Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 2008 - nie uruchamia się, zniekształcony obraz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 marca 2013 - 17:16

** P.S. Prawdopodobnie lepszym podforum dla tego tematu jest Serwis - proszę moderatorów o przeniesienie - sorry, za problem.**

Witam,

Dziecko grało w jakieś flashowe gry Lego i zawołało mnie, że coś jest nie tak.
Zawsze mówiłem, że Flash to samo zło :) ale tym razem naprawdę Adobe przesadził :).

Ekran był zniekształcony i nie było reakcji na cokolwiek, natomiast kursor myszki działał bez problemu.

Postanowiłem wykonać twardy restart i komputer już się nie uruchomił, reset PRAM/SMC nic nie dał. A oto jak wygląda ekran:

ImageShack
ImageShack

Komputer nie uruchamia się dalej poza szary symbol jabłka, lecz restartuje się w kółko.
Tryb safe mode nie działa, verbose mode: uruchamia się i natychmiast restartuje, przy czym obraz nadal jest zniekształcony:
ImageShack

Czy macie jakieś sugestie co jest winą (jaki komponent)?
Dodam, że wyłączenie iMaca na kilka godzin celem ostygnięcia (po tych flashowych grach był gorący) nic nie dało.

Komputer nie uruchamia się ani z zewnętrznego dysku, ani z partycji recovery - co jest raczej oczywiste (nic nie wskazuje na dysk), ale postanowiłem o tym wspomnieć.

Mieszkam obecnie na Śląsku - więc najlepiej jakby jakiś serwisant właśnie z moich okolic się odezwał :)

#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2013 - 18:24

Wszystko wskazuje na to, że uszkodzeniu uległa karta graficzna.

#3 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 marca 2013 - 20:47

Mam model GF 8800 GS 512MB - jaka jest możliwość i koszt wymiany?

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2013 - 00:51

Uszkodzona karta graficzna. Dość dużo naprawiamy tych usterek. Trzeba wymienić układ na nowy i będzie święty spokój. Układy mamy dostępne ;-) PS. Nie daj się namówić na reballing bo taka pseudonaprawa w ogóle nie ma sensu.

#5 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 04 marca 2013 - 08:04

W jakiej cenie macie te karty? I jaki jest koszt usługi? Dzięki, Gitarzysta

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2013 - 12:52

Chłopaki z serwisu wysłali maila. W razie dodatkowych pytań proszę pisać na PW ;-)

#7 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 06 marca 2013 - 08:17

Witam, Dostałem kilka ofert naprawy od 450 do 900 PLN. Najtańsza, cytuję, ma polegać na: "Wymiana gpu i ponowny reballing 3 miesiące gwar", cokolwiek to znaczy. Czy to okazja czy raczej pułapka i zwykłe wygrzewanie lub reballing tego samego (nie nowego) GPU? Cena kusząca. A ponieważ koszt w innym rekomendowanym serwisie to 800-900 PLN plus kurier rozważam sprzedaż iMaca bez naprawy. Czy któryś z serwisów byłby zainteresowany? Poza nieszczęsną kartą grafiki komputer sprawny. Kupiony w połowie 2008 roku, LCD wymieniony na nowy w ramach Apple Care niecałe 2 lata temu. Specyfikacja: iMac 24" early 2008 PROCESSOR 065-7741 3.06GHZ INTEL CORE 2 DUO MEMORY 065-7651 4GB 800MHZ DDR2 SDRAM - 2x2GB GRAPHICS 065-7738 NVIDIA GEFORCE 8800 GS W/512MB HARD DRIVE 065-7654 750GB SERIAL ATA DRIVE Pozdrawiam, Marek Siwczak

#8 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 marca 2013 - 09:40

Kwota 450zł i 3 mc gwarancji to pewność że ktoś zrobi reballing starego układu. Absolutnie się w to nie pakuj, szkoda pieniędzy, bo problem powróci bardzo szybko. U nas udzielamy 8 mc gwarancji na taką naprawę i ZAWSZE wymieniamy układ na nowy (nie inny używany, z pierwszego wylutu, reballowany itp. tylko nowy).

#9 JackM

JackM
  • 8 postów
  • SkądRoma

Napisano 16 sierpnia 2013 - 10:55

Kwota 450zł i 3 mc gwarancji to pewność że ktoś zrobi reballing starego układu. Absolutnie się w to nie pakuj, szkoda pieniędzy, bo problem powróci bardzo szybko. U nas udzielamy 8 mc gwarancji na taką naprawę i ZAWSZE wymieniamy układ na nowy (nie inny używany, z pierwszego wylutu, reballowany itp. tylko nowy).


Pytanko do Was w temacie NV8800 po wymianie chipa na nowy.
Po jakim czasie średnio wracają do Was klienci którym wymieniliście chipa w NV8800 z tym samym problemem ?
Dzięki za szczerą odpowiedź.

#10 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 16 sierpnia 2013 - 11:27

Nie wracją :) Jeśli już to z innym sprzetem do naprawy. Mamy dużą liczbę stałych Klientów i dopytujemy o sprzęt naprawiany 2-3 lata temu. Działa bez zarzutów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych