom system OS X.
2. Kliknij dwukrotnie ikonę sklepu App Store w Docku.
3. Wprowadź identyfikator Apple ID i hasło.
4. Kliknij pozycję Purchases (Zakupione).
5. Jeśli aplikacje pakietu iLife dostarczane wraz komputerem nie zostały jeszcze zaakceptowane w sklepie Mac App Store, będą one widoczne w sekcji Accept (Zaakceptuj). Kliknij przycisk Accept (Zaakceptuj).
6. Na tym etapie może być konieczne ponowne wprowadzenie identyfikatora Apple ID i hasła. Aplikacje pakietu iLife zostaną następnie przeniesione do sekcji Purchased (Zakupione). Te aplikacje stanowią część oprogramowania dostarczanego wraz z komputerem z systemem Lion. W związku z tym konto nie zostanie obciążone żadną opłatą. Kliknij przycisk Install (Instaluj), aby ukończyć instalację aplikacji.


#2 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 08 marca 2013 - 09:38

Jesli miales Snow Leo z komputerem to dostales prawdopodobnie iLife '09, ktory jest na drugiej plycie i ktory mozesz doinstalowac oraz nadal legalnie uzywac. W Mac App Store jest iLife '11, ktory to - jak upgrade - wymaga oddzielnej oplaty.

#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 08 marca 2013 - 09:47

Jesli miales Snow Leo z komputerem to dostales prawdopodobnie iLife '09, ktory jest na drugiej plycie i ktory mozesz doinstalowac oraz nadal legalnie uzywac. W Mac App Store jest iLife '11, ktory to - jak upgrade - wymaga oddzielnej oplaty.


Bardzo Ci dziękuje Maxavelli. Oznacza to że z płyty o jakiej wspomniałeś będę mógł uzupełnić sobie również inne braki programów.
Mam nadzieję że płyta będzie mogła uruchomić się na „Mountain Lion”
Dziękuje i pozdrawiam.

#4 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 08 marca 2013 - 10:07

Tego nie wiem, bo pierwszy moj Mac mial juz w Bundlu Lion'a i cale iLife (w wydaniu '11) mialem dodane do konta w Mac App Store. Ale jesli struktura plyty nie jest jakas "wymyslna" i zawiera tylko instalator iLife, to nie powinno byc problemu!

#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 09 marca 2013 - 09:14

Włożyłem do MacBooka oryginalną płytę z programami, i pojawiła się jakaś informacja "czy chcę kontynuować bo oprogramowania nie są aktualne", ( czy coś w tym rodzaju ) Jednak cały proces wykonał się należycie.
Następnie wszedłem do AppStore, i pojawiła się dostępna aktualizacja.
I tutaj pojawił się problem.
Otóż kilka godzin ściągały się aktualizacje programów; Imovie, GarageBanad, iPhoto, iWeb. Jednak na samym końcu aktualizacji pojawiła się informacja;

An error has occurred.
Wystąpił błąd podczas pobierania uaktualnień. ( 102 ).




Dodam też że na płycie miałem jeszcze pewien plik, który nie mógł się otworzyć, nazywał się najprawdopodobniej ,,ZCODE”.
Czytałem o nim w Wikipedii, ale nie wiele z tego zrozumiałem.
Xcode – Wikipedia, wolna encyklopedia

Ten temat z ,,ZCODE”, nie jest istotny, ale bardzo proszę o pomoc jak zaktualizować nowe programy, bo GarageBand nie chce się otworzyć ze względu na wymaganie nowej aktualizacji.
Dziękuję za pomoc.


P.S.
Udało mi się rozwiązać problem, dzięki aktualizowaniu każdego programu z osobna.
Wszystko działa już perfekcyjnie.
Dziękuję Maxavelli.

#6 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 30 września 2013 - 13:22

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na fatalną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie tego, co chcesz przekazać. Poniżej kilka przydatnych linków do zasad pisowni i interpunkcji:
Interpunkcja: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629736
Wielkie litery: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629371
Pisownia łączna lub rozdzielna: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629454

#7 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 30 września 2013 - 13:43

iDVD zapewne przez nazwę ( wycofanie napędu DVD ) i użyteczność tego programu względem iMovie itp.

#8 pooe

pooe
  • 1 postów

Napisano 22 listopada 2016 - 10:03

Wiem, że odkopuję temat. Ale jak ktoś szuka w google to się na niego napotyka (1 miejsce w wyszukiwarce) 

 

W moim przypadku, GarageBand pojawił się w AppStore za darmo, po tym jak przelogowałem się do AppStore (wyloguj/zaloguj) 

Zakładam, że jeśli ktoś miał go pobranego (z czasów jak był za free) to tak już zostanie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych