Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows zakazane w Europie ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smierc

Smierc
  • 379 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2007 - 08:26

W końcu poznali się na wingrozie, przynajmniej niektórzy :)


http://nt.interia.pl...indowsem,982490

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 września 2007 - 08:41

Tsa, jeśli MS nie zarobi sprzedając system z kompami to odbije sobie w innym miejscu. Użytkownik zawsze ma wybór - kupić laptopa bez Windowsa albo nie kupić go w ogóle - nie ma przymusu posiadania komputera (chyba, że monopolista-państwo go tworzy - przykład: Płatnik - ciekawe, że KE nie chce chce zakazać siebie - w końcu jest także monopolistą jeśli chodzi o tworzenie prawa - zamiast decentralizować znowu wracamy do gospodarki planowanej :/).

#3 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 września 2007 - 08:54

Ten art jest bledny bo nie chodzi o windows a ogolnie o system operacyjny - czyli dotyczy to tez zestawu Mac + Mac OS X

#4 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 września 2007 - 08:57

czyli dotyczy to tez zestawu Mac + Mac OS X

To juz jest bzdura. Apple jako producent wlasnych komputerow moze sobie instalowac na nich co tylko chce.
Precz z Eurofaszyznem.

#5 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 września 2007 - 09:02

widzę, że KE czepia się wszystkiego!
http://nt.interia.pl...icrosoft,980868
oczywiście wszystko w naszym interesie :)

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 września 2007 - 09:14

To juz jest bzdura. Apple jako producent wlasnych komputerow moze sobie instalowac na nich co tylko chce.
Precz z Eurofaszyznem.

I dokładnie tak samo może robić Dell - jeśli chce, ma prawo instalować na swoich maszynach Windows - to on ryzykuje, że swojego produktu nie sprzeda, a nie KE.
Precz z Eurofaszyzmem.

#7 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 września 2007 - 09:32

sytuacja jest inna bo MacOsX+komputer Apple to jedność, Windows to system + dowolny komputer sprzedawany oparty na x86. Bardziej chodzi chyba o fakt że klient tak naprawdę nie ma wyboru kupując komputer x86 na 99% ma na nim zainstalowanego Windowsa, a sprzedawcy niespecjalnie chętnie będą zmieniać system, ani producenci, którym Windows jest na ręke, bo i łatwiejszy, i o sterowniki nie trudno. KE chce wymusić by system jaki będzie na kupowanym sprzęcie będzie zależał od kupującego. KE także ma się zająć Applem, ale wcale nie ze względu na komputery ale na iTunes, a z uwagi na fakt iż jestem tylko użyszkodnikiem jabłka, to nie mam nic przeciwko, by wprowadzić równość by klient z Europy miał możliwość kupna piosenki z Amerykańskiego, Boliwijskiego czy innego iTunes Store, i aby podobnie działało to w inną stronę. W końcu to nie wysyłka pocztą tylko drogą elektroniczną, no i zabierają się za DRM, i bardzo dobrze, jeżeli kupuję sobie przez iTS piosenek to piosenek jest mój i jak mam kaprys zmieniać odwarzacz mp3 co tydzień na inny to mój kaprys i Stefanowi guzik do tego i może mi pięty polizać.

#8 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 września 2007 - 09:56

BTW jeszcze 1 ale co do tego newsa - ja czytalem ze nie chodzi o zakazanie sprzedazy OS wraz z komputerem ale nakaz ze komputer mozna tez bedzie kupic bez OS :P

#9 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 26 września 2007 - 10:13

Dokładnie! Tu bardziej chodzi o to, żeby klient miał wybór czy chce kupić komputer z "mega wypasioną" Vistą czy bez systemu po to, żeby zainstalować sobie coś zupełnie innego... W sumie to dobrze, jakby tak było, bo wszędzie to badziewie wciskają na siłę... :)

#10 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 września 2007 - 11:54

To juz jest bzdura. Apple jako producent wlasnych komputerow moze sobie instalowac na nich co tylko chce.
Precz z Eurofaszyznem.


A ja kiedys kupilem nawet taka ksiazke:

http://www.naszawitr...ksiazki_22.html

#11 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 września 2007 - 12:06

Przypominam Regulamin forum 4. Na forum zabronione jest: (...) d. dyskutowanie na temat ideologii politycznych i religijnych,

#12 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 września 2007 - 13:49

Wiec w zasadzie jak napisze, ze nie chce krasc bo moja wiara tego zabrania to moge dostac bana? :D

#13 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 września 2007 - 14:28

niech zyje eurofaszyzm !!!!

#14 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 26 września 2007 - 14:50

niech zyje eurofaszyzm !!!!

Jak beda kazali Ci kupowac auto bez silnika (ktory bedziesz musial sobie sam zamontowac) to tez bedziesz palal takim entuzjazmem? :lol:
  • MacDada lubi to

#15 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 26 września 2007 - 18:30

Jak beda kazali Ci kupowac auto bez silnika (ktory bedziesz musial sobie sam zamontowac) to tez bedziesz palal takim entuzjazmem? :lol:


Tu nie chodzi o sprzedaż bez silnika , tylko o wybór jaki silnik ma w tym aucie być .
Powiedzmy , GM oferuje do swojego samochodu silniki 1,9 2,5 3,5l , ale sprzedaje je z preinstalowanym 1,9l . Jeźeli chcesz silnik 2,5 to musisz zapłacić najpierw za 1,9 , a potem za 2,5 , żeby ci go wymienili . I wcale nie musisz go sam montować ...

Po całej tej operacji zostanie Ci zupełnie niepotrzebny silnik 1,9 , ale to już Twój problem ... w końcu za niego zapłaciłeś .
Należałoby jeszcze dodać , że GM produkuje 98% samochodów i serwisy nie mają większego pojęcia o naprawie samochodów innych marek .

#16 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 26 września 2007 - 18:36

Cała ta akcja dotyczy komputerów PC, a Maki do nich nie należą(Windows nie jest systemem w 100% natywnym na Maku, wymaga BootCampa), więc o co chodzi? Nas nie ruszą, nie mają powodu(Apple Inc. nie sprzedaje PCtów).

#17 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 26 września 2007 - 18:49

Cała ta akcja dotyczy komputerów PC, a Maki do nich nie należą(Windows nie jest systemem w 100% natywnym na Maku, wymaga BootCampa), więc o co chodzi? Nas nie ruszą, nie mają powodu(Apple Inc. nie sprzedaje PCtów).


Niezupełnie , akcja dotyczy monopolistycznych praktyk producenta oprogramowania , nie komputerów . Kopnie ona tak samo Apple , jak MS . Dla nas jest to o tyle nieszkodliwe , że będziesz sobie mógł zażyczyć zainstalowania OSX , co i tak każdy kupujący Maka zrobi .
Tyle , że inaczej niż dzisiaj za system zapłacisz osobno .

#18 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 26 września 2007 - 19:02

To jest bez sensu ... Każdy martwi się , że wszędzie jest Windows a MS jest bogaty ... na tym polega wolny rynek i tyle i tak jest dobrze. Klient ma wybór albo kupi koma z windowsem albo nie kupi i finał , nikt go nie przymusza do niczego , ba nawet można sobie kupić komputer bez systemu .... Po co takie ceregiele , skoro nikt nie jest do niczego zmuszany i ma wybór ? Ja się pytam po co KE się wtrąca ? Przecież zaprzecza własnym ideom ...

#19 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 września 2007 - 19:42

Ja od paru dni uzywam i przy okazji konfiguruje moim rodzicom nowiutkiego laptopa firmy HP. Tutaj nie tylko trzeba uzywac Windowsa - to jeszcze musi byc Vista!! Nie mozna np zainstalowac XP, bo niektore komponenty (dzwiek, wifi) nie beda dzialaly, sterowniki sa dedykowane pod plyte. Z laptopem nie dostalem zadnej plyty systemowej, mozna tylko sobie wypalic wyjsciowy image dysku na przyszlosc (operacja trwa ok 3 godzin, 2 plyty dvd :) ) i ewentualnie w przyszlosci zrobic recovery. Odzyskanie image mozna przeprowadzic tylko na tym konkretnym laptopie. To jest dopiero monopol, laptop na ktorym moze byc tylko preinstalowana Vista. No to jest faszyzm dopiero ... :D

#20 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 września 2007 - 19:53

EUROFASZYZM ?! rany, Ci, którzy tak twierdzą mają naprawdę ******** pod kopułą. Zamiast cieszyć się, że KE dąży do zrównania udziału w rynku dla systemów operacyjnych to jescze o faszyzmie bajdolicie ? a co to jest faszyzm ? może od tego trzeba by zacząć ? Przecież dzięki temu może wreszcie OS X będzie miał szansę stania się pełnoprawnym systemem, mam oczywiście na myśli różnego rodzaju "wsparcie". Może w końcu jak będziecie dzwonić do TEPSy nie dowiecie się, że im przykro bo nie wspierają takiego systemu. Nie rozumiem.

#21 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 września 2007 - 20:03

EUROFASZYZM ?! rany, Ci, którzy tak twierdzą mają naprawdę ******** pod kopułą.

niezły argument - powalił mnie z nóg (krzesła)

Przecież dzięki temu może wreszcie OS X będzie miał szansę stania się pełnoprawnym systemem, mam oczywiście na myśli różnego rodzaju "wsparcie". Może w końcu jak będziecie dzwonić do TEPSy nie dowiecie się, że im przykro bo nie wspierają takiego systemu.

Pozostawię ten wyraz naiwnosci bez szerszego komentarza... :lol:

Nie rozumiem.

Nareszcie napisałes cos z sensem ;)

#22 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 września 2007 - 20:08

To jeszcze odpowiedz co to jest faszyzm, żebym wiedział, że naprawdę o nim myślałeś pisząc o Eurofaszyzmie.

#23 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 września 2007 - 20:18

Nie ma jednoznacznej definicji eurofaszyzmu, ponieważ (przynajmniej ja to tak dostrzegam) jest to pojęcie propagandowe (tak jak np "służba" zdrowia czy "darmowa" edukacja).

#24 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 26 września 2007 - 20:26

Dobrze ? Dobrze bo twój ulubiony os dostanie szanse ? Ja bym wolał rzucić się pod pociąg niż dostać taką szansę ... hamujemy innych żeby sami zyskać .. BRAW(V)O Skoro jest wolny rynek to każdy sprzedaje jak najwięcej i jak najlepiej może i nie mów mi , że MS stwarza tyle problemów światu , bo jak tak by było to niemal że wszystkie PC nie działały by z systemem tej firmy ... Jak kolega będzie się więcej na wykłady uczył niż ty i dostanie lepszą ocenę to należy wprowadzić ograniczenie nauki do 30min dziennie ? 2 sklepy drogeryjne . Jeden sprzedaje farbę z pędzlami , a drugi bez . Temu pierwszemu powodzi się lepiej po mimo , że farba z pędzlem jest droższa o ten pędzel a i sam pędzel jest beznadziejny bo wypada mu włosie a sprzedaje się , bo jest łatwy w użyciu marketing etc ... To teraz co ? Żeby wyrównać szansy ze sklepem który nie umie zdobyć klientów i zwala wszystko na konkurencje należy wprowadzić wszechobecny zakaz sprzedawania farb i pędzli w komplecie ? Toż to chore ... Jeszcze trochę to zakażą sprzedaż aut z zimowymi oponami gratis lub z rabatem bo nie mamy wyboru marki tych opon ... to chore ludzie zastanówcie się co wy mówicie. Wprowadzenie takiego czegoś jest gorsze on monopolu. Zero rozwoju i postępu ... To zajeżdża socjalizmem - wszyscy równi i tyle bo jak nie ...
  • MacDada lubi to

#25 mayhem

mayhem
  • 38 postów
  • SkądOlkusz/Kraków

Napisano 26 września 2007 - 20:31

Wyjaśni mi ktoś w jaki sposób cała ta sytuacja ma niby wpłynąć na wzrost popularności OS X? Przecież i tak nikt na tych komputerach, z których zniknie preinstalowana Vista/XP nie zainstaluje OS X, tylko co najwyżej jakiegoś Linuxa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych